X
Forum

Forum

Instalační krabice ...
 
Notifications
Clear all

Instalační krabice pro Touch

10 Posts
3 Users
0 Likes
1,378 Views
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Zdar a sílu, 

mám v sádrokartonu krabice od KOPOSu KUL 68-45/LD a při osazování Touch tlačítek jsem zjistil, že tam prostě nepůjdou, protože tomu vadí ty dva šrouby (resp jeji domečky) na uchycení v sádrokartonu. Pokud to nožíkem trošku dobastlím, tak to tam narvu, ale nesedí to hezky a je to tam nafest. Ani sem to raději nechtěl zkoušet vyndat, to pude asi i se zdí 🙂

Takže otázka, má někdo zkušenosti s nějakou krabkou do dutých stěn, která je uchycena nějak jinak? 

Díky!

 vyr 1712 KUL 68 45 LD NA

 


   
Quote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Třeba něco takového by asi mohlo fungovat což? 

https://www.conrad.cz/elektroinstalacni-krabicka--68-mm-hluboka-47-mm-25-ks.k626000


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Nedavno jsem narazil na problem, ze se mi do tehle krabice nevesla dvojzasuvka. Mel jsem nastesti doma (nevim kde jsem ji sebral) vizualne uplne stejnou, ale ma o 3 mm vetsi prumer, takze do te se mi uz zasuvka vesla. Netusim od koho to je (od Koposu ne), ale vypada uplne stejne. Treba by do ni ten vypinac sel. Snad ji dokazes sehnat.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Tak to si měl asi 64mm a ta větší byla 68mm ... já mám ty větší právě a pak už je jen 90mm.

Ale teď jsem našel v OBI, teoreticky by ty krabice, co mají šrouby do kříže, měly fungovat, pče tlačítko má přístroj čtvercový. 

https://www.obi.cz/rozvodnice-do-dutych-sten/elektroinstalacni-krabice-do-dutych-sten-prumer-68-mm-x-45-mm-ip30-oranzova/p/4662102

Zkusím uvidím.  


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ne, mel jsem klasiku 68 a tahle ma 71, nebo tak neco.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Myslím že Kopos dělal první verzi s kovovými packami a pak přešel na plastové, jedna verze je větší mě, se tam blbě vlezou dva moduly Unica, musel jsem upravovat nožem.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Tak ty krabice z OBI fungují ok, pro info.

2019 12 07 14 00 16
2019 12 07 14 00 06

   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Aha tak ne, ty krabice jsou 64mm, přestože je OBI uvádí jako 68mm ... skvělý 

EDIT: tak prt, kopos uvádí 68mm vniřní pruměr krabice, kdežto OBI vnější (tedy otvor ve zdi). Tak či tak, mám velkou díru ... nicméně kdo ještě nemá díry, tak asi v pohodě 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

U Koposu s plastovými packami (KUL 68-45LD) je mezi domečky šroubů pro packy 57mm u Koposu s kovovými packami (KU 68 LD) je to 59mm.

2019 12 07 15.25.42

   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Aha! Zkusím poptat v krámě, ty 2mm to je asi přesně to, co tam chybí. Díky


   
ReplyQuote
Share: