Forum

Forum

Koupím - RGBW 24V d...
 
Notifications
Clear all

Koupím - RGBW 24V dimmer DMX

13 Posts
5 Users
0 Likes
866 Views
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
Topic starter  

Ahoj sháním ještě ty původní DMX 24V dimmery RGBW, kdyby se náhodou u někoho našly tak prosím nabídněte. Uvažuji pro rozšíření stávající instalace cca 2-3 ks. 

Díky


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

skus toto 
http://www.iskydance.com/index.php?c=product_show&a=index&id=67
daju sa najst na ali


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
Topic starter  

super. díky za tip. Vypadají dobře. Máš je odzkoušené v Loxone? Miniserver je umí najít jako RGBW DMX? 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Pouzivam 24 kanalove odtoho vyrobcu, 4 kanalove mam 2ks, tie som este nezapojil.
Ale myslim ze viacery ich pouzivaju.
Vyhladat ho nevie , na dimery si navolis kanal a v loxone das vytvorit aktor a zadas cislo kanalu.


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
Topic starter  

díky moc za info

ještě poslední dotaz 🙂 Dá se stejně jako na loxone dmx připojovat místo rgbw třeba 4x white? technicky předpokládám že ano, spíš zda to jde naprogramovat v configu. Ten 24 kanálovej taky vypadá dobře. víc kanálů za lepší cenu 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Shodou okolností jsem nedávno objednával tento.

Připojovat to jako 4x white jde 🙂 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Len pri tej 4 kanalovej pozor.

je D4 to je constant voltage

a D4C to je constant curent.

Ja mam cez D24 vsetky vystupy, svetla 24V vsetky rele (zaluzie), zavlahive ventili...


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

používám dva roky a jsou OK in na stmívání “normálních světla “ jen nevím jak vypnout ten LED display aby mne v rozvaděči “ neoslňovaly” .. dají se i pustit “ ručně “ když by byla nouze pokud jsem to správně pochopil


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@dalibor podrzis M a sipka < na 2s. Toto treba skusat netrafim sa vzdy.
Dostanes sa do menu.
Potom sa preklikas Mkom na boFF a prepnes sipkami na bon.
pockas mal by zhasnut.


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
Topic starter  

čau lidi, tak jsem nakonec pořídil skydancer z Ali. Najde se prosím nějaká dobrá duše která poradí s jeho integrací?

Zapojeno na DIN lištu, přivedeno napájení a signál z DMX. V configu jsem jej přidal jako 4x DMX RGB aktor, vytvořily se příslušné aktory ale jelikož už mám jiné dmx od loxone tak jejich automatické očíslování je chaotické tak jak bylo místo v číselné řadě - takže první RGB aktory jsou u mě DQ23, D24 a DQ27, u dalšího třeba 28,33,34... Netuším jak to teď nastavit na tom Skydanceru abych to nějak rozchodil, veškeré moje pokusy k úspěchu nevedly. Díky za každou radu či nasměrování.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Asi si v tom nejdříve udělej pořádek. Podle typu Dimmeru máš obdasazen určitý počet kanálů.

Takže např. první 4 kanálový Dimmer má adresu v Loxone Configu 1 a Loxone automaticky ví že k němu patří i kanál 2,3,4. Další Dimmer např. ten Skydance má 12 kanálů a první tvůj volný kanál je 5. Takže na Skydance nastavíš na displeji číslo 5 a v konfigu se mu budou blokovat adresy 5 až 16. Když koupíš další Skydance, ten samý, tak na něm nastavíš 17 a v Loxone Configu taky 17. Kanály 17-28 budou pro ten další 12-kanalový Dimmer.

Chápeš ten systém? 


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
Topic starter  

systém chápu, mám už aktuálně zapojeno 8 ks DMX od loxone - jenže někde mám zapojeno 4x white a někde třeba 1x RGB a 1x white na DMX. A tam kde mám RGB tak vzniknou mezery v číslování - u prvního RGB mám kanál 21 a pak white je 22 ale na dalším DMX začíná první kanál na 25. A tím jak jsem přidal ten skydance se všechny tyto nevyužité kanály namapovaly na něj. Děje se to automaticky, nemám to jak změnit. Leda že bych to celé komplet z configu vyházel...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Vykasli na automatiku.
Zadaj si kanali rucne na aktore.
na skydence zadas kanal na ktorom ma zacinat napr.30
V loxone si zadaj cisla rucne co pripojis.
Ja mam napriklad 4x 24ch nejake S1 a 4ch a cislujem: 

1ch zacina 1. 24ch
30ch zacina 2. 24ch
60ch zaciana 3. 24ch

100ch zacina 4. 24ch v sachte.
medzi to mam pichnute S1 2ch napr. 25-30 v loxone.
Adresy vzdy zadavam rucne.


   
ReplyQuote
Share: