X
Forum

Forum

ABB KNX 2 moduly AB...
 
Notifications
Clear all

ABB KNX 2 moduly ABB AT/S 8.16.5

11 Posts
5 Users
2 Likes
840 Views
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
Topic starter  

Zdravím prodám 2x ABB AT/S 8.16.5 moduly, otestovány, naprogramovány v ETS pro použití s LOXONE. Včetně ABB zdroje pro tyto moduly není na foto.

Výhoda možnost ručního ovládání,

Max. spínací výkon 3680 W, Vhodné pro zatížení C ano, Max. počet spínacích výstupů 8, Max. spínací proud 16 A,

 

Cena za komplet včetně zdroje 3.500,- včetně poštovného

abb knx
abb knx 3
abb knx 2

 

https://www.eibabo.cz/abb/spinaci-pohon-8krat-pro-domaci-automatizaci-knx-sa-s-8.16.6.1-ebn780590?utm_source=Portals&utm_medium=CPC&utm_campaign=eibabo-CZ_GoogleShopping_CZ&gclid=Cj0KCQjwzbv7BRDIARIsAM-A6-35sNLZ8kLBZ-rr8H2MWn23AZ53xfJ9s8wi8qV57qUVfs0bweGfg4QaAtq2EALw_wcB

 


   
Quote
(@radimp)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Ahoj funguje to v pohodě s MS? Jaký je k tomu prosím tě ten zdroj? Díky R.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
Topic starter  

zdroj je original abb k knx je na din listu jen je to nejaky systemovy  tak svorky jsou pod din listou.. s loxonem to chodi v pohode zkousel jsem na tom i "hada"

Resized 20201023 121326

 

Resized 20201023 121359

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zrovna jsem si začal připravovat tyto moduly dopředu, takže jsem je teď nastavoval v ETS. Prvních 12ks už mám nastavené. Na každý dávám jinou fyzickou adresu a skupinové adresy dávám postupně, hned to pak kontroluji přes testovací miniserver. Zatím všechny jedou v pohodě. Co mě tak trošku zarazilo je to, že jsem zatím do loxplanu přidal cca 150 KNX vstupů a 100ks KNX výstupů. Aniž bych dával jakoukoli logiku, miniserver hlásí vytížení 12% 🙂 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Miniserver které generace ? 1 nebo 2?

Mě to KNX spolu s Miniserverem láká čím dál tím více.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já na tom budu mít založenou v podstatě celou kliniku. Koupil jsem zatím 2ks KNX modulů (48xvstup/výstup) těchto bloků, u kterých si můžeš libovolně vybírat jestli se jedná o vstup nebo výstup. Po zkušenostech vím, že všechny světla (ON/OFF) musím tak jako tak zapojit přes pomocná inrush relátka v paticích na DIN lištu.  Takže modul 48IO za cca 8000,-Kč plus relátka cca 50,-Kč s paticí za 100,-Kč (beru po 100ks). Moduly od ABB (24ks) použiju na jiný typ zátěže (Topné ventily, žaluzie, techologie atd...) No a když to tak to tak nastavoval, tak jsm zjisti, že loxone vstupy a výstupy prakticky žádné nepotřebuju. Pouze počítám s tree touch a pure, 1-wire, dmx, atd... Celková cena tvoří zlomek ceny od loxone - ale v podstatně jiné kvalitě. U těch ABB modulů se totiž jedná navíc o bistabilní prvky, což je zase o řád výše 🙂


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Momentálně používám MS 1 generace ale na kliniku bude 2. generace plus KNX extension nebo KNX/TCP gateway třetí strany. 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
Topic starter  

Zdravim aby to nekde nezapadlo 2x KNX modul prodávám .. 🙂

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @koldavideo

Já na tom budu mít založenou v podstatě celou kliniku. Koupil jsem zatím 2ks KNX modulů (48xvstup/výstup) těchto bloků, u kterých si můžeš libovolně vybírat jestli se jedná o vstup nebo výstup. Po zkušenostech vím, že všechny světla (ON/OFF) musím tak jako tak zapojit přes pomocná inrush relátka v paticích na DIN lištu.  Takže modul 48IO za cca 8000,-Kč plus relátka cca 50,-Kč s paticí za 100,-Kč (beru po 100ks). Moduly od ABB (24ks) použiju na jiný typ zátěže (Topné ventily, žaluzie, techologie atd...) No a když to tak to tak nastavoval, tak jsm zjisti, že loxone vstupy a výstupy prakticky žádné nepotřebuju. Pouze počítám s tree touch a pure, 1-wire, dmx, atd... Celková cena tvoří zlomek ceny od loxone - ale v podstatně jiné kvalitě. U těch ABB modulů se totiž jedná navíc o bistabilní prvky, což je zase o řád výše 🙂

Pokud budeš používat pomocné relé a potřebuješ nízkou cenu, tak šlo jít i cestou DMX ovládání těch relátek.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

OK, nebudeme tady "znečišťovat" inzerci 🙂


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
Topic starter  

Prodáno.. nevím kde se dá toto vlákno smazat.. 🙂


   
ReplyQuote
Share: