X
Forum

Forum

Ovládání (natáčení)...
 
Notifications
Clear all

Ovládání (natáčení) DOME kamery na střeše z Loxone

9 Posts
4 Users
0 Likes
284 Views
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
Topic starter  

Potřeboval jsem si do meteostanice přidat pohledy ze střechy do okolí a doma se mi válelo pár volných DOME kamer. Tak jsem na jednu zkusmo nakreslil a vytisknul rotační držák a tohle z toho vzniklo:-) Už jsme dříve provozoval něco podobného s webkamerou natáčenou modelářským servem a to vždy po nějaké době odešlo (komutátor nebo plíšky s uhlíky). Tady je krokový motor + driver ze staré tiskárny, tak uvidíme co to vydrží.
Kamera se dá z Loxone nastavit na libovolný úhel (0 - 355°), dá se nastavit automatické cyklování v určitém úhlu a rychlost otáčení. 

Rotator

Video jak to pracuje: Kamera rotátor

Chělo by na to ovládání nějaké lepší grafické prvky v aplikaci, ale nic moc vhodnějšího než dimmer jsem na to nenašel 🙁 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jé, to bych přesně potřeboval. Nebudeš to vyrábět jako kusovou výrobu?


   
ReplyQuote
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
Topic starter  

@kobra23 Asi by to nebyl problém, jen bych musel dotáhnout FW do "uživatelské" podoby. Momentálně mám u těhle jednoúčelových zařízení nastavení (IP adresa, SSID, PASS, adresu a port miniserveru, atd.) na pevno ve zdrojáku a nové verze nahrávám přes OTA. Musel bych k tomu dodělat uživatelské webové rozhraní na konfiguraci těhle běžných věci. Jinak kdyby si to chtěl někdo vyrobit, tak k tomu klidně poskytnu stl a popis všeho co jsem použil. Zapojení je triviální.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@didaji  Jé to je super To by se mi také hodilo.

 

jde poskytnou podrobnosti??


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

není lepší koupit rovnou PTZ kameru?  V Loxone showroomu mají od Milesight a mají ji zaintegrovanou a funguje bez problémů


   
ReplyQuote
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
Topic starter  

@pavka28 Co by tě konkrétně zajímalo? Je to postavené na věcech které jsem měl doma ze staveb 3D tiskáren. Takže krokový motor NEMA 17 nebo podobný, k němu řemeničku na GT2 řemen, vlastní řemínek, 2x větší ložisko, jeden krokový driver (já mám A4998) a to připojit na cokoli co používáš a má 3 výstupy. U mě je to ta moje deska s ESP32 co používám na řízení světel, atd. Ukazoval jsem ji tady v jiném vlákně.

Popis výstupů potřebných pro ovládání driveru: 
1 - Enable (není úplně nutné, aktivuje driver a tím i proud do motoru)
2 - Direction (řeší směr otáčení)
3 - Step (každý pulz znamená jeden krok motoru - dají se ještě nastavit mikrokroky) 

Fotka z testů:

IMG 0574

Zbytek je 3D tisk. Napasoval jsem to na DOME kameru, protože jsem jich kupoval v akci za 745,- Kč víc, tak se je teď snažím upotřebit 🙂

V Loxone to mám zatím uděláno takto, nenašel jsem moc vhodnější ovládací prvky. Dá se to buď ovládat ručně, nebo nastavit úhel a rychlost automatické rotace: 

Snímek obrazovky 2024 04 12 v 19.04.28

   
ReplyQuote
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
Topic starter  

@petrp To asi ano, já jsem teď ve fázi, že si do Loxone dodělávám různé HW komponenty a jelikož jsem na to měl všechno doma, tak mě napadlo zkusit to vyrobit. 

Docela by mě zajímalo přes jaký grafický prvek z aplikace je do Loxone integrovaná ta PTZ kamera, protože to ovládání přes diemmery a radio buttony není to pravé 🙂 Budu to muset nestudovat.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ovládá se to přes HTTP příkazy, jak otáčení, tak zoom


   
ReplyQuote
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
Topic starter  

@petrp Tomu rozumím, ale myslel jsem, jestli je na to ovládání v Loxone nějaký grafický prvek, kterým se odesílání http požadavků provede a je to vizuelně přizpůsobené přímo na ovládání kamery a ne jak to mám já dimmerem na světla.


   
ReplyQuote
Share: