X
Forum

Forum

rozmisteni bodobych...
 
Notifications
Clear all

rozmisteni bodobych svetel

7 Posts
4 Users
0 Likes
1,323 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Riesil niekto rozmiestnenie svetiel (led bodovky) pre jednotlive miestnosti? Je mozne aby som si to sam navrhol - vypocital? resp je niekto schopny mi s tym pomoct?

 


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Taky jsem to chvíli promýšlel, jak to udělat a zatím jsem to odložil. Více se teď ale kloním k použití LED panelů, ze kterých je přece jenom světlo víc plošné a nemusím mít tak strop samou bodovku.

Z norem lze vyčíst doporučení kolem lumenů bys měl mít v jaké místnosti a na netu existují SW (i free) na návrh osvětlení. Je to ale natolik složité a zdlouhavé, že jsem to zavrhnul.

Udělal jsem to zatím tak, že mám tabulku, kde jsem pro každou místnost napsal, kolik by měla mít lm a podle toho se budu asi snažit napasovat světla.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

a vies o nejakom sw ktory mozem pouzit? ja som hladal, ale fakt som nic nenasiel... 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tady je k tomu napsána trocha teorie.

http://www.lustry-svitidla.cz/vypocet-osvetleni

Cos e týká sw, zkus se podívat po Relux nebo Dialux.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jinak musim rict ze z tech LED panelu jsem takovej rozpacitej - docela me z toho tahaji oci na plnej vykon. Vyklopne bodovky mi prekvapive prijdou mnohem prijemnejsi


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

@nksh - ta stranka je bozi, diky vyresilo to muj problem s vypoctem


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

svetla modeluji v SW dialux 4, je to volně ke stažení (existuje este verze dialux EVO, ten je zbytecne sofistikovanej). importuje to DWG nebo si mistnosti nakreslis rucne, neni to nic hroznyho. výstupy pro predstavu: screenshot1screenshot2

 


   
ReplyQuote
Share: