Forum

Forum

Led pod vypinac - a...
 
Notifications
Clear all

Led pod vypinac - ako ste realizovali?

10 Posts
3 Users
0 Likes
1,435 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Zdar,

ma niekto tip na nejake mini svorky, do ktorych by z jednej strany sla vrazit LED-ka a z druhej 2 zily utp-cka? Dumam ako napojit led-ku vo vypinaci, ktora tam bude len zastrcena a jej nohy budu trcat zo strojceka von na utp-cko. Nepredpokladam, ze ste niekto lietal s pajkovackou okolo vypinacov ...

D


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ja to delal dutinkama a klestema (vse aliexpress) a pak zaizolovat tepelnou buzirkou 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ako ze si strcil 2 draty do dutinky? Dutinky aj klieste samozrejme mam (objednane v den zverejnenia aliexpress listu), tak asi doobjednam tie buzirky a vyskusam to.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Presne tak. spojuju tak ted uz skoro vsechno.

Vemes nejmensi moznou dutinku, nacpes tam oba draty a klestema scvaknes. U CAT vodicu je obcas potreba ho tam dat ohnuty na 2x aby nevyklouzl, u mekych kabelu staci normalne zastrcit.

Pak jen slisujes, zaizolujes a mas paradni rychlej spoj bez letovani 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Tady je i par fotek, sice ne z ledek, ale z kontaktu na okna

https://www.vodnici.net/2016/10/loxone-cidla-oken-impulzni-vodomer-a-quido/

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Btw: je tu nekdo dalsi komu sviti LED v tlacitkach Unica pri 24V, nebo jsem jediny na celem svete? 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

LOL, tak som to teraz skusil a fakt (trochu) svieti. Nenapadlo ma to ani skusat a hned som ju vydlabal a hodil do supliku. Tebe ta intenzita staci? Mne to pride malo, ale mozem to skusit este vnoci ...

Ja skor uvazujem, ze vsetky ledky pod tlacitkami zvediem do arduino mega, aby som ich mohol pripadne pouzivat nezavisle (signalizacia roznych stavov atd...), ale je otazne, ci to bude mat realne vyuzitie ...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ja to zkousel a ty moje proste nesvitej 😉

Ad ta signalizace, taky to mam do rozvadece natazene po jednom,ale nakonec jsem to tam spojil a spinam vse najednou. Ale taky jsem si rikal, ze mozna nejaka signalizace nebude spatna. Takze do budoucna to mozna vyuziju.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Tak ono ked sa clovek vyprdne na nejaku odolnost proti indukcii po blesku, tak to fakt moze pripojit priamo cez 220R na piny arduina. Prinajhorsom chcipne arduino (200), ethernet shield (200), alebo port na switchi.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Je pravda ze ve dne to skoro neni videt, ale za sera a v noci intenzita staci.

Teoreticky by slo vsechny tlacitka pripojit na 24V dimmer a signalizovat treba blikanim :))


   
ReplyQuote
Share: