X
Forum

Forum

DMX / LED - podivne...
 
Notifications
Clear all

DMX / LED - podivne chovani

81 Posts
9 Users
2 Likes
4,596 Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Caute,

pak jsem konecne po 3 vikendech predelal chatu na tu zelenou sfinu, vse relativne klaplo, jen co me neskutecne sere je:

Vsechny svetla jsem pripojil pres DMX, celkem 3ks DMX decoderu

dmx decoder

https://www.aliexpress.com/item/32993596396.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8b5a4c4dcqZrSo

 

V patre mam 1ks a zde je vsechno v naprostem poradku(zadne ze 3 svetel nezhne pri vypnutem stavu, vse se chova standartne)

V prizemi mam 2ks a zde se projevu za A) mirne zhnuti LED asi u 2 svetel pri vypnutem stavu(to vyresim kondikem) 

Za B) a to me sere nejvic je, ze pri zapnuti vypnuti nejakeho svetla, nektere dalsi bud dost viditelne problikne nebo nachvili snizi jas nebo zacne blikat popr po chvili uplne vypne.

Cim vice svetel zapnytuch zaroven, tim se tyto jevy vic projevuji. Pri zapnutych 1 nebo 2 svetel to neni tak viditelne ci se to projevuje jen u urcite kombinaci svetel.

 

Nenapada Vas co by to mohlo zpusobovat? Osobne to bohuzel vidim na ty decodery, ale nez to zacnu vymenovat, tak bych rad znal jeste dalsi nazor.

 

Dik

David


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Dekodér. Vyměň za pořádný a bude pokoj. V tom přízemí bych ještě popřemýšlel, zda mi něco neruší DMX sběrnici. Zřejmě tam bude více kabeláže než v patře. 

Vše za předpokladu, že ty světla mají kvalitní zdroj a to vzájemné ovlivnění není způsobené napětím.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 
Posted by: @kobra23

Dekodér. Vyměň za pořádný a bude pokoj. V tom přízemí bych ještě popřemýšlel, zda mi něco neruší DMX sběrnici. Zřejmě tam bude více kabeláže než v patře. 

Vše za předpokladu, že ty světla mají kvalitní zdroj a to vzájemné ovlivnění není způsobené napětím.

Jako že má správnou elektrárnu pro decodery? 🙂 Nejsou to 24VDC, ale 230V.

Před tím než si to začal řídit přes loxone DMX, tak to tyhle problémy nemělo?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@kobra23

jj, chtel jsem na chate usetrit a tak do dopadlo 😀

Ta sbernice vidis, je dost mozny, ze jsem to propojovaci UTP nacpal zaroven k 5x4 cyky....Coz jsem si uvedomil, az otom pises.

Kabelaze je opravdu dole asi 3x vic, ale to ruseni DMX pri vedeni hned u cyky jako privod k druhemu rozvadeci je dost realnej, kdyz vemu jak se to chova.

Tak zadny externi zdroj to nema, jede to z 3 faze, kde jsem vtu dobu nemel nic jineho, nez jen svela(na stejne fazy mam svetla,klimu a mini troubu) nic krom svetel nejelo(nebylo pripojeno).

BTW jaky ten odrusovaci kondik na to zhnuti svetel by jsi doporucil?

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@cybermole

 

Pred tim byly 2x 10A jistice na celou chatu 😀 Byly tam klasicke edisonky + nejakej usporky, zadne stmivani. To jelo dobre, ale to asi nejde moc srovnavat 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@cybermole

Ty dekodéry jsou 110-220V.

Nevím jak u vás, ale u nás leze poslední dobou ze sítě 245V. To umýslné navýšení napětí v síti je opatření ČEZu jak bojovat proti velkým přítokům elektrické energie od mikrozdrojů = od FVE elektráren na domcích, kde sice má člověk smlouvu s distributorem na výkup přebytků, ale jelikož on je z nějakého důvodu nechce, tak zvýšení napětí v síti mu je umožní nechat na střeše toho domku, který je mikrozdrojem.

No a že ti doma odcházejí zařízení, to ho nemusí zajímat, protože podle zákona (nebo vyhlášky) může jít 10% nad 230V a 15% pod 230V. Tak tokové svinárny se dnes dějí. Spousta zařízení co byla konstruována na 220V s tím bojuje.

Brzo přijde doba, kdy si budeme kupovat krabičky, které nám na vstupu do domu budou hlídat čistý sinus a přesných 230V. Ta doba se blíží. Spousta výrobců měničů pro FVE to již používá marketingově při prodeji svých měničů jako jednu z výhod jejich měniče.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

No zkusim prvne volne natahnout UTP a propojit dolni DMXka(cesta nejmensiho odporu a penez), doma mam nejake S1-DR, ty jsou az na 240V, tak kdyz to nepomuze, tak nejdulezitejsi bych prepojit na tyto, nez bych doobjednal dalsi kusy.

Ale verim/doufam vto ruseni pri soubehu s 400V.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Mas na Dmx zbernici zpojenu zem GND?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@smotek7

ano


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Tak skus ten druhy kabel bokom.
Este su tie dimmery s jednej serie? Kupene naraz?
Skusit ich zamenit medzi sebou.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@smotek7

1ks jsem mel uz x mesicu doma, 2ks jsem kupoval pak zaroven.

Vezmu nejdrive UTPcko a propojim to v "luftu" z patra do prizemi.Popr vemu DMX ext a hodin ho do dolniho rozvadece. Kdyz otom tak uvazuju, vidim to na to ruseni, protoze kontrola DMX signalu v patre(kde je DMX ext) blikala jak zbesila, na druhym DMXku uz trochu mene a na tretim je to blikani razantne mensi. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

jeste me to ruseni umocnuje vtom, ze kdyz jsem tam jebl omylem vyssi DMX adresu, tak se DMX signal uplne ztratil, kontrolka uz neblika vubec.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

A nieje nahodov ten co funguje ten prvy co si kupil?
To je zaujimave s tou led.
Ak tam mas tieneny kabel, tienenie pri EXT uzemnenie a korektne prepojene aj GND tak by nemal byt problem.
Co mame vyskusane napriklad s tou S1-D ze pri pripojeni napajania vysle rusenie na zbernicu a ked tam mas viac decoderov tak to vlasne posunie DMX kanal, preto sa to tvari ako keby blikali rozne svetla, ale vlasne je to posunutie kanalu.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

To takhle tezko rict, jestli ten nahore je ten co mi uz doma lezel 🙂

Stineny STP tam nemam, obyc UTP cat5e. O vikendu to testnu a dam report. Vemu i S1-DR,abych pripadne vyloucil vadnou serku tech 6ch m*dek....


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Tak ano, delaji to m*dky 6CH dimmery...S1-DR nema problem a to vc zhnuti pri vypnutem stavu....

Jeste vymenim ten "funkcni kus" z patro dolu a uvidim, jak se bude chovat v prizemi, kde toho je vice(kabelu,svetel).

Btw poptavam timto S1-DR :)) Kdyby jste nekdo mel volne kusy.


   
ReplyQuote
Page 1 / 6
Share: