Forum

Forum

IP Kamery kompatabi...
 
Notifications
Clear all

IP Kamery kompatabilni s Loxone

135 Posts
44 Users
4 Likes
37.5 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Cau,

resim nejake IP kamery do domu. Jednak ted na hlidani prcka v pokojicku, do budoucna pak i na hlidani domu.

Nezbytne podminky jsou, aby to nemelo zadny China-cloud nebo nutnost komunikace ven a aby to slo napojit do Loxone.

Nasel jsem tyto   https://www.aliexpress.com/item/-/32786481591.html?spm=2114.12010608.0.0.6a30259beReop8&scm=1007.14677.92205.0&pvid=cc7bf599-3dc1-4104-99dc-8ac945b088a2

Cloud je volitelny, lokalne podporuji jak web rozhrani, tak VLC stream (rtsp: //10.6.10.25: 554 / user = admin & password = & channel = 1 & stream = 0.sdp? Real_stream )

Co ale nevim, tak 2M i 4M verze jedou na H.265 (H.265,support dual stream,AVI;0.1M~8Mpbs variable;1~30f/s variable) namisto klasickeho H.264.

Netusite, jestli to Loxone zkousne? Nemate nekdo vyzkouseno?

Pripadne, mate na doporuceni nejake kamery, co by staly max 40USD, meli ten podporu na stream, nocni videni a moznost jen lokalniho provozu?

Diky

EDIT: Ted jsem jeste nasel, ze Loxone neumi ani primo H.264, ale jen MJPG stream. Ale pry se to da resit prekodovavanim streamu ( https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Video/Integrating-cameras-with-Loxone-via-JPG-stream/td-p/1636130 ).  


   
Quote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Odstraň na konci odkazu ")."

Jinak já mám UniFi právě od Ubiquiti, ale ještě mě nenapadlo je využívat s Loxonem. Používám jejich NVR sw, který funguje na všech možných systémech. Dělají balíčky pro Debian + Ubuntu, Ohryzek, M$ i Google Android.

Mají sice Cloud, ale jde to provozovat bez něj. Naštěstí. Jinak bych to předělal na Zoneminder. Toto je ale jednoduché a dostačující.Nemám čas hrabat se v dalším SW.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

aha, ono ma unifi i kamery? tak to by bylo mozna uplne nejlepsi, protoze od nich mam uz wifi a planuju i tu jejich gateway. na to mrknu


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Doma mám zatím jednu kameru Hikvision, časem přidám ještě jednu. MJPG umí, tak by s Loxone neměl být problém.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Presne tak, loxone umi jen MJPEG compression...Bohuzel na ALi jich je dost malo.

Ja bral z  https://www.aliexpress.com/store/product/MINI-1080P-Full-HD-IP-Camera-POE-ONVIF-2-0MP-H-264-NEW-LED-Securiy-CCTV/1558110_32653830601.html?spm=2114.12010612.0.0.455f2a4cWaupIZ

Meli i 1.3MP, cena byla suprova, ted koukam, ze maji jen 2MP. 

Nasel jsem nekde nejakej soft, kterej napr na RasPi dekoduje reatime h.264 do mjpeg, ale uz jsem se nedostal k vyzkouseni a hlavne netusim, kolik da raspi takovych kanalu soubezne...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Od tohoto cinana se kamery tvari, ze jsou jen vtnitrni, ale uz je provozuji par let venku, kde na ne primo prsi a drzi :))

Resp tento cinan se z nejake duvodu prejmenoval, prvni jsem bral tuhle

https://www.aliexpress.com/snapshot/8253287007.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.6JxJzj&orderId=79321815695300&productId=32655064714

za 30$ s POE to byl vyborny kup. Musim rict, ze kvalita obrazu vc. nocniho rezimu je neuveritelne kvalitni.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

http://www.loxwiki.eu/display/LOX/beliebige+Kamera+mittels+FFmpeg+einbinden

Tohle by melo dekodovat do mjpeg


   
zmata reacted
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Škoda, že nerozumím jazyku jejich kmene. Každopádně jestli ffmpeg funguje, tak ten je standardně v debianím repositáři. Toho repositáře deb-multimedia.org bych se trochu bál. Debian na něho upozorňuje jako na nebezpečný. Nedostatečné testování a s tím související následná špatná stabilita. Nakonec obecně používání repositářů třetích stran je vždy riziko a pokud už nějaký použiju, musím vydavateli věřit. Pokud mám pochybnosti, raději si zkompiluju balíček sám.

Jinak dobrý info.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jj, ta němčina je zlo...někde jsem to viděl i v eng, ale psaný to bylo dost stroze...

Zkusím dohledat něco rozumnějsiho. 


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Používám 2 a 3 MP Hikvision se Synology. Taky jsem hledal možnost propojení s Loxone, ale bohužel. Jinak spokojenost, ale samozřejmě jsou to peníze navíc za licence a HW, pokud pro Synology není jiné využití. Na druhou stranu jednoduchá konfigurace.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: Styx

Používám 2 a 3 MP Hikvision se Synology. Taky jsem hledal možnost propojení s Loxone, ale bohužel. Jinak spokojenost, ale samozřejmě jsou to peníze navíc za licence a HW, pokud pro Synology není jiné využití. Na druhou stranu jednoduchá konfigurace.

Proč bohužel? Hikvision MJPG umí, nnebo je problém někde jinde?


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Problém je ve velikosti a náročnosti zpracování MJPG ale zejména v implementaci videa jako takového do Loxone. Hikvision novější modely mají H.264+ který má výbornou komprimaci bez ztráty kvality. V Synology to mám vše integrované včetně záloh a dálkového sledování bez nutnosti programování. Pokud by šlo pouze o jednoduchý interkom, tak asi to Loxone s MJPG zvládne, ale pouze jako SUB stream s maximálním rozlišením 640x360. Na hlavním kanále běží pouze H.264.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Zrovna nad tím přemýšlím, proč bych chtěl mít kameru v Loxone, a jediné co mě napadá je intercom. Na vše ostatní mi přece stačí kamerový systém. V mém případě ten od ubiquiti, zoneminder, případně něco jiného. Nebo máte nějaké užitečné nápady na využití s Loxone?


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Napadá mě třeba použíti jako fotopast (místo tlačítka do modulu interkomu připojit detektor), nebo jako vytvářeč  časosběrneho videa (na vstup interkomu připojit generátor impulsu) 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já to tak mám zapojené. PIR čidlo mám připojené na vstup bloku ovládání dveří. Pokud někdo vejde do prostoru a zabere ho PIR čidlo, je to totéž jako kdyby zvonil na zvonku a pořídí se fotka - která je dostupná v daném bloku jako historie a navíc "vyskočí" okno v aplikaci s obrazem daného prostoru. Hlídám tak např. pergolu nebo bazén.

U bazénu to funguje stejně ale místo PIR čidla mám magnetický kontakt na dveřích do bazénu. Navíc mám bazén jako samostatný podsystém alarmu, který se automaticky zastřeží po určité době.  Pokud někdo otevře dveře bazénu, nebo posune zastřešení, spustí se alarm a na tabletu nebo telefonu mi vyskočí okno ovládání dveří s obrazem co se u bazénu děje. Automaticky se mi uloží i poslední aktivita. Je to dobré hlavně v případě že máte akční děti, které by si třeba chtěly po ránu samy bez dozoru zaplavat 🙂


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Page 1 / 9
Share: