X
Forum

Forum

Loxberry a TeslaCon...
 
Notifications
Clear all

Loxberry a TeslaConnect

15 Posts
2 Users
0 Likes
862 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Cauves,

pouzivate nekdo TeslaConnect? jste stim spokojeni?

jde mi o odemikani, zamikani, uvolneni nabijeciho kabelu, zapina/vypina sentry mode jako alarmu na zakrade eventuelne vycitani nejakych dat

udelal jsem si radost Ykem a tak nejak to chci mit v loxone 🙂

diky!


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Rád bych, ale zatím ne.

Ve spojení s FVE by se mi hodily ty hodnoty. Zbytek nepotřebuji.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 me se prave upgraduje loxberry na verzi 3, uz to jede hodinu 🙂 asi slabe VMko... a pak to asi zkusim.

 

ted jsem dal dohromady aspon zmenu DOD na Goodwe podle toho jestli se auto nabiji nebo ne (zatim podle elektromeru) aby se nevybijela FVE baterka do Tesla baterky 🙂

az prijde loxone wallbox tak to udelam jednoduseji naprimo. vycitani dat z TeslaConnectu mi prijde ujety = zapis modbusu na zaklade dat z cloudu


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak dej vědět jaký finální setup bude funkční. 

Já to více budu ladit až přijdou Wallboxy Loxone. Budou 2 a budou muset nabíjet 2 EV, tak očekávám, že bude sranda to vyladit a skloubit s FVE.

Jak znám Loxone, tak to bude vše zase od nich připravené na jeden systém, jeden Wallbox.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 jojo todle bude challenge, ja jsem na SPOTu s nakupem (i prodejem ofc) takze se snazim akumulovat energie v noci (0-6am) a uz ted mam problem s jednim autem, tepelkem, nabijenim baterky a akumulaci do betonu 🙁

25A je proste malo... takze pres leto necham, ale na zimu pujdu asi urcite do 32A jistice


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 

tak to mam hotovo 🙂 loxberry zbytecne netransparentni...

image

http://nodered/tesla?command=getModel

a TESLA API mi vyhodi model... takze z loxonu uz jen staci udelat HTTP GET na funkcni a ta vrati UDPkem hodnotu.

jen me trosku desi co vsechno se tim da delat https://tesla-api.timdorr.com/vehicle/state

za me pomerne skveli... napr na unlock chargeportu jakmile otevru branu a zaroven je pripojenej nabijeci kabel. nebo na loxone wallbox keypad/code touch

 

This post was modified 1 year ago 2 times by elpaso

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A bez toho Nodered by to nešlo? 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 mozna jo, ale ja obecne nerad pracuju s loxone ve smysly http get/post a slozitejsich konstrukci 🙂 bezi mi nekolik instanci nodered, a s timto jsem presel komplet do dockeru a portaineru a cele to imho zabere mene casu nez se stim crcat v loxone


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 tak pouzivam unlockPort abych rano kdyz otviram branu nemusel sahat pro telefon a odemykat ho. a pak pouzivam lock auta se spustenim alarmu v pripade, ze mi sedej GPS coordinaty z auta 🙂

sentry mode zatim auto-nezapinam


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @elpaso

@kobra23 mozna jo, ale ja obecne nerad pracuju s loxone ve smysly http get/post a slozitejsich konstrukci 🙂 bezi mi nekolik instanci nodered, a s timto jsem presel komplet do dockeru a portaineru a cele to imho zabere mene casu nez se stim crcat v loxone

No já to mám zase rád všechno v Loxone, takže to budu muset nějak splácat v něm. 

Nezkoušel jsi to aspoň? Abych nemusel vymýšlet kolo. 

Pokud máš nějaký nápady, jak na to, rád se inspiruji. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 potrebuje to POST a authorization token, jeho generovani a pouzivani v dalsi POST commandu je imho v Loxone jednoduse nemozne... ale nejsem web developer. delam infra a security 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To už jsem kdysi řešil. Mám jedno zařízení v domě, které má nesmyslnou ochranu proti hacknutí a tam to bylo podobné.

Podívám se na to, co se s tím dá dělat. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 tak jen pro info -> da se naprimo ovladat start/stop nabijeni primo z bloku Wallbox kterej se prida do nodered. dal se da ovladat uplne stejne i nabijeci vykon 🙂

takze zacinam mit pocit, ze predobjednat Loxone wallbox byla naprosta blbost a lepsi by bylo vzit Tesla wallbox a uplne se vykaslat na celej modbus a pod a vse nastavovat skrz Tesla API... a zaroven mit vyhody tesla wallboxu (tlacitko na otevreni charge-portu atd)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Až na ten Nodered se mi to líbí. I originál Tesla Wallbox vypadá lépe a dá se pořídit za Tesla kredity 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kobra23 ja ti nevim, me nodered prijde jako extra supertruper stabilni kus sw 🙂 jedou mi doma 4 ruzne instance. jedna dokonce fyzicky na RPI kvuli conbee a neni stim jedinej problem...


   
ReplyQuote
Share: