X
Forum

Forum

Senzory pohybu na 5...
 
Notifications
Clear all

Senzory pohybu na 5V a 3.3V výstup

7 Posts
4 Users
0 Likes
1,249 Views
(@nemozny)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Ahoj, chtěl bych vyzkoušet senzory pohybu z Aliexpressu, konkrétně

PIR senzor a tento microwave senzor

Oba mají ovšem výstup 3.3V a logická 1 je na digitálním vstupu Loxone až od 8V.

  1. Jak toto lze řešit? Tranzistorem? Můžete prosím poradit konkrétní typ?
  2. Jestliže ten PIR je do 20V napájení, je lepší jej připojit např. na samostatný 5V zdroj? Nebo je nějaké lepší řešení? Odpor?

Díky!


   
Quote
(@modrouckej)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Taky jsem se pokoušel integrovat tyto a podobné senzory. S odstupem času musím konstatovat, že to byla ztráta času a spolehlivost nebyla ok.

Tak jsem použil Aqua ring S a je to bez problémů. Většina se mi jich dokonce po "zeštíhlení" a úpravě, podařila vestavět do rámečků Schneider UNICA 

https://www.euroalarm.cz/eshop-zabezpecovaci-technika/zabezpeceni/detektory/infra-pir/aqua-ring-s


   
ReplyQuote
(@nemozny)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Díky, ten vypadá výborně, i tu cenu bych asi přežil. Pro mou potřebu je to ale dost velká mrcha. Zeštíhlení znamená, že  jsi odstranil komplet to pouzdro a vzal jen elektroniku? Tento senzor by ale nefungoval, kdyby jej dal nad sádrový podhled..?

 

Stejně prosím někoho o odpověď na mou původní otázku.


   
ReplyQuote
(@modrouckej)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

DPS  bez krytu má 51*51mm

čočka se dá zmenšit na průměr 43mm


   
ReplyQuote
(@nemozny)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Ok, už jsem to vyguglil. Tranzistor je zbytečné riziko, takže řešením je 3.3V - 24V optocoupler

https://www.aliexpress.com/item/4Bit-Optocoupler-Isolator-3-3V-to-24V-PLC-Signal-Level-Voltage-Converter-Board/32664407649.html


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja myslim ze 3V3 uz budu dost citlive na dlzku vedenia, chce to poriadne vyskusat.

Edit - jee ono je to hcsr501, to su presne tie mini senzory co som spominal na fore ze boli najspolahlivejsie a najcitlivejsie zo vsetkeho co mi preslo rukami. Odradilo ma ze na to nie je stropna krabicka, mam v baraku nakoniec tieto na 12V.


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Ja sel cestou tranzitoru (teda dvou) a uz vic jak rok mi funguje 6 techto cidel naprosto bez problemu. Jsem moc spokojenej obzvlast venku na fasade to vypada dobre, vzal jsem totiz normalni krytku na krabicku do ni vyvrtal diru ciste na cocku a natahl jsem to fasadou, takze to neni skoro vubec videt. Vecer to vyfotim. Zatim jsem prilozil schematko.

PIR

   
ReplyQuote
Share: