Forum

Forum

Vánoční osvětlení n...
 
Notifications
Clear all

Vánoční osvětlení na barák

4 Posts
3 Users
1 Likes
954 Views
(@vacko)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
Topic starter  

Ahojte, nemáte nějaké tipy na venkovní vánoční osvětlení ? Nejlépe nějaké RGB, ovládané na dálku (možno i přes LAN kabel). Našel jsem nějaké takové, včetně ZigBee 3.0 a Wi-Fi, akorát si nejsem jistý odolností toho led pásku. Sice píšou IP44 ale bude to zavěšené na háčcích na trámech, tak aby se to časem neprodřelo (avšak bude tam viset asi jen přes zimu).

immax neo lite smart vanocni led osvetleni retez 16m rgb wifi tuya

   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Skoro stejný sem viděl na Ali za půlku. Ale nevím jestli bych tohle dal ven, primárně je to podle mě na stromek.

Ja mam 2.rok kolem baráku od cinana ty led drátky na kterých jsou zakapnuty led diody. Je to tuším 25m a má to dvě barvy (červená, zelená) , který přepíná tím, že otacim polaritu napájeni.

V noci to svítí vcelku dobře a zatím to i funguje. Ale do budoucna plánuji neco multicolor, aby svítily všechny barvy současně - vypadá to líp.

Mam tyto:

https://a.aliexpress.com/_mrtmHUE

This post was modified 2 years ago by radek

   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Já používám toto:

ebay WS2811

Přežilo bez problému už dvě zimy na stromečku venku.

Pro ovládání těchto světýlek je dobrý projekt WLED

Nahrajete do jakéhokoli modulu ESP a můžete ovládat i přes wifi API rozhraní.

Pro složitější světellné scény lze více modulů synchronizovat a ovládat spec. programy na PC,

třeba xLights

 


   
radek reacted
ReplyQuote
(@vacko)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
Topic starter  

@kimot To vypadá dobře, našel jsem i variantu s vodotěsnými konektory. Avšak, objet s tím 3 strany baráku, to si vyžádá tak 200W. Pominu-li propálenou elektřinu, to by vyžadovalo silný zdroj, a ten nejlépe umístit dovnitř. To bude potřeba se někde provrtat, škoda že jsem to nezjistil před uděláním fasády. Budu muset popřemýšlet jak s tím naložím...

AC SL1500

 


   
ReplyQuote
Share: