X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zigbee nad RPi4

184 Posts
15 Users
14 Likes
19.5 K Views
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

Ahoj, zigbee manager jsem úspěšně dříve používal a pracovalo se s ním pěkně, ale teď v tomto snažení jsem ho ještě nepouštěl.

Nevím kde dělám chybu, ale ten log mi vypíše jen toto:

OpenJDK Server VM warning: No monotonic clock was available - timed services may be adversely affected if the time-of-day clock changes

a příkaz kill jsem musel zadat jako "sudo kill" ale nepozoroval jsem žádnou změnu v zátěži CPU.

Ještě možnost zkusit to celé přeinstalovat, jestli by to nepomohlo, když tobě to jede OK.

Tomáš


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Nie je co preinstalovavat, bezi to v kontajneri. Ten log mi sem cely posli, ta hlaska je kurevsky divna. Ten kill nezmeni zataz cpu, ale posle signal tej jave, aby spravila thread dump. To je to co ma teraz zaujima a bude to v tom logu.


   
ReplyQuote
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

@dusanmsk

Ahoj, nevím co dělám špatně, ale stále mi to vypisuje jen tuto hlásku.

OpenJDK Server VM warning: No monotonic clock was available - timed services may be adversely affected if the time-of-day clock changes

 

Mohl bys mi prosím napsat ještě více polopatický návod? 

Jak to dělám:

spustím zigbee manager (cpu jede na 100%),

spustím další konzoli, tam napíšu "docker logs -f loxone_zigbee2mqtt_manager_1 >log.txt 2>&1"

v další konzoli najdu PID procesu java - třeba 13458

v další nové konzoli napíšu "kill -3 13458" a napíše mi to "bash: kill: (13458) - Operace není povolena" a když před to dám "sudo", tak to asi proběhne, ale nic se nestane.

v souboru log.txt je pouze ta varovná hláška o čase...

 

Díky za pomoc.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

@zahry docker logs loxone_zigbee2mqtt_manager_1 povie co po starte? Nic?


   
ReplyQuote
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

@dusanmsk

objeví se pouze dvanáctkrát toto:

OpenJDK Server VM warning: No monotonic clock was available - timed services may be adversely affected if the time-of-day clock changes

🙁

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

@zahry To je nejake totalne dojebane. Skusal si ./suite rebuild? Ak nepomoze, skus zmenit prvy riadok za

FROM openjdk:12


   
ReplyQuote
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

@dusanmsk

Zkusil jsem ten rebuild a běželo to všechno v pohodě, ale jako poslední věc mi to vyplivlo toto:

ERROR: Service 'zigbee2mqtt_manager' failed to build : no matching manifest for linux/arm/v7 in the manifest list entries

nevím jestli to může mít na něco vliv, ale i po rebuildu se to chová stále stejně.

Zkusím zítra ještě přeinstalovat celou malinu a začít z čistého znovu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

No, pri hlaske failed to build by som tak nejak implicitne neocakaval, ze by to mohlo fungovat, co myslis ...

Co je to presne za model maliny? Domam mam 3B a 4. Cisty install kludne mozes skusit. Co tam mas za OS? Aku mas verziu docker a docker-compose?

Skus iny image, napr. adoptopenjdk:12-jdk-hotspot

a posli mi sem komplet vypis

docker-compose -f docker-compose-zigbee.yml build zigbee2mqtt_manager


   
ReplyQuote
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

Mám raspberry 4 s 2 GB. OS používám oficiální Raspberry Pi OS with desktop. Docker mám ve verzi 19.03.13 a docker-compose je ve verzi 1.27.4.

večer zkusím tu reinstalaci a ozvu se, jak to dopadlo.

 

Díky za tvou velkou trpělivost. 🙂 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Podstatny je komplet vypis toho buildu, ostatne ma teraz nezaujima.


   
ReplyQuote
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

Ahoj, tak se mi to konečně podařilo zprovoznit. Asi to bylo tou javou. Nainstaloval jsem to adoptopenjdk:12, přepsal verzi v souboru dockerfile a od té doby to funguje přesně jak má.

Moc díky za podporu a trpělivost.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Divne. Dam tam teda 12-tku defaultne a uvidime.


   
ReplyQuote
(@zahry)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 30
 

@dusanmsk

Ahoj, stále rozšiřuji počet zigbee zařízení. Omezuje mě ale dosah a narazil jsem na horní hranici počtu zařízení, kterou zvládne můj CC2531 adapter. Přemýšlím nad upgradem a našel jsem tyto dva:

Slaesh’s CC2652RB stick

Electrolama zig-a-zig-ah!

Je v nich nějaký rozdíl? A je nějaké úskalí při přechodu na jiný adaptér? Nebo pouze na Rpi přehodím adaptéry, asi znovu spáruji všechna zařízení a jede se dál?

Díky

 

Tomáš


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Tiez som presiel na 2652, niekde je aj navod ako zmigrovat bez preparovania. Ale priznam sa ze jak som ten stick vymenil tak som uz na to viac nesahol. Sparoval som par lidl zasuviek aby som mal routery a skusil som naspat naparovat xiaomi teplomery, ale neuspesne, tak som sa na to vysral a odkladam na spodok todo listu.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@zahry jeden rozdíl bude v tom, že ten druhý stick posílají z GB, takže tě nejspíš nemine proclení, DPH, takže vopruz.

Stick jsem taky vyzkoušel, zlepšilo se pokrytí, ale používal jsem ho na Loxberry společně s Modbus GW a to se mi náhodně pralo mezi sebou. Někdy po restartu něco z toho nenaběhlo, jindy po normálním fungování najednou Zigbee přestalo komunikovat. Nemám čas to řešit, podezíral jsem i stick, tak jsem pro zigbee udělal samostatnou GW a to běží.


   
ReplyQuote
Page 5 / 13
Share: