X
Forum

Forum

LoxConfig - zmena a...
 
Notifications
Clear all

LoxConfig - zmena akce ze vzestupne hrany na sestupnou

10 Posts
4 Users
0 Likes
558 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Cau,

mam dotaz. Mozna je to jen problem mou starou verzi a nova uz to resi, ale kdyby nekdo vedel.

Snazim se trochu ohnout blok ovladani osvetleni tak, abych pomoci dvou tlacitek mel udelanou logiku tak, ze zapnout/vypnout se dela prvnim, a rotace scen druhym (vice to vysvetlim v clanku pak kdyztak).

Co me ale zlobi, tak ovladani osvetleni funguje tak, ze na S0-7 vstupech reaguje na sestupnou hranu (tzn uvolneni kliku tlacitka), zatimco R vstup reaguje na vzestupnout hranu.

To ma za nasledek, ze kdyz vycitam aktualni stav a prenasim ho na vstup zpatky, tak pri kliku se mi to zresetuje a pri uvolneni opet zapne.

Reseni je zpozdeny vstup/vystup prvek, kdy si jeste treba 1s pamatuju minuly stav a proto to pak "necykli", ale neni to ono.

Co bych idealne potreboval, tak bud:

- prepnout blok ovladani osvetleni tak, aby S1-7 reagovali uz na klik, nikoli uvolneni

- nebo prvek, ktery mi prevede sestupnou hranu signalu na vzestupnou (tzn kdyz prijde signal, tak vystup bude 0, a az po ukonceni signalu to posle treba 0.5s impulz). To sem ale nenasel ani v me v8, ale v nove dokumentaci.

Je neco z toho mozne, neresil jste to nekdo? Pripadne da se to nejak jinak ohnout?

thx


   
Quote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Ahoj,

a proč si tam nedáš wiping relé a za něj detekce hran? čas si nastav na 0,01 a je klid

dále můžeš použít značky abys neměl křížnení čar v programu

 

možná by bylo možné si vzít proměnou s ID nálady a pracovat s ní... měl bys jednoduchou podmínku spínání


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@chucky tak na wiping rele musim mrknout, to sem jeste nepouzival a netusim jak funguje, diky za tip.

a ID nalady rovnez neznam, dalsi vec ke studiu. thx


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Koukam na ten wiping rele, ale ten mi imho nepomuze. ten jen vyhlazuje vicenasobne zapnuti na jednom vstupu, jestli to chapu dobre: https://www.loxone.com/cscz/kb/wiping-rele/

ten problem co resim ja je, ze se neustale dokola prepnal Tr a R mezi sebou, coz by bohuzel toto neresilo.

 

Zjednodusene mi to delalo toto:

kdyz drzim button2, tak se neustale dokola toci oba stavy


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Ahoj,

já tvůj dotaz pochopil až sem si to naklikal do configu 🙂 Máš pravdu, že funkce reagují na jinou hranu. Mě to funguje takto:

Bez názvu

Možná je to zbytečně složité, ale třebas ti to pomůže.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@robb blbe se to vysvetluje no ;-). Sam sem s tim bojoval, kdyz sem to psal, jak to spravne popsat.

 

jinak k tvemu priklad, co je ten prvek "detekce" pls?

jinak ad ty znacky na prenaseni info, to taky pouzivam, jen tady kdyz bych to chte, tak se z toho zblaznim, protoze to potrebuju pro kazdo mistnost. ;-(

Zatim jsem to vyresil takto:

LoxoneConfig 2023 03 12 13 04 16

Je to dano i omezenim v8, ktera jeste nema tak pekne udelanou spravu scen/nalad


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Je to detekce hran. Dle mého přesně to, co hledáš. Akorát nevím jestli tím disponuje V8.

https://www.loxone.com/cscz/kb/detekce-hran/


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@robb jop, tak to je presne to co bych potreboval a co v8 nema ;-(.

Ach jo, no poradim si zatim bez toho, ale koukam, ze se asi casem upgradu nevyhnu


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@l a tento blok ve v8 máš? Nepomohlo by ti to?

 

https://www.loxone.com/cscz/kb/tlacitkovy-vypinac/


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dawe Dobre ty, toto by to resilo, to je presne ten prevod ktery sem hledal. Jen me nenapadlo, ze to maji pojmenovane "tlacitko", lol 🙂

Ale uz jsem to nakonec vyresil trochu jinak, jdu to hodit do clanku, at to ma pokracovani. Uz mam prehazenou pulku baraku a jede to dobre


   
ReplyQuote
Share: