X
Forum

Forum

Blok osvětlení conf...
 
Notifications
Clear all

Blok osvětlení config 14.4.9.25 - Reset?

9 Posts
2 Users
0 Likes
376 Views
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
Topic starter  

Ahoj používáte někdo nový config a blok osvětlení? Asi jsem úplně blbej, ale kam se poděl vstup R, který prostě komplet osvětlení vypne? Používám to na na noc nebo alarm, když se odchází z domu, že vypne světla v celém domě, ale teď to tam není? Nebo jaká je nyní loxone logika? Nouzově jsem zatím použil vstup buzzer a nastavil jsem vše vypnuto, ale to mi přijde ujeté teda 🙁 Vstup Off blok zablokuje úplněj což se mi nehodí - při alarmu v noci chci aby stále fungovalo noční osvětlení na pohyb. Rtd je zase jakýsi reset do defaultu, když to někdo rozdrbe.. Díky za nakopnutí.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Musíš na OFF poslat jen krátký impuls.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
Topic starter  

Ahaaa ono je to i v návodu já jsem ale.... díky :)) Já to prvně zkoušel s alarmem, ale ten po vypnutí zase světlo rozsvítil tak impuls mě nenapadl 🙂 Tvl 🙁


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

To buď rád, že máš s touto verzí jen tyto "starosti". Já už bych o této verzi mohl napsat diplomku. Každý týden něco zlobí. A pokaždé něco jiného.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
Topic starter  

Zatím jsem na nic moc nenarazil, používám jen základní jednoduché funkce, ale nevím zda se mi to nezdá, ale přijdě mi, že u těch světel zlobí i pohyb/přítomnost čidla v kombinaci s uživatelskými režimy... 🙁

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Pokud používáš zapuštěné čidla přítomnosti, tak si tato verze sama přenastavila úroveň reakce na ruchy/zvuky. 

Tím pádem spousta věcí nefunguje správně.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
Topic starter  

Nene mám klasické přisazené.. ale přijde mi že si to žije vlastním životem 🙁

Resp ten blok - mám 2 nálady a pritoritu na alarm buď tlumené osvětlení nebo jedno světlo přes den a když je alarm rozsvítí všechno přitom taková nálada v automatice ani není už asi blbnu, to je z toho, že tohle dělám večer.. a teď  mi dokonce přestaly reagovat i fyzické tlačítka už asi blbnu grr 🙁


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
Topic starter  

Jsem to musel celý smazat ten blok a nastavit znovu, aby fungovaly tlačítka..?? 🙁

Nicméně druhý uživatelský režim do automatiky mi nefunguje - libovolný OK, jak mám  alarm, nebo přes časovač další a priorita 1 tak se prostě nerozsvítí.. nechápu 🙁

Ve vizualizaci ten režim je aktivní přes live view, ale světlo zůstane zhasnutý 🙁


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
Topic starter  

Zničeho nic to začalo fungovat - neudělal jsem žádnou změnu jen jsem to proklikal tam a zpět a znovu poslal na miniserver asi jsme oba unavení už.. tvl to je na mě moc už ani světlo mě neposlouchá 🙂


   
ReplyQuote
Share: