Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zigbee nad RPi4  

Page 4 / 4
  RSS

msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
16/03/2020 9:25 am  

Pracujem na tom, stale to nie je ready. Do readme dam aj navod co odzalohovat (kazdopadne pre upgrade zaloha nebude potrebna, staci git pull, ale istota je gulomet).

Pribudla tam appka na management zigbee gateway, tzn. permit join + rename, nebude uz treba mobil a mqtt appku v nom. Zaroven tam je sekcia kde pojde konfigurovat preklad true/false 1/0 a tak podobne (toto este ladim a nie je to 100% zatial).

Potom budem musiet dokoncit este aj cast s grafanou. Malo casu, nestiham, ale bezi mi to doma tak vzdy ked urobim nieco ucelene snazim sa to pushnut a upravit readme.

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
19/03/2020 12:43 pm  

"Hotovo". Kto si trufa, moze skusit pre-alpha verziu https://github.com/dusanmsk/loxone

Kto uz ma naparovane nejake devices, je potrebne odzalohovat (ako root) zigbee/zigbee2mqtt/data.

Najlepsie je si odzalohovat vsetko stare, spravit novy klon a ist od zaciatku. Nakonfigurovane podla readme je to za par minut. Mapping pre dverny kontakt (true/false) je odteraz uklikatelny mysou.

Good luck.

ReplyQuote
Salinm1
(@salinm1)
Trusted Member
14/04/2020 8:15 am  

@msk

tak ja jsem se odhodlla a preisnataloval verzi 1, mel jsem zde pouze jedno pokusne talcitko tak sjem neresil zadne zalohy. Tvoje instalace probehla hladce, jen bohuzel bojuji s insdalaci docker compose to mi podle tveho navodu neslo,ale poucil jsem se s verze 1, kde mi to tez blblo a vse jede jak ma. Jen nechapu ve webovem rozhrani, kcemu je uplne mapovani pro loxone? Dale jde nekde nastavit jak casto se budou aktualizovat hodnoty s cidel? Ted mi na tom bezi 4 teplotni/vlhkostni cidla a je zvlastni,ze kdyz cidlo naparujes aktualizace bezi skoro co 1 min dle weboveho rozhrani i dle loxonu a potom se to snizi cca na 30-40 min jak ktere cidlo je to vlastnost nebo jsme nekde udelal chybu?

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
15/04/2020 12:17 pm  

Pozoruhodne, s docker ani docker-compose som nemal ziaden problem.

Mapovanie pre loxone pouzijes ked chces nejaku hodnotu premapovat na nejaku inu, typicky dverny kontakt posiela "true" a "false", ale v loxone to chces ako 1 a 0, aby sa s tym dobre pracovalo. Zatial na to ine vyuzitie nemam.

Interval aktualizacie neovplyvnis, to si riadi zigbee device samo. Na teplotne cidlo staci fuknut, dverny kontakt rozopnes/zopnes, ostatne netusim. Ja mam niektore teplotne cidla lastseen v hodinach kolkokrat. Pokial sa mu nemenia namerane veliciny, chrape a setri baterku.

This post was modified 1 month ago by msk

ReplyQuote
Zahry
(@zahry)
Active Member
15/05/2020 7:08 am  

Ahoj, nahodil jsem tu novou verzi s webovým správcem a je to úplně super. Vše šlape jak má.

Moc díky.

msk liked
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: