X
Forum

Forum

Inteligentní elektr...
 
Notifications
Clear all

Inteligentní elektrospotřebiče

10 Posts
5 Users
0 Likes
2,198 Views
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Narazil jsem na toto:

https://www.alza.cz/article/21674.htm?preview=2

a tak mne napadlo jestli uz si nekdo nehral s napojenim Loxone na elektrospotrebic a jeho rizeni?

 


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Promiň za OT, já nějak nevidím smysl v tom si pustit pračku z práce, to prádlo do ní musí stejně někdo nandat, tak si rovnou nastaví odložený start, s kávou to samé ten hrneček se tam nedá sám 🙂 Leda by k tomu dávali nějakýho robůtka.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Naprosto souhlasim, ale s fotovoltaikou uz to rizeni zacina mit smysl.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Jo vidíš, to mi nedošlo a ke všemu to bude i můj případ 🙂 Proto jsem volil 1F střídač abych mohl lépe využívat přebytky. Nemáš ověřeno jestli jde třeba chytrá pračka nebo sušička "pausnout" když nesvítí a pak zase rozjet když mraky ustoupí? Musím u naší pračky vyzkoušet co s ní udělá odpojení od proudu (řešení přes relé) ale obávám se, že když už by najela kde skončila tak bude chtít zmáčknout na ovládání play....


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Presne to vypinani nedela spotrebicum dobre, ale pokud jsou rizeny pres SW uz je to o necem jinem, proto mne to napadlo, ze to muze byt pro nas zajimave, krome toho urcite notifikace na mobil atd. pekne, ale nejvic to vidim s FVE, kde by se dalo skloubit predpoved pocasi/aktualni vyroba se spotrebou. 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Tak to ma API:

https://developer.home-connect.com/?q=getting_started/overview

To vypada pro loxonaky nadejne..jen ty spotrebice by mohly byt levnejsi.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

A k tomu treba tohle 😀

http://hackaday.com/2016/09/29/homebrew-powerwall-sitting-at-20kwh/


   
ReplyQuote
(@radek-km)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

Když už jste narazili na to jaký má smysl mít spotřebiče napojené do sítě...
Tak například pračka umístěná v suterénu dá info na obrazovce řídícího systému, že je dopráno. Obsluha pa jde najisto 🙂
Kávovar jako takový se dá pouze zapnout ale ne spustit příprava kávy(tedy alespoň co jsem měl možnost testovat u Miele). Ale i to má smysl. Přes řídící systém se dá provázat kávovar s budíkem a ve chvíli aktivace budíku se kávovar předehřeje.
Lednice tam je budoucnost jasná.
Varná deska šla dříve pouze vypnout. Vzdálené zapnutí povolené nebylo. Zase se dalo navázat na řídící systém a například po aktivaci EZS se mohla automaticky vypnout.

atd...


   
ReplyQuote
(@ondra_o)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Kratce z meho pohledu - zatim je to predrazena utopie bez hlubsiho smyslu a rozmyslu (navic komunikace smere od spotrebice rozumnou cestou vazne).

Kavovar - hloupost (musi se proplachnout, nekdo tam musi dat hrnek, kapsli, ...)

Varna deska/trouba - postrada smysl a je to o usta s pripadnou bezpecnosti

Lednice - nedava mi smysl

Pracka/susicka - to jiz smysl dava, ale napadlo me to vyresit pres zasuvku - kdyz skonci odber, tak je cyklus u konce a mohu nechat upozornit


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Ono u té pračky/sušičky to pro nás fotovoltaiky není jen o upozornění, že se dopralo/dosušilo, ale když chceš využívat slunce co nejvíc a neházet perly sviním -rozuměj neprodávat ČEZu přebytky, tak je ideální funkce praní nebo sušení pozastavit když FVE nedává požadovaný výkon a když přejdou mraky praní opět spustit.

U ostatních spotřebičů také postrádám smysl.


   
ReplyQuote
Share: