X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30.8 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@Richard

1. Stale bezi na synology...

2. Na testovani na  laptopu (MS4Home)


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Další zkušenost s Audioserverem: 

-po 2 dnech co sem ni nepustil - vytuhnul ale tvářil se jako online ale nešlo v apce nic pustit

po restartu jede zase normálně

přišel sem na to náhodou když se nepřehrála TTS zpráva


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Jelikož z práce nás vykovidovali domů a doma o takovou krabičku nestojím, neb si na kvalitu reprodukované hudby trochu více potrpím, tak jsem to zatím ani nezapojil, za to jsem to ale aspoň rozlouskl, byl jsem zvědavý, z čeho to polepili. Letmým pohledem je tu k nalezení následující:

MLKHN1500 - síťová komunikace, komunikace po napájení
STA350BW - 2.1 kanálový zesilovač, 5-26V, (2 x 18 W + 1 x 40 W, resp. 2 x 50 W do 6 Ω při 25 V), řízení přes I2C
Rockchip RK8-168 - Power management
IM IM4G16D3F - 512MB DDR3-1600 CL11-11-11
Rockchip RK3308 - Quad-core ARM Cortex-A35 CPU, architektura v8-A
AT25SF041 - SPI Serial Flash Memory 4Mb/2.5V
Würth Elektronik 7490100110A - LAN transformátor

Vstup napájení je ošetřený 1,8 A SMD pojistkou.

Moc mi není jasné, co řeší přes ten MLKHN1500, ten obvod má užití tam, kde se valí komunikace s napájením. Jinak za sebe musím říct, že se mi celkem líbí návrh DPS, i osazení audiočásti, čekal jsem to horší. Ještě jsem řešil s kámošem, jestli nejsou ty Rubycony fejky, jemu přišlo že ano, ale já si myslím, po důkladném zhodnocení, že to budou originály.

Ten samotný obvod zesilovače mě celkem zaujal, možná ho použiji do nějakého vlastního řešení kapesního siliče. Někdo tu měl obavu, jestli mu to při takovém výkonu s takovou velikostí nezahoří, resp. jestli to takový výkon má, tak o výkon bych strach neměl a o chlazení také ne, obvod má chladící pad zespoda a je chlazen do desky. Což sice není nápad Loxone, objevuje se i na demonstrační desce výrobce onoho IO (ta deska není nepodobná realizaci od Loxone), ale je to celkem šikovné řešení. Osobně bych kus hliníku použil, DIN lišta to unese, ale komplikuje a prodražuje to výrobu a montáž.

Pár fotek zde.

This post was modified 3 years ago by Froggg

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Takřka po měsíci a půl od dodání jsem pokusně ( zatím ) zprovoznil v hlavní rodinné místnosti ... a ejhle ! ono to i hraje. Taková malá krabička ... -:) !

Jen na vysvětlenou uvádím, že před 40 ( slovy čtyřicetilety ) jsem ještě byl schopen sám postavit koncový zesák s 4x EL34 ( to jsou prosím elektronky ) a přes 110V trafa to pouštět to zpěvových beden značky Delicia 4x30W čímž se dala ozvučit každá sokolovna pro 500 lidí. A teď to má ( jako ) ta krabička ... holt “časy se mění “ (jo a ty elektronky jsem při každé pauze v kapelohraní měnil azbestovou rukavicí za náhradní čtyřku aby vydržely ten mazec aspoň pět skladeb než si muzikanti dali další rundu piva nebo rumu)

Jinak zprovoznění za ani ne hodinu :

- Spotify ( rodinný Prémium účet )

- Synology NAS cca 280 GB hudby

- internet rádia 

- AirPlay nefunkční 

- TTS oproti Google a TTS NodeRed v češtině celkem zklamání a k Babaloka ( jsem si potupně kdysi zakoupil ) se ani nepřihlíží 😉 copak za službu asi používá L ?

- první PL se po 20 min vkládání skladeb nezaložil krabička “se restartovala” a PL je ve stavu :“ neobsahuje hudbu “ ha ha ha ha

ale za 50% slevu zatím asi dobrý ...

teď k blbému dotazu protože se mi nechce moc studovat a pokus omylovat: můžete někdo poskytnou rámcově část configu ? Potřebuji navést jak :

- na tlačítko pustit rádio ( u nás letí Krokodýl )

- na událost ráno pustit playlist z NAS s názvem třeba “Dobře ráno”

- na tlačítko pustit playlist ze Spotify  

- dají se na tom pouštět Podcasty  třeba poslední z ČR2 ?

P.S. nikdy jsem ještě s L audiobloky nic “neměl” tak díky za ušetřené nervy 🙂


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@dalibor

 - TTS je VoiceRSS

 

ad otázky:

 na tlačítko pustit rádio ( u nás letí Krokodýl ) -   Fav vstup   - ulož jako oblíbený a zavoláš ID

to stejné u playlist z NAS a spotify

 

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@pavka28 no to jsem si v app už uložil, ale jak zjistím to ID  pro konkrétního favorita ?


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@dalibor v oblíbených klikneš vpravo nahoře na kolečko - nastavení a uvidíš je.. nicméně např. na budík mi to nefunguje ale mám betu teď na audiserveru...


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@dalibor Taky doma hraju trošku hifi.. ale lampa 30w je trošku něco jiného než tranzistor o stejném výkonu. ☺️

Audioserverem bych asi sokolovnu nechtěl zvučit 😀


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

tak konečně využití tlačítek ( @smotek7 ) na Nextion+NodeMCU pod ESP Easy = řízení Audioserveru :-)))

Z mobilu by to bylo samozřejmě s větší variabilitou  (ale) takto je "to" pořád k dispozici 🙂 a není třeba mít pořád v  ruce mobil jako d...l !

IMG 4146

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Hodite uz ten navod na display??


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@pavka28 mne konecne prisiel vo stvrtok 3,5" , tak ako ho budem robit, tak rovno spravim navod.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Super..ja mam display na ceste


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Než se pustím do testování, chtěl bych se Vás zeptat, jestli někdo neřešil podobnou záležitost. Na chatě mám také Loxone a momentálně plánuji přidat AudioServer. Vzhledem k tomu, že bude po většinu roku nevyužitý, chtěl bych při odchodu z chaty (zastřežení alarmem) tento audioserver odpojit od napájení. Loxone ale bude hlásit chybu - nedostupnost zařízení. 

Lze to nějak ošetřit?

Díky


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zkusil jsem zatím jen zrušit monitorování audioserveru a vypadá to že by to šlo. Ještě by to chtělo SW ošetřit vypnutí aby nedošlo k poškození SD karty. Zatím mně napadá jen přivést impuls na vstup Reset a pak odpojit napájení. 

Má někdo lepší tip?


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@kolda

přesně tak - vyzkoušeno / přestane to hlásit

image

 to vypínání asi jinak nepůjde   reset a shodit DC ...

 

ještě by se šiklo kdyby šlo udělat zálohu 

 

 

 


   
ReplyQuote
Page 8 / 18
Share: