Forum

Forum

WiFi relátko
 
Notifications
Clear all

WiFi relátko

15 Posts
6 Users
0 Likes
890 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Zdravím, 

nemáte doma někdo toto:

https://www.aliexpress.com/item/4000348370586.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.39db68f6VMyOz8&algo_pvid=61ba4362-5774-4aec-b4bb-3ac18ade66cc&algo_expid=61ba4362-5774-4aec-b4bb-3ac18ade66cc-1&btsid=0b0a050116005906753874977e18f4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Pokud ano, dá se ovládat přímo z Loxone pomocí http nebo udp?

Potřebuji to jen jako indikátor stavu. Konkrétně bych chtěl aby mi u myčky svítila LED dioda buď červeně (kontakt NC) nebo zeleně (kontakt NO) na základě stavu FV elektrárny. Pokud je energie svítí zeleně a pokud ne tak červeně.

Pokud máte někdo lepší HW budu rád, když se o zkušenost podělíme 🙂

Do Zigbee se mi moc nechce z důvodu dalšího HW a SW.  


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Mám do kuchyně k tlačítkům dotažený kabel z rozvaděče do krabičky a v něm v dizajnu tlačítek toto:

https://www.elektro-trutnov.cz/schneider-unica-indikacni-svetlo-bile-1-modul-polar-mgu3-775-18t-p227129/

Jakmile svítí zelená, může se v kuchyňi energeticky "řádit". Pokud nesvítí, nohy jsou na stole 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Omlouvám se za OT.

Vy těm ženskejm dáváte 😆 

Já bych s tím asi nepochodil...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

🙂 Na funkci myčky to nemá vliv. Jde jen o to, že když to svítí zeleně, tak ví že je to zadarmo 🙂 Pokud svítí červená tak bude vědět že to jede z veřejné sítě. 

Nemusí to být vysloveně wifi modul. Našel jsem i Modbus modul, který bude asi na tyto účely lepší - neřeší ale napájení diod a samotného modulu. K myčce někde vzadu bude i datová zásuvka, takže to může být cokoli. Stejně potřebuji napájení pro tu ledku. Ideál by byl modul TCP/IP s napájením PoE, protože má v datové skříni PoE switch. Pro diody bych pak zařadil akorát odpor. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @pa-v-el

Omlouvám se za OT.

Vy těm ženskejm dáváte 😆 

Já bych s tím asi nepochodil...

Ano, máš pravdu, že ne všechny se na to dají naučit. Jsou i ženy nekompatibilní s jakýmkoli světýlkem. 

Já si myslím, že je stále pro ženskou lepší, být řízená nějakým světýlkem ve zdi, které má určitou pravidelnost dle HDO signálu, než být řízená podle slunce v domácnosti solárníka s FVE, kde se může makat v kuchyni jen když svítí - tím nemyslím Tebe ani nikoho konkrétního z tohoto fóra. Takoví experti se objevují na jiném fóru, věnovaném FVE.

 

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@kobra23 to fórum znám a ty jejich ženy musí být buď světice nebo stejně zaměřené.

Koldův přístup je OK to by u nás prošlo, ale omezovat ženu jestli něco smí zapnout nebo nesmí to bych asi nepochodil.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Kdybych měl místo v rozvaděči, tak bych to vyřešil úplně jinak. Bohužel už není žádná pozice volná, takže se nedá zatím nic dělat. Ale není všem dnům konec. 🙂 Samozřejmě řídit své chování podle FVE nechci.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Vyskusate mam Shelly 1, na svorkach ma ale len spinaci, trebalo by pozret ci je tam aj prepinaci.
S loxone funguje bezproblemov. Netrena nic prepalovat. Zapnes, nastavis, frci.
To co si dal link neviem aky ma FW ale po prepaleni urcite pojde.
Ak chces lacne tak wemos plus rele.

EDIT: rele na led nepotrebuejs. Cize staci len Wemos. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Pokud bys nechtěl nic vyrábět a použíl bys shelly 1, tak by mohlo fungovat to, že bys relátkem vypínal červenou LED a zelenou bys zapojil paralelně k té červené s relátkem. Mohlo by se uplatnit rozdílný úbytek, takže pri sepnutí červené by zelená zhasla. Ale chce to nejdřív vyzkoušet s ledkama.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak nakonec to asi udělám úplně jinak. Zkusím část spotřebičů přepnout na chod z FVE, pokud k tomu bude dostatek energie. Takže např. pokud bude kapacita baterie nad 70%, přepne loxone na napájení z veřejné sítě na FVE. Samozřejmě u spotřebičů, které to "snesou" a nemusí se u nich znovu nastavovat čas atd... takže lednička, vinotéka nebo myčka nebude problém. Navíc se musí samozřejmě monitorovat jejich stav a přepnout v době když nejsou připojené. Z hlediska zapojení je to pro mně složitější, protože budu muset řešit přepínání sítí, ale pro uživatele se nic nezmění. Trošku složitější je ale samotné přepínání sítí, kde budu muset použít jeden přepínací stykač AC3 a jedno AC3 relé pro vypínání připojení z veř. sítě. Stejně to řeším v případě přebytků u bojleru. Najít ale vhodný motorický přepínač sítí se mi bohužel nepodařilo, takže zbývá toto složitější řešení přes dvě relé (stykače). 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Buď si kup automatický přepínač sítí na Aliexpresu nebo si kup originální reverzní stykač s mechanickou blikací, kdy nehrozí, aby se fáze FVE a DS potkaly.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Např. zde:

US $29.00 42% Off | NEW GEYA on-Grid Solar Power Automatic Transfer Switch Din Rail 2P 3P 4P 63A AC220V ATS PV System Power to City Power
https://a.aliexpress.com/_B0Qpff

PC, televize při přepínání ani neproblikne.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: @kobra23

Např. zde:

US $29.00 42% Off | NEW GEYA on-Grid Solar Power Automatic Transfer Switch Din Rail 2P 3P 4P 63A AC220V ATS PV System Power to City Power
https://a.aliexpress.com/_B0Qpff

PC, televize při přepínání ani neproblikne.

Zkoušel jsi z tohoto něco konkrétního? 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já ne, protože půjdu cestou těch stykačů, ale odkaz je od uživatelů, kteří jsou s tím spokojeni.


   
ReplyQuote
Share: