Forum

Forum

Wiegand Klavesnice/...
 
Notifications
Clear all

Wiegand Klavesnice/RFID + Node Red(MQTT ssl) + Esp8266 Loxone

2 Posts
2 Users
0 Likes
1,823 Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
Topic starter  

Okolnosti me donutily zkusit integrovat Wiegand klavesnici/rfid do Loxone pres MQTT. Chtel jsem LAN verzi, ale jelikoz ma Arduino UNO dost malou pamet, tak pri mem kopirovani kde ceho jsem nakonec skoncil u esp8266 kde MQTT broker pres SSL s cerifikatem.

Vysledek:

Node Red overuje existenci PIN / RFID / IButton, Overeni ci zamitnuti signalizuje RGB LED NeoPixel WS2812.

Zaloze a vlozeni PIN/RFID/Ibuttonu se provadi pres DashBoard v NodeRed, neumi to dost veci, pro osobni ucel splnuje. Funce jako one time access ale ma 🙂

esp8266 muze navic ovladat 5-6 rele(v zavislosti zda se pouzije Ibutton), taktez pres MQTT.

Kazda rele umi take poslat jen impuls(WG24 klavesnice momentalne kazdy odeslany PIN/RFID uznami vnitrnim bzucakem jako invalidni, proto jsem jej vyskubl a dal tam 5V bzucak, ktery uz se ridi pres MQTT, NeoPixel uz jen opticky dojel doplnuje).

 

Najde se tu vic jak 2 lidi co by ocenily navod do Wiki? Neni toho moc, ale casu jak to vseci znate je malo...

 

PS: Pokud by byla kladna reakce, bylo by fajn, logiku v NodeRed prekuchat na neco inteligentnejsiho protoze se to ted uzivatele ukladaji jako context data a to neni uplne na 1* 😉

20210429 135656

 

image
image
image

 

 

 


   
Quote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Inspirace není nikdy dost. Možná by stačilo, kdybys přiložil do vlákna kódy.


   
ReplyQuote
Share: