Forum

Forum

Loxone 10.5 Beta
 
Notifications
Clear all

Loxone 10.5 Beta

134 Posts
24 Users
4 Likes
19.4 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ja mam android, zena ma tu hipstersku sracku, takze to nie je riesenie.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Tak to nepomohu ;-). pro jabko je to o dost slozitejsi a imho se to nevyplati 😉


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

jedine co by meli zmenit je moznost zapnout-haptic odezvu pri klikani na tlacitka v aplikaci (u vypinacu to jeste jde)... je fakt umorny sledovat jestli byl virutalni vstup fakt stisknut nebo ne 🙁

horsi jsou uz mozna jen ty prokliky v ramci teplot/statistik atd...

vyviji to banda idiotu kterejm je cizi UX


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Uz som si spomenul co sme zabudli rozobrat na pive.
V novej V10.5 beta je novy blok schema systemu.

Ma niekto odskusane ?

image

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

funguje to prekvapive dobre ... konecne nejaky novy blok


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

@ dada

že by se po dlouhé době něco povedlo ???

 

 

asi to zkusím na záložním MS o víkendu

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

ta vizualizace je v loxconfigu nebo v appce? to vypada super... konecne bych poradne (samozrejme krom toho realneho vytapeni) vyuzil vsechna cidla kolem tepelka, solaru, obehovek a podlahovek 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je jak v prohlížeči tak v app, akorát si musíš stáhnout testovací verzi. V prohlížeči je to OK ale v app si musí člověk uvědomit, že ten obrázek musí přizpůsobit velikosti a orientaci app. Zkusil jsem narychlo obrázek 1800x1350 a velikost se nepřizpůsobí obrazovce. Ale i tak se s tím budou dát dělat hezké věci - spíše bych řekl směrem do průmyslu než do domácností. Ale to už víme všichni kam Loxone směřuje. S příchodem nového miniserveru se toto asi dalo očekávat 🙂


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj, už v té aktuálně platné verzi je nový (stabilní) blok - energetický management, který byl v předchozí jen jako vývojový. Já to využívám na řízení spínání zařízení abych jel max. podle výkonu FVE.

Honza


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@xbenkju

Ahoj,

můžu se zeptat jak to funguje ve srovnání s wattrouterm? Umí to řídit např bojeler pomocí ssr relé?

Díky


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Brojler řídím pomoci analogového hlidaciho psa a 1-wire čidla. Plus mám jedno havarijní čidlo on/off. Bojler spinam pomoci SSR Rele. Navíc spirála má svůj vlastní bimetal takže i to havarijní čidlo není potřeba. Na jaře vše zase musím předělat kvůli fotovoltaické el. 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@koldavideo 

Myslim ze Arty se ptal jestli umi loxone pracovat stejne jako wattrouter. Ano muze, pokud bude mit jak hlidat pretoky do site. K tomu potrebujes bud dalsi HW nebo menic s vlastnim detektorem pretoku, ktery komunikuje treba pres modbus. Resilo se to nedavno ve vlaknu k fve.


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@bery

Jen bych doplnil, že mi nejde o úplnou eliminaci přetoků. Jen mně zajímá jestli umí Loxone řídit SSR relé ( https://solarcontrols.cz/archives/eshop/RGC1A.pdf) na základě dat z elektroměru

Nebo bude lepší zůstat u Wattrouteru a popř. jen vyčítat statistiky. Díky


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@arty

Pokud si vyresis detekci pretoku tak loxone umi ridit ssr. Vzdyt ssr je jako normalni rele, jen ma polovodicovy kontakt. Naprogramovat lze temer cokoliv, je to skoro "dospely" plc.


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@bery

Ahoj,

možná jsme se nepochopili. Jde mi o dávkování výkonu topné tyče.  ne jen zapnuto/vypnuto

Co jsem se díval ovládací napětí je 3-32 V a Loxone pokud se nepletu jen 0-10V

Zajímá mne jestli je to implementováno v bloku energetický management, nebo by se to muselo nějak dobastlit. V tom případě bych zůstal u wattrouteru...

 

Díky


   
ReplyQuote
Page 2 / 9
Share: