Forum

Forum

Měření spotřeby plynu  

Page 5 / 5
  RSS

dalibor
(@dalibor)
Trusted Member
18/01/2019 8:27 pm  

sorryjako že to toho vstupuji s řešení co není nejlevnější ale líná huba ...

už skoro rok používám měření plyn/elektřina/voda od : energomonitor.com

ještě jsem to koupil napřímo .. výsledky a zpracování fakt dobrý, blbá není až tak pořizovací cena jako spíše platby za zpracování 🙁 nicméně pokud by se daly data tahat z jejich krabičky co mám doma na LAN a integrovat do Loxone bylo by to super ( pokud by zpřístupnili protokol ) a vyhnul bych se závislosti na jejich zpracování,  nedá se to nějak experimentálně "odposlouchat " ? pochybuji že by mi to poskytli 

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
18/01/2019 11:07 pm  
Posted by: dalibor

sorryjako že to toho vstupuji s řešení co není nejlevnější ale líná huba ...

už skoro rok používám měření plyn/elektřina/voda od : energomonitor.com

ještě jsem to koupil napřímo .. výsledky a zpracování fakt dobrý, blbá není až tak pořizovací cena jako spíše platby za zpracování 🙁 nicméně pokud by se daly data tahat z jejich krabičky co mám doma na LAN a integrovat do Loxone bylo by to super ( pokud by zpřístupnili protokol ) a vyhnul bych se závislosti na jejich zpracování,  nedá se to nějak experimentálně "odposlouchat " ? pochybuji že by mi to poskytli 

lol, ty ceny? 🙂 hele to je UPLNE mimo

ReplyQuote
smotek7
(@smotek7)
Honorable Member
18/01/2019 11:21 pm  

@dalibor a distribucka ti dovolila ten senzor pripojit  na plynomer?

Elektriku chapem, prevleces cez kabel.

ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Trusted Member
18/01/2019 11:48 pm  

celé je to bezdrátové tj. všechny snímače, pro příklad :

1) HUP mám 50 m od technické místnosti , venku samozřejmě na mrazu. Baterka je tam celou jednu zimu celkem 11 k tomu měsíců , spojení přes celkem 130 cm zdí a ani jednou tomu nevypadl signál 

2) koupil jsem to jako oficiální produkt s návodem kde je jasně popsána instalace kupujícím = pokud budou plynárny řvát dám jim kontakt na výrobce, z principu ti nechtějí nic schvalovat abys je náhodou nemohl kontrolovat 

3) halsonda má více montážních přípravků pro různé plynoměry trvalo mi to 15 min nainstalovat včetně stahovaček pro uchycení a zprovoznění měření 

Ano cena je taková jaká je = nechceš nekupuj a můžeš si to ubastlit ale právě ten plyn byl hlavní důvod pro nákup ( mimochodem vytápím podlahovou 240 m2 = 70 % nákladů )

to je jako když modelaříš : buď věnuješ 80% stavbě létajících aparátů a zalítalš si těch 20% nebo právě naopak 

moje volba  : užívám si 80 ( a více % ) létáni

p.s. pro ty kdo to dočetli až sem ... nejsem dealer energimonitoru ! pro mne je fórum prostě o informacích a sobodě co s nimi udělám “.”

takže děkuji za ně všem přispěvatelům 🙂 

ReplyQuote
smotek7
(@smotek7)
Honorable Member
18/01/2019 11:58 pm  

To je pekne ze si si kupil oficialny produkt, ale plynomer je majetok distribucie a nemozes bez suhlasu to tam namontovat. Ja mam tiez snimac original do vyrobcu plynomeru, ale vyjadrenie od distribucie je ze ho tam nemozem nahodit. Ak si to  tam das uz len zalezi od toho co chodi robit odpocet ako sa zachova, alebo co povedia pri vymene plynomeru.

ReplyQuote
pa4k
 pa4k
(@pa4k)
Active Member
19/01/2019 7:02 am  

U nas ked otcitavaju tak si to rovno aj fotia, takze ja to riskovat urcite nebudem. Asponze mam kotol co si spotrebu meria sam i ked to z neho zatial neviem dostat.

ReplyQuote
koubek
(@koubek)
New Member
01/02/2019 10:38 am  

Nejjednodušší řešení: koupit podružný plynoměr, nový se dá sehnat i za jen 1500, starší i za hubičku, potom si můžete k plynoměru lepit jazýčkové kontakty, laborovat v klidu domova podle libosti a Loxone není problém.

ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Noble Member Moderator
01/02/2019 1:55 pm  
Posted by: koubek

Nejjednodušší řešení: koupit podružný plynoměr, nový se dá sehnat i za jen 1500, starší i za hubičku, potom si můžete k plynoměru lepit jazýčkové kontakty, laborovat v klidu domova podle libosti a Loxone není problém.

To už jsem tu psal dávno, je to stejné jako s čezem, eonem a dalšíma. Nejlepší varianta si to zařídit vlastním měřidlem.

ReplyQuote
MAUR
 MAUR
(@maur)
New Member
29/04/2019 6:29 pm  

Došel jsem k tomu samému, koupil jsem si podružák https://www.mikromarz.com/www-mikromarz-cz/eshop/0/3/5/992-Fakturacni-plynomer-BK-G4-V1-2-100mm-pulsni-vystup a funguje perfektně 3 metry od Loxnu.

ReplyQuote
Page 5 / 5
Share:

Working

Please Login or Register