X
Forum

Forum

vánoční LED osvětle...
 
Notifications
Clear all

vánoční LED osvětlení - napájení

4 Posts
3 Users
0 Likes
1,509 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Vánoce se blíží, tak jsem vytáhnul z jedné krabice ledkový řetěz, u kterého jsem chtěl vyhodit přibalený napájecí zdroj a napájet to z centrálního 24VDC zdroje (abych si s tím mohl blikat jak chci 🙂 ).

Na zdroji je psáno napájení 31VDC - už to je dost divný.

20171127 184550

Když jsem zkusil LEDky napojit přímo na zdroj 24VDC ani neblikly. Čekal jsem, že budou třeba svítit míň, ale nesvítí vůbec. Nechápu proč.

Předpokládám, že uvnitř toho řetězu bude nějaké sério-paralelní zapojení, nemám ale tucha jaký. Je na tom zapojeno 480LED diod.

Nemáte zkušenost, jak by to šlo obejít, co s tím? Nebo se tomu 31VDC zdroji nevyhnu?


   
Quote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Většina DC zdrojů na DIN jdou "přetaktovat" na 28VDC, pořád nebudou svítit? 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Na centrálním zdroji mám napojeny ještě jiné LEDky, které bych nerad odpálil. Zkusím ale sehnat jiný zdroj a vyzkoušet na něm.


   
ReplyQuote
(@benda)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1
 

Nemáš lepší koupit nějaké vánoční LED osvětlení z netu, případně je toho před vánocemi plný i Lidl, Kaufland apod. Já bych teda asi neměl nervy si s něčím takovým hrát. Jinak těch 24 V může být jednoduše napětí, při kterém se dioda ještě "neotevře"- pokud se náhodou nedostaneš do velmi úzkého rozsahu napětí, kde se mění jas diody (což by byla poměrně velká náhoda), pak budou diody svítit stylem vyp / zap.


   
ReplyQuote
Share: