Forum

Forum

Jednorázové aktivač...
 
Notifications
Clear all

Jednorázové aktivační tlačítko

13 Posts
6 Users
0 Likes
1,040 Views
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

Zdravím, hledal jsem jestli se to tu řešilo už, ale nenašel, chtěl bych v lox. configu udělat aktivační tlačítko, které by po aktivaci zmizelo z vizualizace uživatele a nevím si rady 😀

Kdyby někdo měl nějakou zkušenost tak budu vděčný. 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Asi napiš přímo co řešíš. Možná jsou jiné způsoby.


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

řeším to, že si uživatel aktivuje sám jednorázovou funkci po prvním spuštění tlačítkem které mu pak zmizí. dosáhl jsem maximálně blokace opětovného užití.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@lukyman

teoreticky - trignes virtualni output, ktery spusti script, ktery stahne loxconfig, upravi a skrz SSH/ftp vrati zpet a znovu nacte konfiguraci/restartne.  IMHO je to ale naprosta pitomost a blokace vystupu vy mel stacit.

co je ten realnej usecase? najemnici bytu si mohou otevrit jen jednou? 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Zkus spis vysvetlit, proc to vubec potrebujes. na konkretnim pripade, at se da poradit.


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

jedná se o jednorázový nátop podlahy, veškerou logiku jsem už vymyslel aby sama jela po aktivaci tlačítka a přepla se do uživatelského topení bez nutnosti jezdit něco předělávat, ale chci, aby si samotný uživatel omylem nespustil tlačítko znovu a aby ho to neotravovalo ve vizualizaci prostě ať mu zmizí z vizualizace po aktivaci mi přijde nejlogičtejší.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Takze jde o nejake servisni tlacitko, chapu-li to spravne.

Neni tim padem jednodussi udelat to tak, ze bude dostupne jen konkretnimu servisnimu uzivateli?

A do budoucna pak pri updatu loxconfigu tuto logiku dat komplet pryc?


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

V podstatě k tomu jsem dospěl jako ke svému závěru, proto mě zajímal názor z jiného úhle pohledu 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Ja bych za sebe takovyhle "mrtvy" kod vubec v Loxconfigu nenechaval. Kdo vi, jaka blba nahoda ho nekdy v budoucnu spusti a bude se to strasne blbe hledat. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Souhlas. Pro sebe si nechej admina a ostatní dej jako uživatele. Ono je vůbec nejlepší dát uživatelům jen nejnutnější věci - stejně jako u dětí 🙂 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

ja delam grupy na viceme vsechno... a delam ruznejm uzivatelum ruzna prostredi aby jim to vyhovovalo tim co pouzivaj. plus dedikovane servisni ucty na externi integrace a prirazeni prav jen na nejnutnejsi veci.

takovej primitivni Loxone-RBAC 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Na tlacitka na ktore nechcem omylom kliknut davam heslo. Na tlacitko co chcem kliknut len raz davam spatnu vazbu na reset/disable.  To ze tam to tlacitko vidim mi je putna, co sa mi upgradovala loxone appka v mobile na tu prisernu dlazdicovu sracku je ta appka aj tak neprehladna zmet sraciek, takze za mna heslo + nejaka "virtualna" miestnost, nech to nestrasi v beznych ovladacich prvkoch a hotovo.


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

nakonec vyřešeno blokací po použití a hláškou kdy se stane tlačítko neaktivní. Dík všem


   
ReplyQuote
Share: