X
Forum

Forum

Tipy na nákup 11.11...
 
Notifications
Clear all

Tipy na nákup 11.11. Aliexpress

183 Posts
30 Users
25 Likes
21.9 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

Ajo vidis, s tim 1-wire projektem sem si to nespojil a je fakt, ze na to je to najednou idealni HW ;-). 

@jirin.sv Ohledne te stability, tak daleko jsem se jeste nedostal ;-). Jsou i nejake jine alternativy k Wemosu, aby to melo wifi a stalo to par $$?


   
Georgio reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

L> Problém mi spíše přijde v SW než HW (k tomu připomínky nemám). Na běžné věci stylem, že ESP něco změří / načte, pošle přes WiFi a pak se notnou chvíli fláká je to naprosto ideální. Můj problém s stabilitou WiFi UDP byl ten, že když se fakt ve velkém na více portech data přijímají, zároveň na různých portech zase odesílají, tak to prostě leaknulo. Je hodně velká otázka, jak by se třeba u stejného chovalo MEGA s W5100. Možná by to dopadlo stejně :-).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

Rozumim. Je pravda, ze ja ty wemosy pouzivam presne jak pises. Nacte nebo neco nastavi a pak delay. A jen jednu vec, nebo maximalne treba 4 relatka. Ale nic zatezovyho.

To co popisujes uz je docela masakr na vec, co puvodne byla vlastne jen wifi 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
Topic starter  

@jirin.sv

občas se mi stane, že xiaomi tlačítko napoprvé nezareaguje a musím stisknou znovu abych rozsvítil. Může to být jak popisuješ problém se stabilitou?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Je jsem teda samotným 1-wirem u Loxone dost zklamanej. Mám na tom pověšeno 25 čidel (10 na jedné ext. a 15 na druhé ext.). 1-wire teploty (v podlaze) a sedtronic moduly pod vypínačema. Natahaný to mám bus sběrnice (do rozvaděče mi vedou 2 samostatný sběrnice) samostatným FTP kabelem cat. 6A. A je to strašně nestabilní, jednou mi to funguje OK, druhej den mi přestanou fungovat 4 čidla. Pak se najednou zase objeví. Něco je v tom prostě špatně. Zkoušel jsem teĎ ten pull-up rezistor, ale ani to moc nepomohlo.

Asi tedy budu taky zkoušet 1-wire gateway na arduinu...


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Pavel> Ideálně si v Loxonu povol tracker a sleduj, jestli v tu danou chvíli Loxone dostane požadavek z gateway či nikoliv. Pokud by ti to ESP vytuhlo, tak by nejspíše nefungoval ani další stisk.

Radek> Ideálně si vezmi tu UDP gateway a teploměry rozděl na menší skupiny. Klidně udělat 5 skupin po 5 či i více. Loxone 1-W extension je určitě citlivější než ten Arduino projekt, ale ten má zase výhodu v tom, že je to možné rozsekat na menší části a sběrnice rozdělit.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Radku, zaktualizoval jsem původní článek  a přidal schémata a další věci.

Ještě mi hlavě koluje jeden projekt, který by ti asi mohl docela pomoci. Přemýšlím nad něčím čemu zatím pracovně říkám „1-Wire Proxy“. Fugovalo by to následujícím způsobem. Na malé Arduino Nano / Pro Mini připojíš pár teploměrů, kdy ho bude ideální dodat asi co nejblíže k teploměrům samotným (bude nutné opět použít pull-up rezistor etc.). Arduino si z těch teploměrů bude číst data a samo pak bude na definovaném pinu pracovat jako 1-Wire slave – tzn. že se před 1-Wire extension / gatewayí bude za tyto teploměry vydávat a bude posílat data, které z nich načetlo. Mohlo by to docela dost redukovat problémy s kabeláží, pokud se šikovně vloží někde mezi – ve výsledku by se to dalo považovat za takový zesilovač :-).


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@jirin.sv: Ten napad je zajimavy, jen nevim ,jestli to uz pak zase neprida moc komplexitu v dome, protoze budes mit ridici HW na vice mistech jinde nez v rozvadeci.

Co si ale dokazu na druhou stranu predstavit, je mit takovouhle proxy prave v kombinaci s wemosem. Posbirala by se data z 1-wire a pak uz se posilaly pres wifi nebo ethernet. Treba pres MQTT protokol nebo treba jako HTTP vstupy do Loxonu.

Tohle konkretne bych pak vyuzil treba v boudach, kde chci merit teplotu, mit cidla otevrenych dveri, atd.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Souhlasím, že to rozhodně komplexitu přidá. Ve výsledku by také nebyl problém vzít ten kód gateway a přehodit ji na Wemos a data hrnout přes WiFi, což by určitě fungovalo. Ale přiznám se, že jsem asi staromilec, ale přece jenom osobně dám přednost kabelu :).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

Jako ten kabel je proste kabel, o tom zadna. Proto sem i psal tu variantu s nejakym ethernet shieldem.

Spis mi slo o to, ze kdyz uz to bude hezky agregovany na jednom miste, tak to posilat pres ethernet misto 1-wire, ktery by se musel zase jinde prevadet. Ten ethernet bude vice univerzalni.

Ale to uz je jen dropnost. Jestli vystavis verzi s 1-wire, tak dodelat to na ethernet uz bude zvladnutelne 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@jirin.sv ty mi citas myslienky. V rozvadzaci na vykurovanie mam vyvedene cidla z podlah a dumal som ci tam dam jednu 1-wire gateway, ale ten 1-wire proxy by bol nato idealny. Mam 3 miesta kde sa mi okrem rozvadzaca 1-wire  cidla zbiehaju, cize na to by to bolo idealne.
Ked to dotiahnes do reality tak mi to pomoze. Ale to budem potrebovat tak v Januari.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

L> Tak přesně to, co bys chtěl, vlastně dělá ta UDP gateway, co jsem vystavil předevčírem :).

Smotek7> Uvidím, jak budu mít čas, ale neměl by být nějaký extra problém něco takového splácat. Určitě pak o tom zde napíšu.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

jirin.sv@ hele určitě bych 1-w proxy uvítal! Sice už mám vše nataháno, ale myslím že rozdělení na více sběrnic (po jednom kabelu) by bylo možné tak, aby se mi v rozvaděči sbíhalo např. 5 větví.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Neviete ci sa da pri vyhladavani na Ali nastavit, aby vyhladavalo polozky z EU skladu?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@smotek7 "Fast delivery" checkbox


   
ReplyQuote
Page 3 / 13
Share: