X
Forum

Forum

Baterie zálohy RTC ...
 
Notifications
Clear all

Baterie zálohy RTC hodin na motherboardu Miniserveru Gen1

6 Posts
2 Users
0 Likes
407 Views
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

Ahoj všem. Nemáte prosím někdo povědomí o typu nebo specifikaci baterie, která na základové desce Miniserveru (Gen1) zálohuje RTC hodiny? Pravděpodobně mi před časem odešla a způsobuje, že LMS po studeném restartu nemá správný čas a tudíž neví, který XML soubor s remanencí (ukládá je po hodině) vybrat a tak raději do logu napíše FAILED, neobnoví žádnou remanenci a LMS nabootuje do defaultních hodnot. Nikde na webu jsem k tomu nenašel žádné info ani upozornění na takové chování. Baterii nezmiňuje Loxone v datasheetu LMS ani ve svém ofic. e-shopu. Také by bylo fajn, kdyby Loxone tuhle chybu vzal v potaz a změnil časovou posloupnost bootu tak, aby zjištění aktuálního času přes NTP servery předcházelo obnovení remanence 🙁

Obrázek 1

 


   
Quote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

Koukám sem, že jde o 0,33F kondenzátor. Je vertikálně připájený k desce, takže jeho výměna znamená demontáž LMS z rozvaděče? Ach jo, to je voser 🙁

https://www.tme.eu/cz/details/kr-5r5v334-r/superkondenzatory/eaton-electronics/


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Tak založ Ticket u Loxone a uvidíš co ti napíšou.


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

To jsem před hodinou udělal. Postnu pak odpověď. Ale už jsem zjistil, co to je, viz můj předchozí koment.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jj, měl jsem to déle rozepsané a po odeslání jsem to viděl.


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

Odpověď supportu na můj ticket nebyla příliš relevantní:

RTC Chip na Miniserveru je pevnou součástí základní desky a je neměnný. Tato baterie slouží k urdžení času Miniserveru, pokud je bez připojení k internetu. Pakliže má MS připojení k internetu, načte si vždy čas z nastaveného NTP serveru.

Mluví o chipu, kdežto já o baterii/kondenzátoru. Typem/specifikací kondenzátoru se také neobtěžuje. O tom, že NTP se při bootu nešťastně zjišťuje až po pokusu o obnovení remanence rovněž ani slovo. Ach jo.


   
ReplyQuote
Share: