Forum

Forum

Blok topení nastave...

Notifications
Clear all

Blok topení nastavení přesného času začátku  

RSS

Dáda
(@vary)
Honorable Member Moderator
13/01/2021 10:34 am  

Ahoj, mám nastavené vytápění pro každou místnost na svoje časy + teploty a zároveň všechny bloky jsou ještě blokované skrze HDO. Když si nastavím teplotu na 7:00 na 21, tak Loxone začne topit třeba v 6.30 a piostupně se uči. Dá se todle někde vypnout? Prostě aby to začalo topit na požadovanou teplotu až v čase, kdy je v bloku nstaveno top. 

díky

L
 L
(@l)
Famed Member Admin
13/01/2021 10:39 am  

Odpoved nemam, ale libi se mi, ze i ty se musis ptat tady ;-). To to ani v CB nevedi? 😉

blaf and smotek7 liked
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
13/01/2021 10:42 am  

@l používám ten starší blok, nový mi nevyhovuje 🙂 já plno věcí nevím 🙂 ted treba řeším jak zapínat a vypínat android tv skrze lan a zase to moc řešení asi nemá, když nechci použít spínanou zásuvku

EDIT: nasel jsem v starsim prisptvku https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/philips-android-tv-control/#post-20387 , tak jdu to zksuit

This post was modified 1 week ago by Dáda

ReplyQuote
L
 L
(@l)
Famed Member Admin
13/01/2021 10:51 am  

@vary ja myslel, ze mas nejakou primou linku do Loxone centraly, kde ti s tim poradi ;-).

Bohuzel s Loxone hromada veci nema snadne reseni, na vse je vetsinou odpoved NodeRED 😉

ReplyQuote
Richard
(@richard)
13/01/2021 11:38 am  
Posted by: @vary

Ahoj, mám nastavené vytápění pro každou místnost na svoje časy + teploty a zároveň všechny bloky jsou ještě blokované skrze HDO. Když si nastavím teplotu na 7:00 na 21, tak Loxone začne topit třeba v 6.30 a piostupně se uči. Dá se todle někde vypnout? Prostě aby to začalo topit na požadovanou teplotu až v čase, kdy je v bloku nstaveno top. 

díky

to stejne me zajima taky 🙂

cca tyden co mam nastavene bloky topeni a cekam, ze se to nejak nauci a budou fungovat ke spokojenosti, ale... ony v 20:00 vypnou a v 21:00 uz preventivne zapnou, protoze v 15:00 mam nastaveno ze chci 21:5°C 🙂 a snazi se 18 hodin natapet, aby tady v 15:00 bylo fakt 21,5°C 

Pokud to chapu, je to inteligentni a jen si to musi osahat jak dum rychle reaguje na zmeny. Ale rad bych prevzal kontrolu se vsemi dusledky. Klidne nesmyslne mel zapnuto topeni od 11:00-17:00 abych mel prijemne vecer kdyz se divam na TV. (betonove podlahy byla pekna blbost, zkusenost co jsem mel s anhydritem a co vidim ted s betonem je nesrovnatelna v case a reaktivite)

ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Noble Member Moderator
13/01/2021 11:48 am  

Tak zahoďte bloky inteligentní.... a udělejte si to z časovače.

Jano liked
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
13/01/2021 12:49 pm  

jj, jen jsem pouzil ten blok vytapeni... zase se tam pekne nastavuje ta taplota v útlumu a teplota kdy to ma topit .... Ja hledal, jestli ten blok nema nejakej výstup, kde by bylo na kolik se má topit a nejak to vypodmínkovat, nebo aby byl výstup, jsetli to topi podle dení teploty nebo noční, nebo se to učí... pak to na vstupu bloku blokovat jako blokuju hdo...

ReplyQuote
smotek7
(@smotek7)
Noble Member Moderator
13/01/2021 2:34 pm  

Ked taky blok najdete dajte vediet.
Aj by som ho tiez potreboval, aby sa dala pekne nastavit teplota a bol neinteligentny.

ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Estimable Member
13/01/2021 2:37 pm  

Nevim, co je za parametry ve starsim bloku, mam jen ten nejnovejsi. Tam jsou parametry Ths a Tcs, pokud jsou nenulove, pouziva je to pro informaci, za jak dlouho se zvysi/snizi teplota o 1 °C. Pokud jsou i v tvem bloku, muzes je zkusit nastavit treba na jednicku, jestli to neco udela.

ReplyQuote
Dáda
(@vary)
13/01/2021 4:12 pm  

Máme ho tu, nastavil jsem všude na 1, tak uvidíme, zda to pomůže 🙂

ReplyQuote
pepahr
(@pepahr)
Trusted Member
13/01/2021 8:13 pm  

@vary Tak to dej vědět, tohle mě už štve taky dlouho, taky vypínám podlahovku kvůli HDO a tím pak ta "inteligence" topení je v háji.... 🙁 Máš elektrickou přímotopnou podlahovku (dráty) - má to tady vůbec někdo? a ndebo el. kotel? Já ještě navíc svou logikou vypínám topení  při teplotě podlahy nad 30 st. abych nespálil vinyl - pak to samo je všechno špatně 🙂

ReplyQuote
VencaOl
(@vencaol)
Eminent Member
14/01/2021 10:19 am  

Nevím jestli to pomůže. Někdo tady publikoval logiku, aby relátka nespínala co pár vteřin, jak Loxone dotápí. Mám to použito a nějak to funguje. Požadovaná teplota na výstupu bloku se objeví až v době, kdy tam má být. Nastavení teplot tak zůstává pěkně v bloku topení. 

Lx topeni

ReplyQuote
Jimmy
(@jimmy)
Active Member
14/01/2021 1:34 pm  
Posted by: @vencaol

Mám to použito a nějak to funguje.

A to máš akumulační podlahovku a nebo jen neakumulační přímo pod dlažbou? Takhle mi přijde, že to totiž u akumulační podlahovky musíš určitě přepálit/přešvihnout. 

Nezkoušeli jste omezit spínání relátek pomocí toho parametru Tpwm? Pokud to chápu dobře, tak by měl omezit frekvenci/četnost spínání.

Je trochu smutný, že Loxone nemá Extension s tranzistorovými výstupy. Daly by se na ně potom napojit SSR relé a celé by to bylo bez mechanických částí, čiže by časté spínání nevadilo.

ReplyQuote
Dáda
(@vary)
17/01/2021 8:26 am  

Tak hlásím že nefunguje nastavení potřebného času na natopení na 1. Topit se mělo od 6.30, začalo od 5, kdy sepl levný proud.

image

ReplyQuote
Share: