X
Forum

Forum

Integrace TČ NIBE p...
 
Notifications
Clear all

Integrace TČ NIBE pře API

61 Posts
20 Users
0 Likes
11.5 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@radek cele klimotepelne cerpadlo co som si staval riadim podla 1wire cidiel uz 6 rokov. Obecne som s 1wire v baraku za 6 rokov nemal jediny problem (tuktuk) - a to si ich nevyhody plne uvedomujem a divim sa ze to vobec funguje.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Asi jsi měl štěstí na čidla. Já mám kabelové čidla od číňana a s těma je trápení. Ať už na Loxone nebo na Arduinu. Mám 3 samostatné 1-wire sítě a ani jedna nefunguje spolehlivě.

Poslední jsem dělal ve skleníku, co čidlo to 1 vstup na arduinu (celkem mám 4 čidla) a stejně to někdy vypadává.


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@radek Hele, taky jsem se trosku s 1-wire nadrbal (mam i 1-wire extension, i arduino), protoze na zacatku stavby jsem o 1-wire nevedel skoro nic, takze jsem samozrejme vsechno udelal presne naopak- hvezda, krouceny kabel...

No a ve finale, az jsem se skamaradil s modbusem, resp 485kou, tak jsem nasel tohle:

8CH DC 12V/24V RS485 DS18B20

Coz je reseni presne pro hvezdu. A to funguje uplne v pohode. Sice na jedno dostanes jenom 8 cidel, ale tech prevodniku si tam muzes dat mraky za ty penize.

Dnes bych se na 1-wire modul od Loxone vykaslal, vzal bych jenom prevodnik LAN - 485 z ciny, za to me staci 3 tyhle moduly a funguje to super za par penez... Zatim mam zprovoznenej jeden, a ceka me prepojeni dalsich cidel z Arduina i toho original 1-wire a pak uz pojedu jenom na tomto...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Který převodník LAN - 485 jsi použil?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

@misak Diky zatip, vyzkousim. Bohuzel doma nemam vsechno do hvezdy, tak me to asi uplne nezachrani, ale ve skleniku uz jo tak tam to pouziju.

Ten prevodnik na TCP by me taky zajimal, jestli mas nejaky vyzkouseny (u Papoucha je nejlevnejsi za 3,7 t. ) .


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@kobra23 Mam dva, protoze jsem nevedel kterej bude lip fungovat.

V rozvadeci mam zapojenej tento:

ZLAN5143D

A na stole na hrani mi zbyl tento:

USR-DR302

Funguji oba...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@kobra23 používám pe11 (na elektroměr) a taky funguje v pohodě. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mam ten USR na zavlahu a elektromer, funguje. U zavlahy mam ale lagy medzi tym ako poslem signal a tym ako sa zopne rele na ventil, mozno dlha/zarusena trasa, neviem, nebol vobec cas to skumat. Elektromer cita bez problemov.

1wire mam v baraku 6+ rokov, mozno dnes cinan posiela vacsie smejdy, alebo som mal stastie na konkretnu dodavku. Roztahane to mam vsetko do hviezdy, ftp6, na tepelnom cerpadle mam dalsiu hviezdu na jednej vetve hlavnej hviezdy, nikdy ziaden problem. Tak ma trochu desite.

Je pravdou, ze ked som objednaval po par rokoch kablove, dosli s divnym farebnym znacenim, tak som s tym chvilu laboroval. A ked som raz objednal  to-92, cinan mi poslal nejake npn tranzistory.


   
ReplyQuote
(@jira23)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
 

Dá se někde najít podrobný popis co znamenají jednotlivé parametry, které vidím v NIBE uplink? Prostudoval jsem si podrobně návod  (i instalační) k TČ a pořád některé výrazy nechápu, co přesně znamenají.

Např.: Plnění teplé vody. Co přesně je to za čidlo a kde je v systému TČ? Chápu to správně, že je to teplota v trubce, která prochází bojlerem a ohřívá vodu uvnitř? Nebo jsem mimo?

Nebo jak se počítá "prům. venkovní teplota"? Za jaký časový úsek je to počítáno?

Prostě jestli existuje nějaký detailnější popis čerpadla jeho čidel a funkce.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Neexistuje. Je to know-how výrobce. I my montážní firmy máme problém dozvědět se informovace o logice chování/funkce. 

Zkusil bych jejich hotline a třeba tam zrovna bude někdo, kdo odpoví. 


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 
Posted by: @jira23

Nebo jak se počítá "prům. venkovní teplota"? Za jaký časový úsek je to počítáno?

V menu nastavení je doba, po kterou se průměruje, nastavitelná. Výchozí byla tuším 8h. 

Umístění čidel je tuším v servisním/instalačním manuálu, např. (některé poznámky jsem si tam dopisoval):

TC

 


   
ReplyQuote
(@jira23)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
 

@petr86 Jo to je přesně to, co jsem potřeboval! Ty dopsané poznámky pomohly. Díky!


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Pánové, kdo detailně měříte spotřebu TČ, kolik s jakým typem venkovní jednotky vám to  prosím žere při "stanby" (netopí, nerozmrazuje)? U Nibe 2040-8 měřím trvalý odběr kolem 40-45W, takže za den to tu kWh dá. Dík.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Posted by: @kobra23

 

-- attachment is not available --
-- attachment is not available --

Takhle to má @dalibor. Jistě ti podá více informací, každopádně jdeš na to dobře, že tomu TČ do toho nechceš moc kecat. 

 

Je uz na toto nejaky template alebo rucna vyroba + modbus?

Nasiel som tu nieco https://library.loxone.com/?s=nibe ale novsie modely tam niesu, neviem ci to je rovnake

 


   
ReplyQuote
(@jardamailm)
New Member
Joined: 7 months ago
Posts: 1
 

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Nějak mi nejde změnit práva souboru token. 

Opravdu je to zadání takové?

# chown www-data: www-data token 
# chmod 600 token

Píše mi to následující hlášku.

chown: nelze přistoupit k 'www-data': Adresář nebo soubor neexistuje
chown: změnění vlastnictví souboru 'token': Operace není povolena

Předem děkuji za reakce.


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: