Forum

Forum

Notifications
Clear all

Config 13.1

87 Posts
26 Users
7 Likes
7,836 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1191
 

zpomaleni aplikace zacina byt obtezujici. 

Nove bloky energie jsou super, skoda ze tam nejde nahrat starsi data ze statistik. 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

No podle mě Loxone udělal pěkní nový monitor toku energie. Ale mám takové obavy kvůli statistikám, které budou narůstat ve skupinách, tak dojde pak ke kolapsu karty. 😕 

Ohledně statistik je škoda že Loxone nevymyslelo nějaký export a import statisti do nového monitoringu energie. Protože mám ve starém energetického monitoringu data za necelí rok a nerad bych o ne přišel tak zatím nechávám běžet oba Energetické monitoringy. Než bude fungovat noví na 100%.

A proč případně Loxone nevymysli něco, jakou mini cloudLOX na USB anebo na SSD disk, kde by se ukládali statisticky. To by šlo možná líp na dračku než nějaké divné tlačítka (Button Air a Wrist Button Air) 😊

No zatím si ještě počkáme do konce listopadu, než vídají další aktualizace. 

Hlavně by jsem taky uvítal noví Loxone Config na monitory 4K. Mám rozlišení 3840x2160 a Loxone Config je vše rozmazané. 😀


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

Ahoj vespolek,

bojuji s Monitorem toku energie - nechal jsem si ze starého Monitoru energie udělat 3 bloky měření, ale přijde mi, že hodnoty, které si Loxone z monitoru bere není možné používat v jednom bloku:

obrazek

Např. u bloku Síť mám Gpwr z manažeru pro aktuální prodej/nákup ze sítě, ale hodnoty Itot a Etot v celkových hodnotách spotřeby a prodejů z en. manažera. Problém ale vidím v tom, že Gpwr je aktuální, kdežto Itot a Etot jsou kumulativní a bylo by potřeba, aby Itot a Etot bylo nastavené Relativní měření. Jediné co mě napadá je mít dva bloky pro tyto hodnoty - tzn. jeden nastavený pro relativní a jeden pro absolutní měření...

Díky předem za tip a hezký den.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

 Zdravím, včera jsem si ve statistikách u měřičů všiml zvláštní věci a nepřišel jsem na to jestli se dá někde přenastavit. 

 Když si rozkliknu graf, tak jsou možnosti Živě až Celkově. Ve statistikách Živě, Den, Týden jsou jednotky správně (třeba kWh), ale Měsíc, Rok, Celkově přeskočí o řád výše na MWh. Je to takto u všech měřáků. Dokonce nemám ani celkový součet tak vysoký, jak to ukazuje na jednotlivý den.

statistiky 2
statistiky

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 489
Topic starter  

@richard zjišťoval jsem k rychlosti a Android verzi nějaké informace a dozvěděl se, že "snad přijde" nějaká optimalizace a že poslední verze je jen pro telefony s více než 4GB RAM. Pro telefony s méně než 4GB není a jak je to u telefonů se 4GB nevím, v Google Play se ale nenabízí, takže asi platí, že pro telobony s 4GB a méně nová verze není a tedy nemohou používat nové funkční bloky.

 

S configem 13 se také změnilo chování některých centrálních bloků. Mně konkrétně přestalo fungovat přerušení otvírání/zavírání střešních oken. Prý došlo ke sjednocení chování s jinými bloky. Přijde mi to stupidní, dosud jsem mohl dát třeba otvírat střešní okna a podle potřeby dalším klikem otvírání zastavit. Teď se to musí v configu celé přenastavit, aby tlačítka ovládala vstupy všech oken a nelze ovládat jen centrální blok. Zdůvodnění Loxone mi nedává absolutně smysl, zjednodušeně řečeno, ja to kvůli vizualizaci, aby nebyla zmatená. Obejít se to naštěstí dá, ale je to tak, aby se člověk bál nahrát novou verzi, aby nemusel předělávat konfiguraci. Z mého pohledu bych to nazval "komfort uživatele až na posledním místě".


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Zdravím, brutální zpomalení aplikace je pro mě nepochopitelné, na telefonu s Androidem 11 a 6GB RAM mi vše ostatní sviští, jen přiblblá aplikace Loxone ne. Config mám ještě ve verzi 12, aplikace se již sama upgradovala. Na jaře jsem si koupil nový tablet na zeď, Android 10, 4GB RAM, což je dle specifikace Loxone dostateki pro aktuální verzi, ale v Google play aplikace není, při upgrade hlásí nekompatibilitu s HW. Nainstaloval jsem z APK, ale díky pomalosti je nepoužitelná. Ať už jdou ti amatéři do pr....! Není snad upgrade, při kterým by se něco neposr...! Já jsem schopen si všechno udělat sám, ale nezávidím obyčejným zákazníkům a hlavně partnerům zbytečně starosti....


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 489
Topic starter  
Posted by: @mih

brutální zpomalení aplikace je pro mě nepochopitelné

Podle podpory aplikace aktuálně prochází velkou změnou a nejspíše v jedné z dalších aktualizací by měla vyjít více optimalizovaná verze. Aktuálně je totiž aplikace psaná multiplatformě.

Jinými slovy, hodili uživatelům neodladěnou aplikaci k testování. Já už couvnul ke starší verzi, i když u nových bloků ukazuje "již brzy"


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@_petr_ Je to banda skurvenych kretenov. To je presne dovod, preco som za poslednych 5 rokov upgradoval miniserver presne NULA krat. Blbe su klientske appky, s androidom si este poradim (dam tam starsiu verziu), ale zena ma hipstersky telefon pre imbecilov a tam ma smolika.

Za mna jednoznacne, jak deti trosku podrastu a bude viac casu, pojde loxone do hajzlu z rozvadzaca len tak za nim zaprasti.


   
ReplyQuote
(@wincent)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

@dusanmsk Jasně, občas mě to taky štve, ale co jiného? Jen chci říct, že "plan B", aspoň já, zatím nemám. Vlastně o něm ani nemám čas uvažovat a stále doufám, že Loxone dostane rozum. Možná se i víc otevře integracím 3. stran, což bych uvítal, abych s tím neztrácel tolik času. Ale baví mě to, to jo:-)


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

@dusanmsk Ahoj, i u toho Applu se to dá vyřešit, Stačí stáhnout starší verzi IPA souboru a skrze developerský účet podepsat aplikaci a nahrát do telefonu. Je to opruz, ale vyřešit se to dá 


   
msk reacted
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @vary

Stačí stáhnout starší verzi IPA souboru

Poradíš pls kde, případně nějaký lehce podrobnější popis? Mám tady asi 4 starší iPady, které ještě můžou sloužit, ale bohužel, už nejde upgradovat iOS a tím pádem ani nahrát Loxone App. Tahle honba za korporátním ziskem a umělé "odstavování" stále ještě fungujících a použitelných věcí mě vážně se*e... 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 
Posted by: @kubrt_cz
Posted by: @vary

Stačí stáhnout starší verzi IPA souboru

Poradíš pls kde, případně nějaký lehce podrobnější popis? Mám tady asi 4 starší iPady, které ještě můžou sloužit, ale bohužel, už nejde upgradovat iOS a tím pádem ani nahrát Loxone App. Tahle honba za korporátním ziskem a umělé "odstavování" stále ještě fungujících a použitelných věcí mě vážně se*e... 

Bylo to součástí zálohy v iTunes. Takže hledej v počítači.

Pokud si dělal zálohy do iCloud, bude to problém.

Musel by,ti někdo poslat ten IPA soubor.

Nebo mít starou zálohu v iCloud, nahrát do tabletu, udělat zálohu do iTunes, pak nahrát zase poslední možnou verzi iOS do iPad a pak do něj dohrát ten IPA soubor.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 
Posted by: @kubrt_cz
Posted by: @vary

Stačí stáhnout starší verzi IPA souboru

Poradíš pls kde, případně nějaký lehce podrobnější popis? Mám tady asi 4 starší iPady, které ještě můžou sloužit, ale bohužel, už nejde upgradovat iOS a tím pádem ani nahrát Loxone App. Tahle honba za korporátním ziskem a umělé "odstavování" stále ještě fungujících a použitelných věcí mě vážně se*e... 

Bylo to součástí zálohy v iTunes. Takže hledej v počítači.

Pokud si dělal zálohy do iCloud, bude to problém.

Musel by,ti někdo poslat ten IPA soubor.

Nebo mít starou zálohu v iCloud, nahrát do tabletu, udělat zálohu do iTunes, pak nahrát zase poslední možnou verzi iOS do iPad a pak do něj dohrát ten IPA soubor.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

No jo, ale já jako roční Loxonista nikdy neměl Loxone appku v iPadu... Zálohy taky nedělám, jsou to iPady od dětí, kteří si koupili lepší a tohle zbylo. Měl jsem na mysli, jestli někdo nemá nějaký archiv těch IPA souborů. Pak taky ten "developerský účet" apod. 

mmch appka v PC na Win běhá podle mě skvěle, uvažuji spíš o instalaci menších touch monitorů a nějakých intel NUC / Pi apod. s Win v kiosk modu... Nešel někdy někdo touto cestou? 

Za mě Apple nebo PC, do Androida jít rozhodně nechci.

Díky za tipy!


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

Na našem opravdu starém iPadu není energetický monitor vůbec ale appka běhá pořád celkem v pohodě, nevidím tam nic špatného. Win aplikace je taky naprosto v pohodě, ale do kiosku bych fakt Win nedával. Podle mě úpně stačí klidně loňský iPad a bude podle mého fungovat lépe, než cokoliv s Win.

Za mě je ta nová vizualizace a grafy rozhodně krokem vpřed, stávající energetický monitor byl hodně smutný a statistikami neoplýval. Nyní je to mnohem přehlednější a s většími možnostmi. Přeci jen aplikace jako taková je zdarma a bez jakýchkoliv externích reklam a nebude úplně levné ji pořád vyvíjet, takže trocha trpělivosti je určitě na místě.


   
Kubrt_CZ reacted
ReplyQuote
Page 3 / 6
Share: