Forum

Forum

Audioserver a hudba...
 
Notifications
Clear all

Audioserver a hudba z NAS

7 Posts
4 Users
2 Likes
1,727 Views
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
Topic starter  

Nechcem zahlcovať už bez tak dlhú tému o Loxone Audioserver a možno s tým bude mať problém viac ľudi v budúcnosti.

Včera som si doniesol domov Audioserver, aktualizoval FW a prepojil s Miniserver 1. Môj problém je, že zdoje ako USB alebo internetové rádiá fungujú, ale nie som schopný zaindexovať hudbu z NAS.

Používam Synology a doteraz som bez problémov zdieľal hudbu pre Sonos. Môj share folder sa volá music, a skúšal som sa pripojiť ako s uzivatelom sonos tak aj novým ktorý som vytvoril pre audioserver. Som schopný pridať zdroj, ale pri indexácii loxone vypíše že skenuje 1 priečinom a nič viac. Nenájde žiadnu hudbu.

Ešte som upravil nastavenia samby na podporu len SMB2 protokolu, kedže podľa dokumentácie SMB1 podporovaný nie je. Reštartoval som ho x-krát po tejto zmene a nič.

IMG 5758B5AE564B 1
IMG C70E52CEB806 1
IMG DA1CBCACBA85 1

   
L reacted
Quote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
Topic starter  

Tak som na to prišiel. V Advanced settings Samba file sharingu v Synology bolo pôvodne nastavený protokol SMB1 ako minimum a SMB2 ako maximum protocol version. Keď som doniesol audioserver zdvihol som minimum na SMB2 a maximum som nechal.

Pomohlo dvihnúť maximu na SMB2 and Large MTU možno to niekomu pomôže neviem ako to majú štandardne nastavené ine NASky.

synology smb

 


   
Vladiczek reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Taky se mi nedaří načíst hudbu z NAS (Synology). Výše uvedené nastavení jsem zkontroloval a tam problém nemám. AS jsem měl na jiné VLAN než NAS, ale ani po přesunu do jedné VLANy se nic nezměnilo. Nakonec jsem zkusil nasdílet hudbu z PC a ani s tím jsem neuspěl. Nemáte někdo tip, kde by mohl být problém?


   
ReplyQuote
(@signoflife)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Mě to nešlo skoro 6 měsíců. Nakonec to, po pohrůžce odstoupení od smlouvy, rozchodil Loxone dodáním neveřejné aktualizace. Nyní to běží v pořádku.

Firmware 2.5.03.26

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Po bádání jsem zjistil podle logů na NAS, že AS vyžaduje povolení SMB1, pak to jede. To mi přijde v dnešní době jako neuvěřitelné.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Velmi prinosne - uz mi to funguje taky, diky 🙂


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

vypadá to, že beta už SMB1 na Synology nevyžaduje


   
ReplyQuote
Share: