X
Forum

Forum

Alternativa pro ult...
 
Notifications
Clear all

Alternativa pro ultrazvukový dálkoměr pro loxone ?

15 Posts
6 Users
0 Likes
1,553 Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Zdravim, měte někdo nějaký typ pro loxone ultrazvukový dálkoměr do retenční nádrže ?

Loxone ho prodavá za 600, coz mi prijde jako silenost, kdyz kdejaký dálkoměr stojí pár stokorun a to to má jeste display a kdovíco.

 

Díky


   
Quote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

To co sme tu uz riesili, dat Arduino a nan ultrazvukovy merac sa ti neda pouzit?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Díky, zda se mi to ale zbytecne slozite. Když vezmu  vpotaz, že se prodává dálkoměr s displayem a sevsim možnym za tisicovku a todle cele stoji celkove skrze aliexpres nekolik tisic mi prijde zbytecne dost. Todle by melo stat par stokorun s výstupem 0-10 ale nic takovyho neexistuje, coz je divne.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

nekolik tisic z ali? sry ale neviem o com tocis , toto stoji 6-7e 😀


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

ajo, me to aliexpres presmeroval na uplne neco jinyho xD podruhe uz to bylo ok

koupeno. Má někdo už hotovej program na to ?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

já to též teď řešil. Už někdy v listopadu jsem si objednal z alliexpressu toto:  https://www.aliexpress.com/item/US-016-Module-Analog-Voltage-Output-Double-Range-Analog-Ultrasonic-Ranging-Module-DC-5V/32811752506.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.tYKIGa ale až nyní jsem se odstal k nasazení. K modulu jsem přivedl 24V a dal před modul LM7805, čímž si zařídím 5V pro napájení. Testoval jsem to a zatím se zdá že to funguje v pohodě. Teď pracuju na umístění do vodotěsné krabičky a budu umísťovat do retenční nádrže a pak budu ladit měření hladiny. Uvidíme zda nebude problém s korozí ultrazvukových součástí, které budou koukat ven z krabice. Pokud máte někdo již lepší řešení tak napište ;).


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

ten co som postol vyssie je vodotesny 😉 takze nemusis riesit krabicku, natiahnes kabel a plosak bude mimo niekde...robia aj predlzovaci kabel, lebo ten original precvaknut a predlzit nejde (uz som skusal, nemera to alebo zle, ma to nejake extra tienenie)


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

nasel jsem tady peknej navod i s kodem

http://navody.arduino-shop.cz/navody-k-produktum/ultrazvukovy-vodotesny-modul-pro-mereni-vzdalenosti-jsn-sr04t.html


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

niekde to mam uz hotove pre zahradny system spojene s loxone.

 

Ale ked som mal relatka, adruino board, nejake Volt steppery v jednej krabicke - tak to asi nejako rusi ten plosak a ukazovalo to zle hodnoty, ked tom to dal dalej uz to bolo ok.

 

Trvalo samozrejme niekolko hodin, prepajani, zmien kodu kym som nato prisiel (taktiez ked som ten kabel strihol ) nervy tiekli vodopadom 😀


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

muzes to sem prosim hodit ? 🙂 Na jakýmto  mas arduinu ? Já mam doma nekolik nevyuzitych raspberry, tak premejslim o nich. Hlavne maji lanku. nebo mas typ na nejelvnejsi reseni -arduino s lankou ?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

no ked budem doma nieco sem hodim.

tusim som to tu uz niekde vo fore raz rozoberal (pohladam)

Treba arduino + LAN shield a rozbehat tu komunikaciu s Loxone cez TCP ci UDP

 

EDIT:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/mereni-mnozstvi-vody-v-retencni-nadrzi/paged/4/#post-5612

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/mereni-mnozstvi-vody-v-retencni-nadrzi/paged/4/#post-5542


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Zdraivm, tak mi dorazil ten senzor. Nebylo by lepsi reseni pouzit treba raspberry pi? kdyz ma primo lanku ? Zrovna se mi doma asi dva vali


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Raspberry na to nebude nejvhodnejsi, potrebujes merit cas pulzu na IO pinu a to neni zrovna silna stranka rPI.

Bude opravdu lepsi to udelat na Arduinu a pokud chces ethernet tak bych se podival na moduly s ENC28J60. Pokud to budes mit na oddeleny siti, tak tento obvod bohate staci.

A pokud by si chtel trosku lepsi reseni tak obvod w5100 toho vic dela na HW, takze zvlada i vic zabordelenou sit. Ale je o neco drazsi.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@Dáda @alladdin a co tak WEMOS?


   
ReplyQuote
Share: