X
Forum

Forum

App - oblíbené
 
Notifications
Clear all

App - oblíbené

6 Posts
3 Users
0 Likes
374 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

Ahoj, měl bych dvě otázky k oblíbeným v apce (myslím na kartách místností), když mám nastavené uživatelské řazení

1. v configu udělám nový objekt, kterému dám hvězdičky, ale neukáže v apce v oblíbených, dokud nesmažu uživatelské řazení. Existuje jiná cesta, jak objekt zobrazit v oblíbených?

 

2. Může si uživatel přidat další položky do oblíbených, případně nekteré odebrat? V apce mám editaci hvězdiček zakázanou

obrazek

 

Pak ještě jeden dotaz k ikonám v apce. Dá se někde zjistit co jimi chtěl autor říct? Konkrétně mi jde o Ovládání klimatu. Co znamenají tyto ikony?

obrazek

Díky


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Ty ikony by měly znamenat vazbu na časový program a na senzor přítomnosti.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

@kobra23 tak nějak jsem si to vysvětloval, ale když dvě místnosti podobně nastavené ukazují rozdílné ikony a jsou v sekci "žádný požadavek", tak mi význam uniká. Teď mám panáčka tam, kde je trvale Eco a hodiny u ostatních, bez ohledu, jestli ja požadavek na topení nebo ne.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Tak to neporadím.

Já nepoužívám na vytápění bloky Ovládání klimatu a Inteligentní ovládání pokojové teploty. Byl to jeden velký chaos a jsem rád, že jsem toho ušetřen. 


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Ahoj,

k těm oblíbeným a appce - myslím že nelze kombinovat uživatelské řazení a řazení dle oblíbených. Buď používáš jedno, nebo druhé. Takže jiná cesta, než jak to děláš ty, není.

Oblíbené si může přidat i uživatel, pokud nepoužívá svoje řazení, potom se hvězdičky "odemknou".

Ad ikonky u vytápění - můžeš poslat screen configu, jak to máš nastavené? Protože jak psal Kobra - je to návaznost na přítomnost, nebo časovač.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

@kobra23 díky

@robb

Ikony u topení jsou spíš pro zajímavost. U všech bloků (inteligentní regulace pokojové teploty) mám nastavené v configu Mode=1 - Automatické podle časovače. U některých ECO teplota

obrazek

u ostatních Komfortní teplota

obrazek

to je vše.

Například při těchto hodnotách a ECO režimu

obrazek

Teď v aplikaci mám

obrazek

 Tipoval bych to na řízení podle přítomnosti. To by v případě přítomnosti sám přepnul na komfort? Jestli ano, tak mě to už vůbec řešit nemusím, protože mám podlahovku.

Úplně původně jsem si představoval, že půjde nějak dopředu naplánovat podle kalendáře něco ve smyslu "příští pátek a sobotu vytop místnost na vyšší teplotu" a inteligentní Loxone bude vědět, kdy začít, aby to stihl.

 

Divné chování hvězdičkování mi vadí víc. Možná v tom logika je, jen jsem jí nenašel. Už jsem se naučil, že když vymažu uživatelské řazení, tak se objeví i položky nově ohvězdičkované v configu. Jinak v oblíbených nejsou. Pak si zase můžu udělat svoje řazení.

Hvězdičkování uživatelem nechápu vůbec. V UI jsou na dvou místech. Ve změnit vizualizaci a v expertním nastavení. To druhé odpovídá předpokládám nastavení v configu. To první je povolené jen když řazení dám na výchozí a aplikace moje řazení úplně všude zapomene. Navíc, když kliknu na hvězdičky, tak se mi ukáže chyba

obrazek

Kdyby se to náhodou uložilo, tak to jsou jen moje hvězdičky a nebo pro všechny a budeme se o ně přetahovat? A může si tyto hvězdičky nastavit i uživatel bez práva na změnu UI?

V podstatě jen zkouším, jestli to někdo nemá zmáknuté.


   
ReplyQuote
Share: