X
Forum

Forum

LoxGraph - jednoduc...
 
Notifications
Clear all

LoxGraph - jednoduché grafování více veličin (bez dalších závislostí, např. InfluxDB/Grafana)

24 Posts
6 Users
3 Likes
6,204 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Čau,

kdo chce analyzovat vztahy mezi více statistikami, ale nevydal se (zatím) cestou InfluxDB + Grafana (vyžadující mimochodem další stroj), může zkusit LoxGraph od Eika. Je to malinká webová aplikace, kterou stačí pouze nakopírovat do Loxone přes FTP a otevřít webovou stránku na adrese http://loxone/loxgraph.  Využívá to přímo statistiky Loxone.

loxgraph sample

Interaktivní demo:

https://eik3.github.io/loxgraph/app/

Já jsem tomu pouze teď dodělal synchronizaci grafů, tj. když nazoomujete nebo posunete pohled na jednom grafu, provede se totéž na ostatních.

Upravenou verzi si můžete stáhnout zde: 

https://github.com/aleqcz/loxgraph/tree/synchronization

1) "Clone or download", "download ZIP"

2) obsah loxgraph-synchronization/app adresáře v ZIPu nahrát na FTP loxone do /user/common/loxgraph

3) otevřít v prohlížeči <IP Loxone>/loxgraph

4) enjoy

 

A. 


   
Georgio and L reacted
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Je tu jisté podezření, že Loxone od 9.x neservíruje statistiky v XML formátu, ale binárně - viz https://github.com/eik3/loxgraph/issues/2

Pokud to tak je, nebude zřejmě LoxGraph na 9.x+ fungovat. Zatím neověřeno, já jsem zatím stále na 8.x


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jedu taky na verzi 8.x a nevím proč, ale kousne se mi to při načítání na 17% a dál to nejde, nesputí se.

Neměl jsi takovej problém? Vím že mi to dělalo tenhle problém už před časem - říkal jsem si jestli to nemá problém s velkým množstvím statistik. I když - mám stty. cca. 4 měsíce zpátky a nemyslím si že by jich bylo nějak moc.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Měl. Pravděpodobně máš nějakej nekonzistentní soubor zapomenutých statistik.Mrkni do konzole během načítání (F12 v Chrome). Napíše to nejspíš HTTP 404 na nějakým ID. Otevři si v pak browseru http://loxone_ip/stats/ a zkus to daný ID. Pravděpodobně nepojede. V tom případě se logni do Loxone přes FTP, do /stats/, najdi to ID a pokud má 0 bytů (jako v mém případě), s klidným srdcem smaž. Pak už to pojede. Případně tedy proces opakovat.

Množstvím statistik to není, mám jich hrozně moc, dlouho se to načítá, ale funguje to.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Teď jsem to zkoušel v Loxone ve verzi 9.0.9.26 a funguje to.

Mám to testovací miniserver, kde mám jen pár statistik...

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Mam stejny problem jako Radek - sekne se to pri nacitani. Je ale fakt ze tech statistik mam hrozne moc


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Dawe> Super, díky za zprávu.

nksh> Stejné řešení, jako jsem popsal výše. Je potřeba najít nulový soubor se statistikami (stats/) přes FTP a smáznout ho


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Super vec. Moc diky opravdu parada. 

cca 36 statistik za cca rok (ne vsechny stejne dlouho celkem cca 15MB statistik}alespon dle Loxone), nacitani cca 70 sec

Miniserver bezi na  verzi 9.0.9.26

Jelikoz jsem chaby ve cteni kodu 🙁 predpokladam ze behem toho stahovani si to stahne statistiky do nejakeho docasneho souboru v PC nebo to funguje jinak ?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Otestováno i na 9.1.10.30 a taky funguje.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Nulovej soubor jsem sice nenasel, zato spocital celkem 251 souboru se statistikou 😀

V kombinaci s vpn to asi proste nepojede 🙁


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

@Kuba>

Ani ja tomu kompletne nerozumim, jen jsem to trosku vylepsil. Je to poprvy, co jsem sahnul na Coffee Script. A to az tak, ze jsem dokonce pouzil online translator Coffee Script do Java Scriptu na coffeescript.org a kontrolovat, jsem to co jsem napsal v CS dela to co ma 🙂

Co se tyce nacitani, domnivam se, ze to vsechny statistiky stahne kompletne do pameti a teprve pak zacne vykreslovat.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Mam tam 1179 souboru a jede to. Nacita se to nejakou minutku, to jo. Jsem ale na LANce


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Ja  mam 300 souboru statistik alespon dle LoxoneBackup ....

na vnitrni siti doba nacitani neco pres minutu 

VPN: (4G telefon, loxone na 20Mbit 5GHz spoji, OpenVPN tunel) doba nacitani cca 8 minut

v obou pripadech nacte a bezi bez zavahani 

Za me opravdu super nastroj.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Pak teda klobouk dolu, jelikoz to bez problemu bezi I na telefonu.(normalni Android) 

Musi to tak byt protoze kdyz se to odpoji porad to vykresluje a lze refreshovat (v ramci tech dat)

Zajimaloby me kde ta data jsou. 

O necem jako cofee script jsem slysel poprve pred hodinou kdy jsem to stahnul.

V kazdem pripade diky za tu upravu. Chvili jsem si s tim hral a nema to chybu.

Jenom mi vrta hlavou jestli to nedela jeste neco jineho nez to co je videt (myslim tim v Loxone) Ale treba jsem paranoidni 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám 929 stat. souborů. Podle konzole se mi to při načítání kousne u souboru statistik z elektroměru, který má 5MB (není prázdný).

Píše mi to "net::ERR_EMPTY_RESPONSE"  🙁


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: