Forum

Forum

Notifications
Clear all

Klon SD karty

9 Posts
5 Users
0 Likes
4,471 Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  

Existuje nějaká možnost jak naklonovat SD kartu, tak aby se opravdu přeneslo vše z jedné karty na druhou?

Mám dvě zařízení. V jednom je SD karta, která rozšiřuje vlastnosti zařízení.

V druhém zařízení ji nemám a hodila by se. Originál SD karty stojí cca 8.000 a za tuto cenu ji zas tak nutně ji nepotřebuji, ale kdyby byla možnost.....


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

pokud nefunguje klasicke kopirovani, tak jakykoli SD card clone tool, napr treba

https://computers.tutsplus.com/articles/how-to-clone-your-raspberry-pi-sd-cards-with-windows--mac-59294


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  

S Windows to moc neumím a co jsem zkoušel, tak nešlo. Zkusím tedy to co jsi poslal. Děkuji 


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Linuxový program dd na to nefunguje?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@kobra23 nojo, to si nepsal, ze nechces win ;-). S jinyma OS ti tolik neporadim


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Zalezi co je to za SD kartu. K fungovani original GPS navigace v aute je potreba original SD karta a ta nejde nijak naklonovat, aby fungovala. Pak jsem nekde cetl, ze existuje serie SD karet, ktere maji od vyroby prazdne seriove cislo a tak na ni jde zapsat libovolne seriove cislo (seriove cislo z original karty) A podle serioveho cisla karty navigace pozna "original" kartu. Je to par let zpatky co jsem na to narazil, ale mozna ma to tvoje zarizeni stejny zpusob ochrany.

 

Edit: jedna se o CID karty a daji se koupit karty s vlastnim CID. Ale nemam overeno

Edit2: ta serie SD karet jsou SD karty Samsung Evo Plus
a nemaji prazdne CID, ale lze ho zmenit


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  

Tak Win tu kartu vůbec nevidí. Resp. tutne při jejím vložení, jako že ji zaregistroval a v systému se nenačte.

Nějaký nápad?

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@kobra23 To ze ji nevidi win by jeste nemuselo vadit, pokud by ji videl ten tool. Pokud to ma nejaky jiny FS, tak to win nemusi umet precist, ale porad by mohli binarne zkopirovat.

pokud ji nevidi ani ten tool, taj ke to blbe.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

@kobra23

A co používáš za systém? v Linuxu (Ubuntu, Debian) bych zkusil standardní správu disku, udělat image karty a nahrát na jinou. Udělá zrcadlo a máš i zálohu. Takhle jsem klonoval a zálohoval SD z Loxonu.


   
ReplyQuote
Share: