Forum

Forum

24V AC hlavice na z...
 
Notifications
Clear all

24V AC hlavice na zavlazovani napajene z loxone 24V DC

12 Posts
4 Users
0 Likes
1,623 Views
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj

mam zavlahu od fy Hunter a privedl jsem na 24V AC hlavice 24V DC z loxone. Nejen ze se to hralo ale kdyz jsem testoval vydatnost studne a nechal to dele, tak jsem jednu hlavici doslova uskvaril a spalil rele v loxone. Nechci uz delat upravu v Loxone v rozvadeci a chtel bych to vymyslet v te rozvodnici. Ma to tyto parametry, neporadili by jste me co s tim? 

  • 24 VAC solenoid
    • 350 mA inrush, 190mA holding, 60 HZ
    • 370 mA inrush, 210mA holding, 50 HZ

   
Quote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Jeste by sly ty solenoidy prehodit za DC original Hunter, ktere umi podle popisku 9-12V. Co by bylo rozumnejsi a umi nekdo spocitat odpor popr co by se tam melo dat? Parametry toho DC jsem nenasel. Dekuji


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Toto má dvě řešení, buď vyměníš ventily za 24VDC nebo ty ventily budeš napájet tím na co jsou dělané 24VAC. Snad není takový problém přidat správné trafo, vše ostatní zachováš...

EDIT: nebo do závlahové rozvodnice dáš 24VAC trafo a dalšíma relátkama s cívkou na 24V z Loxone budeš spínat střídavý proud k ventilům. A ještě si ochráníš relé v Loxonu abys ho nespálil 🙂 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ventily na 24V DC Hunter nedela 🙁 Nebo da se koupit nejaka nahrada?


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Hm to uz je k zamysleni... ja tam ale nemam trvale privedeny zadny napeti. Tzn by tam tedy musel byt prevodnik 24V DC na 24V AC ale tech prevodniku by tam muselo byt 5 🙁


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: Pepe

Hm to uz je k zamysleni... ja tam ale nemam trvale privedeny zadny napeti. Tzn by tam tedy musel byt prevodnik 24V DC na 24V AC ale tech prevodniku by tam muselo byt 5 🙁

Rozveď trochu víc schéma jak to máš udělané. Co kde je, jak propojené atd... 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Mam tam 5 okruhu a vedu tam 6 dratu z Loxone 5x spinane 24V DC + spolecna zem.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Osobně bych si do rozvaděče doplnil trafo (AC) a AC bych si rovnou v rozvaděči připínal na jednotlivé větve závlahy - nejjednodušší řešení.

Pokud do rozvaděče nechceš šahat, potom jak píše Pavel - ven dej trafo a 6 relátek s DC cívkou. Jednotlivá relátka pak spínej z Loxone a na kontakty relé dej z jedné strany výstup trafa a z druhé strany ventil závlahy.

Btw jakým kabelem tam vedeš 6 drátů? Pro 1. variantu je potřeba CYKY kabel...


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  
Spinam 5 hlavic, 6 ty drat je zem. Ja ale nedocilim toho abych mohl pouzit jen jedno trafo ne? Kazdy z 5 ti dratu by mel zaroven napajet trafo dc/ac a zaroven sepnout 1 z 5ti rele. Tzn ze bych musel spojit na to jedno trafo draty do jednoho vstupu ne?

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jestli tam máš jenom 6 drátů a jinak nic, tak je to naprd. Počítal sem, že pro trafo seženeš někde napájení + těch 6 drátů na ovládání cívek relé. To už by stačilo.

Dávat ale ven 6 traf a 6 relé mi osobně přijde jako blbost - byť by to šlo (pokud to revizák neuvidí) - 5 drátů by spínalo přívod 230VAC pro trafa a 6 drát by byl společný N vodič.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Přidat jedno 24VAC trafo do Loxone rozvaděče je fakt problém?


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Dejte do rozvaděče PWM dimmer od Wonga  a pomocí PWM  můžete ovládat 5 elmg. ventilů pomocí 24V DC.

PVM perioda pro cívky HUNTER 24 AC  je 2ms a délka pulzu je 0,4 ms.

Já mám nastaveno v PWM  vstup AI - 5 a P - 0,002.

Cívka ventilu mi spíná při hodnotě 91% v nastavení  DMX dimmeru a má teplotu po 1/2 hodině cca 40'C.


   
ReplyQuote
Share: