Forum

Forum

Revize rozváděče  

RSS

Bery
 Bery
(@bery)
Estimable Member
23/05/2019 6:46 am  

Pomalu se dostávám k revizi. Je opravdu nutné, abych měl v klasické plechové průmyslové skříni Rittal vše zakryté dalším plechem? Není to trochu na hlavu? Jak jste to řešili vy?

ReplyQuote
Koleen
(@koleen)
Active Member
26/05/2019 7:38 pm  

Ahoj, problém bude právě v té rozvodnici. Aby to bylo eno nuno podle norem, tak bys mel pouzit rozvodnici urcenou do bytovych prostor = urcenou pro obsluhu neproskolenymi laiky = zakrytovanou, aby nikdo nemohl sahnout na zivou cast. 

Tohle zalezi na revizakovi. Taky muzes doma vsechny poucit a sepsat o tom protokol. Tim se z laiku stane proskolena obsluha 😀

... nebyl to vtip. 

ReplyQuote
Bery
 Bery
(@bery)
Estimable Member
26/05/2019 7:53 pm  

Takže když udělám plech, který zakryje naprosto vše, kromě Hl. vypínače a laik si tedy na nic sáhnout nemůže, tak je to oukej? 😀 Jde o to že pomalu každý prvek má jinou výšku než jistič a tím pádem je docela nerealizovatelný udělat krycí plech tak, aby byli dostupné všechny jističe.

Viděl jsem tady právě fotky standardních průmyslových skříní kde byla montáž na desku s použitými plastovými koryty na kabely, což je ve výsledku stejné jako mám já a zajímalo by mne, jak tohle majitelé řešili.

This post was modified 3 weeks ago 3 times by Bery

ReplyQuote
Koleen
(@koleen)
Active Member
26/05/2019 8:00 pm  

To by bylo originalni reseni 🙂 

ale melo by stacit neco takoveho https://www.elektromaster.cz/plech-bfz-fp-2-48-kryci-P164291/

ReplyQuote
blaf
 blaf
(@blaf)
Estimable Member
27/05/2019 1:12 pm  

Nemusí být pro laika dostupné všechny jističe a chrániče? Co, když vylítne nějaký jistič a ten bude zakrytý plechem? Manželka bude muset sundat ten kryt a už to bude nechráněné.

ReplyQuote
Bery
 Bery
(@bery)
Estimable Member
27/05/2019 10:56 pm  

Především teoreticky manželka nemá co dělat za krycím plechem 🙂 Takže teoreticky má smůlu a musí počkat na člověka znalého 🙂 Stejně tak jako musí počkat na člověka, který vlastní "klíč" od rozváděče. Proto nechápu to zakrytování.

Prakticky... pokud člověk není úplný debil, aby strkal neizolovaný šroubovák tam kam nemá. Není možné aby se čehokoliv dotkla aniž by něco mechanicky poškodila. Mám všechno od schneidera a svorky jsou provedeny tak, že se prstem nedá dostat na živou část.

This post was modified 3 weeks ago 2 times by Bery

ReplyQuote
Share:

Working

Please Login or Register