Forum

Forum

Tipy na nákup 11.11...
 
Notifications
Clear all

Tipy na nákup 11.11. Aliexpress

183 Posts
30 Users
25 Likes
22.2 K Views
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Cvičně jsem článek sepsal (poslán na validaci), vše víceméně funguje. Jediné s čím bojuji je absence čistého HTML s možností vložit Youtube iframe.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Tak budu muset doresit nejak notifikaci, kdyz nekdo da ten clanek k publishu. Nic mi nedorazilo a bude to zbytecne zdrzovat.

Ohledne html, staci prepnout zalozku v psani kodu z "Visual" na "Text" a pak uz to vezme i html.

A youtube se pak vlozi prave pres ten "Text" klasicky jako <iframe....>.

Clanek sem publishnul, ted uz tam muzes normalne editovat a updatovat. Budu to muset jeste doladit, aby slo rovnou dat publish tomu kdo to pise


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

PS: ted koukam na ten navod samotny a supr!


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Díky za publikaci a přes ten text jsem to dělal, při uložení se ale ten iframe vždy vyhodí. Ještě s tím ale zkusím zabojovat :).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

aha, tak to leda by tam byla nejaka ochrana, ze kdyz nejsi admin, tak tam nemuzes vkladat iframe.

Kazdopadne jeste by melo jit youtube (a imho i jiny veci z webu) vlozit zase pres to tlacitko "insert media" a vlevo v tom seznamu das Insert from url. tam jen vloz url toho videa a zbytek by mel udelat wordpress sam.

dej kdyztak vedet jestli toto jde. jinak kdyztak budu googlit jak to zapnout 😉


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Už se zadařilo, bylo to takové zmatečné – chvíli mi trvalo než jsem zjistil, že to musí být embed link a né standard Youtube adresa.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

supr. ja uz mam snad i ty notifikace 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

jeste sem zkusil, jestli kdyz nekdo napise pod wiki clankem comment, tak ti dorazi notifikace. muzes prosim mrknout?


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Ano, dorazil i email. Tak vypadá, že se to podařilo vychytat :).


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Pánové,

krásná práce s tou wikinou!!! 🙂

Navíc - přidané návody taky paráda - palec nahoru.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Takze, do wiki jsem sepsal vsechny uvodni clanku (proc wiki, jak napsat clanek, jak se stat prispevatelem, pravidla). Dal jsem donastavil snad uz vsechny notifikace.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Objednávám z Ali Arduina, jsou pěkně popsána zde: Arduino produkty

Pro aplikace od @jirin.sv se hodí Arduino "Nano" (Nano) a "Mini" (Mini). "Mini" se liší od "Nano" jen tím, že neobsahuje "on-board USB to Serial connection". 

@jirin.sv: Ty používáš Arduino "Pro Mini" (Pro Mini), u kterého se píše, že je "retired", používáš i "Mini" ?

Na Ali je "Nano" bez problému (nenapájené i napájené konektory) k dispozici, "Mini" jsem nenašel, našel jen "Pro Mini" (podle specifikace by měla být ve dvou verzích: 3,3V a 5V).

Pokud používáte "Mini" nebo popřídadě "Pro Mini", dokázali byste mi poradit interface pro komunikaci s PC (USB převodník), který používáte, je ověřený a který funguje ? Díky.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Muzu se zepat, k cemu pouzivas ty Mini/Nano/... kdyz nemaji wifi/ethernet? Neni lepsi prave ten Wemos D1, ktery se da programovat stejne, ale ma v sobe (resp. on primo je) wifi?

Par arduin jsem si kdysi taky koupil, ale kdyz jsem zjistil, ze bych musel resit bud externi wifi, a nebo uplne izolovany system, tak jsem presel na Wemosy.

Jinak na programovani jsem pouzival tento 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Georgio> Já pro Pro Mini používám tento. Jestli Nano či Pro Mini je fakt na libosti každého, ve výsledku je rozdíl ve velikosti a absenci pár vstupů / výstupů. Přes Aliexpress nakoupíš víceméně nenapájené verze – připájet je to otázka na pár minut. Za dobré peníze se ale dají koupit i v ČR:  https://aukro.cz/arduino-klon-nano-v-3-akce-6917124130 či https://aukro.cz/arduino-klon-pro-mini-328-mini-atmega328-5v-akce-6913277692 .

L> Strašně záleží jak chceš data posílat, pokud chceš třeba využít to zasílání po 1-W sběrnici či Modbus viz projekt pro CO2 / NFC / vlhkost, tak je Nano či Pro Mini bez problémů poslouží. Pokud to chceš hnát přes WiFi, tak je ESP jasná volba :-).

Po pravdě, když jsem programoval Xiaomi Gateway interface, tak jsem se hodně v ESP zklamal. Různé verze SDK fungují jinak pro různé desky (multicast) a také při velkém vytížení sítě docházelo k padání modulu. Ale je fakt, že ten Xiaomi projekt je už hodně na hraně toho, co se dá s ESP dělat.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: L

Muzu se zepat, k cemu pouzivas ty Mini/Nano/... kdyz nemaji wifi/ethernet? Neni lepsi prave ten Wemos D1, ktery se da programovat stejne, ale ma v sobe (resp. on primo je) wifi?

Konkrétně si chci vyzkoušet a osahat to, co tu dával @jirin.sv. Prakticky to lze použít asi jen jako 1-wire slave. Zatím si chci osahat NFC, měření CO2 a další senzory apod..

Třeba mít přístupový systém NFC na 1-wire, další 1-wire sítě pak v rámci Arduino 1-wire sítě pro teploměry apod..

Wemos D1 si beru na vyzkoušení taky 🙂


   
ReplyQuote
Page 2 / 13
Share: