Podpořte náš blog aneb rekapitulace nákladů a příjmů

Podpořte náš blog aneb rekapitulace nákladů a příjmů

Stejně jako minulý rok, i tentokrát můžete na konci roku udělat dobrý skutek a podpořit náš blog :).

Jak si můžete přečíst níže, provoz blogu vychází na cca 12500 Kč ročně, z toho cca půlka se vybere na Patreonu. Další část pak pokrývá právě tato sbírka a zbytek doplácíme sami.

Proto, pokud Vám náš blog pomáhá, čerpáte odsud informace pro stavbu domu, integraci chytré domácnosti, investování, nebo třeba využíváte naše fórum k diskuzi nad svými projekty, budeme rádi, když nám za to pošlete nějaký finanční dar.

Zaslat ho můžete buď na český účet 1012036013/3030, kam můžete nasměrovat jak jednorázovou částku, tak třeba opakující se měsíční platby. Nebo můžete využít službu Patreon, která bude měsíční příspěvek posílat za Vás.  A milovníci kryptoměn mohou využít BTC peněženku 3DaptTkrYkXnxdf5JSsbXDXivu35bigbw5. Díky.

Stejně jako minulý rok, i tentokrát budeme aktualizovat seznam všech dárců pod jejich křestním jménem. V případě, že si nepřejete jméno uveřejnit, dejte mi vědět na email [email protected].

Abyste věděli, na co případně Vámi darované peníze jdou, rozhodl jsem se technickou a finanční stránku blogu trochu rozepsat.

Jelikož už blog není úplně malý a navštěvuje ho cca 800-1000 lidí denně, je potřeba dostatečný výkon hostingu a navazujících nástrojů.

Blog samotný hostujeme v Azure cloudu, o akceleraci obrázků se stará služba Amazon S3 a celý web je pak ještě urychlován pomocí Cloudflare. K tomu cena  za doménu (cca 250kč), takže celkové náklady na web cca 500 kč měsíčně.

Jak určitě víte, na blogu krom samotných článků a wiki článká provozujem také fórum, kde je v současnosti zaregistrováno 700 diskutujících. V případě, kdy se diskutující zapojí do nějaké diskuze, jsou mu poté zasílány emailové notifikace.

Emailů se z blogu odešle měsíčně cca 40.000, což jsou notifikace z fóra a notifikace o nových článcích. S emaily jsme přešli na službu Amazon SES, kde 1.000 emailů stoji $0.1, tzn za emaily se měsíčně platí cca $5 (110 kč / měsíčně).

Tím máme měsíční náklady, bohužel, tím to nekončí. Na blogu využíváme několik pluginů, které jsou placené a které nemají adekvátní levnější či zdarma alternativy. Těmito pluginy konkrétně jsou:

  • WP Foro pluginy (samotné fórum je zdarma, ale pluginy jsou placené) – $25/ročně za advanced attachments + $35/ročně za private messages
  • WP Offload SES (plugin, který umožnuje nejen posílat emaily přes Amazon SES, ale hlavně umí větší množství emailů odesílat na pozadí. Takže při diskuzích na fóru již netrvá odeslání postu dlouho). Cena – $59 / ročně
  • WP Offload Media (plugin, který umožnuje přesun obrázků a médii z hostingu na Amazon S3. Tím se ušetří na ceně hostingu a zároveň se zrychlí procházení blogu). Cena – $69/ ročně
  • CleanTalk antispam (automatické čištění spam komentářů na blogu i fóru – šetří hromadu času při správě blogu) – $8 / ročně
  • Mailster Email Newsletter (plugin, co umožnuje konfiguraci složitějších emailových notifikací o článcích, umožnuje odběr jen některých kategorii, lepší konfigurace emailů a hlavně, rozesílání skrz Amazon SES) – $59 / ročně

A to je tuším vše. Ale i kdybych na něco zapoměl, je z toho asi jasné, že provoz blogu není úplně levná sranda. Pokud bych to sečetl, dělá to $550 ročně, což je 12500,- ročně. Masakr, že?

Díky několika statečným dostáváme $27/měsíčně na Patreonu a jeden hrdina nám posílá cca 1USD na CZ účet měsíčně. Tzn měsíčně cca 600kč, ročně pak 7200 Kč. Zbylých 5000kč nám částešně pokryly dary z minulého roku a zbytek doplácíme my.

Tím jsme jakžtakž pokryli provoz blogu a zbytek je pak už jen čiré nadšení a dobrovolnická práce. Všechen ten čas strávený u psaní článků, správě blogu, odpovídání na dotazy a na fóru už je jen neplacené hobby.

Jak vidíte, zbohatnout se na tom u nás v Čechách opravdu nedá. Stejně tak si nemyslím, že kdybychom na blog nahrnuli různé banery a reklamu, že si nějak pomůžeme. Sám to nemám rád a proto to nechci ani u nás na bogu.

Je to opravdu spíše o tom, že to člověka baví, díky blogu pozná hromadu zajímavých lidí, občas má s partou podobných bláznů možnost zajít na pivo (a letos dokonce i na pár dnů na chatu – ještě jednou díky Koldo!) a hlavně, má takový online deníček, do kterého je občas legrace se zpětně podívat :).

Takže, pokud Vás to u nás baví, budeme opravdu rádi, pokud nám nějakou tu kačku na provoz blogu pošlete a my pro Vás budeme i v roce 2020 psát další a další články.

Díky!

PS: Všem našim čtenářům přejeme jen to nejlepší do Nového roku 2020 a ať se vše daří!


Seznam dárců: Leon V., Pavel S., Dalibor K., Vojtěch K.,Jiří K., Jindřich K., Jiří K.,Jiří V., Jan Z., Jakub K., Martin Š., Pavel Š., Radek Ú.,Juraj Z., Milan O., Petr K., Jindřich J.,Richard M., Pavel T., Petr V., Lukáš A., Tomáš K., Petr D., Radek D., Robert R., Filip K., Klaus V., Tomáš Š., Peter M., Tomas O., Milan Č.,Pavel F., Miroslav H., Ivan P., Josef H., Tomas V., Filip K., Vojtěch H., Aleš B., Michal K., Petr P., Libor S.

Ještě jednou, děkujeme !

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

22 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dalibor
4 years ago

no co dodat nic není zadarmo, ale podle toho jak se rozrůstá počet jmen, majoritní většina z těch 700 zaregistrovaných má pocit, že informace, které jsou mnohdy k nezaplacení platit právě pro jejich hodnotu netřeba . Určitě si nikdo nepředstavuje odměnu, pokud zveřejní svoji zkušenost, asi z toho máme všichni dobrý pocit že ? Naše mnohdy draho ( ať penězi nebo časem ) zaplacená zkušenost jiným pomůže a proto to děláme.
Možná také si říkáme aby na tom někdo nevydělal, nebo se snad z toho nedej bože, stal bussinesssss ! To by nebylo zdarma a nebylo ono???
Kdyby totiž každý zaplatil jen 1,- Kč denně tak se jedná o 255.000,- za rok ( zdá se Vám 1 a 1/2 Plzně za měsíc moc ? ) co tak 1,-Kč za týden ? to by bylo 36.400,- taky moc ?
A to se nebavím o těch hodinách co nad správou blogu a při psaní článků a návodů ….
Nějak je mi smutno…. a to naše země a my všichni se máme tak dobře jak bylo sděleno včera v 20:00 sděleno ústy #sorryjako

cybermole
4 years ago

“Kdybychom dostali 10% z toho, co jsme pomohli vsem usetrit, nemuseli bychom pravdepodobne uz dosmrti pracovat ;-)”

Na tohle mám autorská práva, tak bacha 😀

Souhlas se vším a kdo se dočetl až sem, tak koukejte taky něco poslat.

Vojta
Guest
Vojta
4 years ago

Muzu te podporit i jinak?
Napis mi prosim email, nemuzu nikde najit kontakt.Diky

Trebor
4 years ago

Zdravim. Poprosim cislo uctu v IBAN formate moja banka sa rozhodla zrusit zadavanie platieb v starom formate,

Gorgar91
Guest
Gorgar91
4 years ago
Reply to  L

Dakujem! Tato info aj mne chybala 🙂 vsetko dobre do noveho roka !

Peťan
Guest
4 years ago

Taky jsem poslal aspoň to kilčo. Taky mám stránku, tak vím, jak to chodí 🙂 Člověk je pak rád za každou kačku k dobru.

Jinak, ať se daří i v letošním roce 😉

danda08
4 years ago

Ahoj,
tak jsem tě teď začal podporovat 5$ na Patreonu.
Tak snad to aspoň trochu pomůže 🙂
Jinak vše nejlepši do nového roku a doufám že se najde aspoň ještě pár dobráků co budou ochotni ti poslat nějakou tu kačku 🙂

IvusoSK
4 years ago

Done

Milan Cizek
Guest
Milan Cizek
4 years ago

Nešlo by sem hodit QRko pro platbu online nebo masterpasem?

Milan Cizek
Guest
Milan Cizek
4 years ago
Reply to  L

Také to neumím, tak jsem to holt opsal a něco symbolického přispěl. Ať se daří.

PavelF
Guest
4 years ago

Zdravím jelikož je tohle forum super a rád zde jak přispívám tak hlavně tedy čerpám tak přispívám přes Patreon $5. Díky moc

Aleq
Guest
Aleq
4 years ago
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x