Forum

Forum

Zkusenosti s 3D tis...
 
Notifications
Clear all

Zkusenosti s 3D tiskem

34 Posts
10 Users
5 Likes
5,488 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Mam v planu porizeni 3D tiskarny Prusa i3 MK3. Mate nekdo zkusenosti? Nejaka doporuceni?

 


   
Quote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Jsem 3d tiskar amater, presne tato Prusova mi stoji na stole v kuchyni a tiskne velmi pekne. Samozrejme je nutne ji naladovat spravnymi daty 🙂 Chci tim rict ze 3dprint dokaze byt pekna alchymie. Ale Prusa je zcela jiste dobra(ne-li nejlepsi) volba v dane tride. i po diskusich s okolnimi 3d tiskari pracujicimi s ruznym a jinym vybavenim (samo domo, china apod.)

 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Dnes mi došla z Nemecka čínska Creality Ender 3 tak môžem po čase zreferovať aj tento lacnejší typ tlačiarne.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: Kuba

Jsem 3d tiskar amater, presne tato Prusova mi stoji na stole v kuchyni a tiskne velmi pekne. Samozrejme je nutne ji naladovat spravnymi daty 🙂 Chci tim rict ze 3dprint dokaze byt pekna alchymie. Ale Prusa je zcela jiste dobra(ne-li nejlepsi) volba v dane tride. i po diskusich s okolnimi 3d tiskari pracujicimi s ruznym a jinym vybavenim (samo domo, china apod.)

 

Ještě nikdy jsem 3D tisk nezkoušel. Zkusíš mě nakopnout kam nakouknout a něco o tom počíst? Jaký SW použít atd... Přijedeš na sraz?

Díky


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Sraz nedam.

Zalezi co chces delat jestli tisknout nebo bastlit tiskarnu.

Jak jsem psal mam okolo sebe par bastliru a ti jsou Prusa vysledky nadseni.

dovolim si citovat jednoho z nich myslim ze mel nejake china solution: "...dneska mi z cele tiskarny zbyl jenom ram vymenil jsem motory, drivery proste vsechno...."

Krom toho na Prusa webu najdes spoustu tipu a triku a vubec knowhow.

Priznam se ze jsem to osobne nikdy moc nestudoval, z vice zdroju jsem mel ze Prusa tiskne dobre. Tak jsme ji vyzkouseli a musim rict spokojenost. (aspon do miry co mohu soudit)

Ale je pravda, ze opravdu nechci travit cas laborovanim teplotama apod. chci to tam poslat a mit a i tak to neni uplne vzdy. 

Mam za to ze i Prusuv soft (Prusa slic3r, Prusa control) je v pohode proste to ma sladeno s hradwarem a v mezich moznosti to funguje.

Pokud chces tisknout vlastni modely (coz asi chces)ú zamysli se v cem to budes vytvaret(nejaky 3d modelar/CAD)

 

.... ale jak jsem psal jsem amater s minimalnima zkusenostma verim ze na webu najdes spoustu for na toto tema


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ahoj,

bastlit nechci ale chci tisknout, takže chci nějaké hotové řešení. Např potřebuji knoflík na ovládání světel na veterána, než ho seženu tak zestárnu - takže si ho vytisknu. I třeba ten držák tabletu na zeď bych se pokusil. Adt...

Asi ji objednám 🙂 Díky 🙂


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

V tom pripade bez do Prusi , presne na tyhle veci to pouzivam 🙂 

Jako CAD (pokud nemas) doporucuji Autodesk Fusion 360 pro hobby pouziti je zadarmo a je to profesionalni CAD s milionem moznosti.

 

Gd luck ve svete PLA, ABS a jinych vymyslenosti.

BTW: daji se na tom tisknout prstynky a jina cingrlatka takze to je vetsinou kvitovano pozitivne celou domacnosti 🙂

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak to je super. Navíc je možnost doobjednat multimaterial upgrade 🙂


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

🙂Jsem presvedcen ze zacatku ti uuuuplne bude stacit monomaterial, ale uvidis sam  😉 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja mám za sebou 2 hodiny skladania a prvú tlač. Keď to vychytám tak vyskúšam niečo pre Loxone:  https://www.thingiverse.com/thing:3068993

IMG 5742

 

IMG 5743

   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Také mám nějaké zkušenosti s 3D tiskem. Postavil jsem si custom tiskárnu s "custom" extrudérem. Lítá to až 230mm/s s neuvěřitelnýma rampama a výtisky víc než solidní za ještě krásnější čas 🙂 Jediné co mě limitovalo v rychlosti byli řemeny, při těch fofrech už začali pružit.

Ajfelovka dokončená měla 58cm a byl to plně 3D model, bohužel jsem přišel o data v mobilu a nemám zálohu :/

Kdybyste někdo potřeboval pomoct s tiskem, nebo poradit se stavbou, jsem k dispozici 🙂

16938513 1364627940269732 1946674321664962530 n
12365905 1000631330002730 1846790319871091627 o
12321588 1048203048578891 3911504777617200317 n

   
tomas_iw and Aleq reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak Ježíšek přišel o něco dříve a tiskárna je už doma. Zatím vytištěno pár blbůstek pro děti a teď bych už chtěl něco užitečného, takže asi vyzkouším ten  Autodesk Fusion 360 a snad něco i navrhnu.   


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Muzes zkusit jeste tinkercad 🙂 bezi to ve webovem prohlizeci a byl jsem docela prwkvapen co to umi 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Super, vyzkouším to. Momentálně bych si rád "vytiskl" krabičku na din lištu pro 30 kanálový DMX 🙂 Takže snad jednoduchá záležitost. 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Aký materiál máš? PETG od Prusa?


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: