Forum

Forum

Blok elektroměr
 
Notifications
Clear all

Blok elektroměr

13 Posts
6 Users
0 Likes
1,293 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Nenašel jsem téma, kde by se podobný problém probíral, takže jsem založil nové téma. V poslední době jsem řešil zdražení od EoN a přechod k jinému dodavateli, takže jsem potřeboval zjistit aktuální spotřebu, přičemž jsem zjistil zajímavé chování bloku elektroměru v loxplanu. Když si nechám zobrazit statistiku celkové spotřeby (NT+VT) za aktuální měsíc zobrazí se mi hodnoty 451kW za minulý měsíc a 496kW za aktuální měsíc. Když se ale podívám na výstupy Q6 ( za tento měsíc) se hodnota zobrazuje správně tedy 496kW, ale výstup Q7 (spotřeba za minulý měsíc) se zobrazuje hodnota 258kW ale správně by mělo být 451kW. Nevím jestli někde nedělám chybu, nebo jsem to nějak špatně pochopil?

 

elektromer
rijen stat
listopad stat

 


   
Quote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

To me desis..musim juknout jak to tam mam ja

 

@koldavideo tak já to mám ok jak ve vizu tak ve výstupu stejně

 


   
ReplyQuote
(@jdolezal)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 16
 

Řešil jsem to cca 2 roky zpět s podporou LOXONE a odpověď byla že zde problém nevidí a doporučují vytvořit nový blok a začít znovu. To ale problém nevyřešilo. Z pozorování mám, že mi to způsobila aktualizace SW. Stejná chyba je i ve sledování v minulém roce. Ve statistice grafech je to správně, ale ve výstupech také špatně. Tedy si exportuji statistiku a z toho v excelu dělám součty.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

nenasel jsem, tak zkusim rozsirit tema.

 

Nekde jsem nasel blok elektromer i s rozsirenim o sledovani udaju za rozna obdobi...

Výstřižek 10

 

vystrizek 11

A v appce ale nejde videt k cemu to patri:

image

 

Pokud do popisu neco napisu, prichazim o informaci napriklad "aktualni spotreba". Pak ale vidim treba "trouba", ale mam pak dvanact hodnot s troubou, ale nejde poznat co to je.

Je nejaka finta, jak hromadne napsat do popisu nazev elektromeru, ale aby porad zustala i informace z pole oznaceni viditelna? 

dekuji

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Asi nerozumím, ale před ten popis si můžeš dát slovo Trouba a vždy budeš vědět kam to patří.

Nebo si založ kategorii Trouba a budeš to mít ne v kategorii Energie, ale trouba.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Kdyz je popis prazdny, zobrazuje se to co je v oznaceni, ale bez specifikace co to je... treba trouba, nebo lednicka. Kdyz do popisu dam lednicka, tak vsude je lednicka, ale nejde uz videt napriklad aktualni spotreba. Rucne se mi to psat moc nechce, mam toho dost 🙂

image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Tak si to do toho popisu musíš celé vypsat co chceš v té app vidět.

Buď si dáš tu práci, nebo to nebudeš mít.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jestli chceš, aby ta app k něčemu vypadala a aby jsi se v ní nevyznal jen ty, tak v ní budeš muset pár dní ležet a vše do detailu popsat a rozselektovat.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

pro přehlednost použití statusu a více infa v jednom řádku:

 

 například

image
image

 

 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

🙂 ach jo


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

 Zdravím, abych nedělal nové vlákno hodím dotaz sem.

 Mám sledování strukturované jako Richard. Sledování aktuální spotřeba, denní, týdenní, měsíční, roční a minulí rok. Aktuální a denní statistiky jsou nastavené "interval 60 minut" a není zaškrtnuto "akumulovaně" tudíž to zobrazuje statistiku jako postupně narůstající. Ostatní mám "interval 60 minut" (víc nejde) a zaškrtnuto "akumulovaně" tudíž to dělá sloupečky, ale u všech po dnech, což je to proč píšu.

 Chtěl bych mít u týdenní statistiky jeden sloupeček pro každý týden, u měsíční pro každý měsíc atd. Jde to někde nastavit?

viz obrázek měsíční spotřeby, kde chci za prosinec jeden sloupeček....

měsíční spotřeba

 děkuji za rady


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Nevím teď jak se to dělá v PC, ale v mobilu pomocí 2 prstů uděláš zoom a budeš to mít.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@kobra23 Ahojky, dobře ty, to mě nenapadlo. na kompu jsem zkusil ctrl + kolečko myši a světe div se to funguje. Hledám vzorce a jednoduché řešení mě nenapadlo 😀 . Jen škoda, že si to nepamatuje a pokaždé musím rolovat znovu.

This post was modified 3 years ago by kostalkarel

   
ReplyQuote
Share: