Forum

Forum

Loxone 10.5 Beta
 
Notifications
Clear all

Loxone 10.5 Beta

134 Posts
24 Users
4 Likes
19.4 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@arty vies ako hunguje SSR?
To 3-32V je povolene napatie na vstupe, nie regulacia.
0-10V s MS je analogovy vystup.


   
Bery reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@arty

Pochopili jsme se dobře, ale ty nechápeš jak funguje SSR. SSR není spojitá regulace, funguje naprosto stejně jako obyč relé, jen má místo obyčejného kontaktu, polovodič. Výhoda toho je že může spínat třeba 212342352435x za minutu a neublíží mu to, kdežto relé by se oprskali kontakty po týdnu používání. Ovládací napětí u SSR znamená v jakém rozsahu musí být napětí na "primární" straně, aby došlo k aktivaci polovodiče. Jestli tam pošleš 5 nebo 24V je jedno. Výsledek je stejný.
V praxi to wattrouter dělá tak, že pokud zaznamená přetok, byť malý, sepne nějakou spirálu, třeba 1kW. Takže přebytek 100W nám způsobí sepnutí spirály 1kW, kdy 900W se bere ze sítě. wattrouter tohle kontroluje a prakticky jen zkusí, (vypnutím SSR na krátký interval) jestli je přetok pryč, nebo je tam stále. Jinak to totiž logicky ani fungovat nemůže.
Pokud by jsi chtěl řídit výkon spojitě, potřeboval bys na to triakovou regulaci, kterou jsem ale u nikoho neviděl.


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

@arty

Ahoj. Ten blok umí spinat zátěž na až 12 výstupech v závislosti na prebitcich nebo omezení. Ale nenahradí wattrouter v regulaci.

Já tím omezují elektrickou podlahovku s tím že mám zadané výkony na výstupech a ty pak na základě požadavků podle priority spina tak aby neprekrocil nastaveny celkovy výkon (4kw) nebo predavanou hodnotu přebytků z FVE. H


   
ReplyQuote
(@peterj)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 16
 

Existuju SSR rele s regulaciou 0-10V.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@peterj a na vystupe maju co? Orezanu sinusovku ? 


   
ReplyQuote
(@peterj)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 16

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Nekde tu je vlakno, ve kterem se regulace bojleru pomoci 0-10V ssr rele resila, jen to nemuzu najit 🙁


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nějak jsem nepochopil k čemu by ta regulace 0-10V SSR relé byla?

Já to mám udělané tak, že mám v jímce bojleru analogové čidlo připojené na analogový vstup Loxone. Na výstupu z loxone mám SSR relé, které mi spíná zásuvku u bojleru. Tím řídím teplotu v bojleru. Do zásuvky mám připojenou spirálu (s bimetalem) nastavenou na maximální teplotu. Pokud by mi to analogové čidlo umřelo, nic se neděje, protože bimetal odpojí bojler při cca 70°C. Navíc mám ještě v horní části bojleru bezpečnostní čidlo, které odpojí SSR při překročení určité pevně nastavené teploty. Tedy vše funguje tak, že si v loxone nastavím třeba 55°C s hysterezií 2°C. Tedy řízení ON/OFF.

Nabízí se otázka, co by se vyřešilo tím analogovým řízením spirály?


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Fve např. vyrábí 1 kW, ale bojler má 2 kw patronu. Když se to udělá on/off, tak bojler bere 1 kW z fve, ale druhou sosá z DS. V případě, že zrovna urgentně nepotřebuju teplou vodu, tak je to nežádoucí. Chci, aby se pálila jen elektrika z fve a nic se nedososávalo. Netuším jak to analogové řízení ssr funguje, ale jestli to funguje, tak to dává velký smysl.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, chápu. Takže Na základě informace z FVE kolik výkonu je k dispozici (asi tedy přebytky), by se nastavil výkon patrony. To by tak nějak smysl dávalo.  


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Ano přesně tak to ve Wattrouteru funguje. Do bojleru posílá jen přesně ten výkon kolik "je navíc"

Jinak já mám jako primární zdroj TUP a topení TČ. Tzn topení do patrony je jen navíc...

 

obrazek

   
ReplyQuote
 mrl
(@mrl)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

Jen pro info k Wattrouteru, nevím jestli ta informace tady padla.. má XML výstup ( http://xxxxx/meas.xml) tak se z něho dají  jednoduše vyčítat informace.. výkony, stavy relé atd.. je to popsáno v návodu k wattrouteru.
Funguje to naprosto bez problému.

..  Regulátory řady WATTrouter Mx umožňují sledování a nastavování činnosti regulátoru lze pomocí této technologie implementovat do libovolného nadřazeného celku, který podporuje načítání XML dat.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
IMG 6582
IMG 6581

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Docela odvaha mít to tak a nechat větru možnost podfouknout je. Aspoň z té zadní strany mohla být nějaká kapotáž.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Zatím to přežilo vše za posledních 5let, předpokládám, že až to jednou tátovi uletí bude to teprve řešit...U nás fouká v 90% od západu, takže do boku panelů.


   
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: