X
Forum

Forum

Orientační osvětlen...
 
Notifications
Clear all

Orientační osvětlení z číny (230AC na DC)

56 Posts
13 Users
0 Likes
7,875 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Robert - jakékoli řešení od Loxone je drahé - ale bez problémové .

@Mira - toto jsem původně chtěl taky kupovat. Jen mi řekni do jaké montážní krabice to budeš dávat? Nebo jsi koupil i tu montážní krabičku ?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

To je prave ten problem. Koupil jsem to na zkousku i s tou krabickou, problem je ale v tom, ze je to takovy patent ze kdyz tomcele poskladas a zacvaknes tak uz to nerozdelas aniz bys ulomol ty plastove packy ktere drzi predni kryt. Takze ve finale to je k nicemu. Navic na ty krabicky nic jineho nenamintujes v pripade ze by ses rozhodl ty spoty vymenit. Takze ted to udelam zak ze vsude dam instalacni krabicky schneider - ty hluboke a pak budu hledat led svitidla ktera pujdou na ty krabky namontovat.

 

Pokud nekdo chce mam ty spoty tusim 4 klidne je poskytnu.  Ty streva se urcite daji vyhodit a dat tam 12/24v pasek ale stve me prave to uchyceni. Jinak je ten spot pekny na barak by se hodil. 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ahoj,

taky jsem toto osvětlení koupil, koupil jsem obyčejné hranaté krabičky - zítra ti je na stavbě vyfotím. Utahuje se to tam jen přes 2 šroubky - testoval jsem to, a drží to. Ty origo krabičky jsem nějak přehlédl při nákupu 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No jo no.jenze to je docela problém. Hranata krabicka  když je o 1mm nakrivo tak je to vždycky vydet.

do haje z toho telefonu se fakt nedá nic posílat ?


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

No, to máš pravdu, taky jsem tam u té instalace byl s vodováhou bez mála 2 hodiny - ale jsem si jistý že to je ok. Ale nesouhlasím s tvým příspěvkem, takový vrták, který vydriftuje větší díru tak, aby se dala variabilně natočit opravil už hromadu nerovností 😀 😀 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasné ale ve finále když potřebuješ s tím svitidlem pootocit a ono není kam - to nasere ?


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Nevím jestli jsem se dobře pochopili, tak jsem udělal ultra profi obrázek v malování. Na prvním je vidět, kde jsou přesné díry, ano pokud bych to bral podle nich, musí to být na mm přesné a ve váze. Na druhém obrázku je naznačeno jak si v případě, že jsem krabičku usadil špatně či se hnula v době schnutí plech upravím vrtákem, brouskem či jinak. Tím dosáhnu toho, že s mechanismem v rámci možností mohu hýbat a po dotažení bude vše perfektní - toto jsem zkoušel nanečisto na jednom kusu 🙂 Takže myslím že ok.

osvětlení

   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

@Hvezdic - poslal bys fotky?


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Pokusím se to nafotit - dnes jedu na stavbu. 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

ahoj, nepodařilo se ti to nafotit?


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ahoj,

promiň, vyklízeli jsme celý barák kvůli omítkám a následným polystyrenům, tak jsem na to úplně zapomněl. Určitě najdu jednu krabičku navíc a nafotím jak se to dá udělat v příštím týdnu. Teď jsem měl takový souběh věcí na stavbě, že nestíhám ani dopsat článek o elektroinstalaci na svůj blog.. :-/


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Lol, ja Vas chlapi nechapem, kde berete na tie blogy cas. Ja nestiham ani precitat tych 5 prispevkov co je tu na fore a na niektore odpovedat ... Mate moj obdiv.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: msk

 

Lol, ja Vas chlapi nechapem, kde berete na tie blogy cas. Ja nestiham ani precitat tych 5 prispevkov co je tu na fore a na niektore odpovedat ... Mate moj obdiv.

   

Většinou v noci když všichni usnou 🙂 Nebo o víkendu...

Je fakt že by bylo super kdyby v mailovém upozornění chodil celý text příspěvku jako je to u blogu. L nešlo by to zařídit?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

V noci spim, alebo sa nervujem, na co vsetko som zabudol. Cez vikend som na dome a cez tyzden v praci ... 😀


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Tak to máme dost podobný..., ale tak v háji s časem abych nenašel chvilku zkouknout fórum ještě holt nejsem 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: