Boudo budko, zima ti nebude

Boudo budko, zima ti nebude

Dneska jsme si na boudě zopakovali zkušenosti získané při zateplování střechy domu. Po domluvě s tesařema, co nám stavějí boudu, jsme se rozhodli, že boudu zateplíme.

Někdo sice v diskuzi pod minulým článkem tvrdil, že je to zbytečné a fungovat to nebude, ale já myslím že jo :).

Jednak se bude bouda v zimních měsících vyhřívat přes okna a pokud by bylo potřeba mít v boudě tepleji, nebude problém dát na střechu FVE a do boudy infrapanely :). Na druhou stranu pokud bych to teď nezateplil, dodatečně by se to dělalo už dost blbě.

Ráno jsem zajel pro první várku vaty. Ono se to nezdá, ale do stěn padly čtyři role rolí a do stropu tři. Do stěny jsme nakonec dali 80mm a do stropu 140mm (aby to pěkně vycházelo mezi dřevěné hranoly a krokve.

Práci jsme spravedlivě rozdělili mezi všechny členy domácnosti. I. připravovala vatu, měřila, řezala a podávala.

Já vycpával, provázkoval a sponkoval.

Šimon spokojeně spal v kočárku a naše bílá vše dozorovala z pohodlí rozbalené vaty (což mne fakt fascinuje, protože zatímco my z vaty smrkali a kašlali a škrábali se z ní až na zadku, tak ona se v tom rochnila a nevadilo jí to).

Byla to pro všechny sice fuška, ale za cca 6h společné práce bylo hotovo.

Máme vycpanou střechu i stěny. Navíc střechu jsme udělali tak, aby se zaklopila šikmá část a ve vyšší části zůstaly rovné latě (pozednice?) přiznané. Díky tomu tam budem moct zastrčit třeba lyže.

Co zbylo si necháme na druhou boudu, co bude u baráku. To už bude jen taková mini budka 2x2m a bude to takový slepenec ze zbytků :).

Zítra by měli chlapi dodělat palubky a pokud už budou plechy, tak i střechu. Poté se pustí do druhé boudy u domu.

Zároveň jsem s nima domluvil, že jejich klempíř udělá i plechy pod francouzská okna, kde to díky zmatlaným výškám od oknařů nevycházelo k dlažbě. A poslední věc, dokonce mi vyřeší i můj problém se schodama na půdu, takže si budu moct odškrtnout hned několik poserů najednou 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Guest
Milan
7 years ago

Tak mám za sebou první víkend práce s vatou. Po prvním oťukávání jsem na to byl ustrojený jak mimozemšťan (respirátor, kombinéza, rukavice). Ale vy všechno jedete v monterkách a bez rukavic. Je ta vaše vata v něčem jiná? 🙂

Milan
Guest
Milan
7 years ago

🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x