Dodávka fasádního polystyrenu Isover

Dodávka fasádního polystyrenu Isover

Tak nám dorazil polystyren, mraky polystyrenu ;-).

2016-07-04 08.22.11

Protože chceme začít dělat fasádu, bylo na čase vybrat si výhru u Isoveru, kterou jsme získali i díky Vám. Po všech výpočtech a přepočtech to nakonec vyšlo tak, že jsme získali 30m3 polystyrenu zdarma a dalších 35m3 jsme platili.

Celou várku jsme objednali na jeden den, abychom všechno zfoukli najednou. Kamion, který vidíte na fotkách přivezl jak “plný kamion zdarma”, tak 35m3 co jsme platili a ještě 2/3 nákladu předního auta pro nějakou další zakázku.

2016-07-04 07.16.11

Ačkoli jsem za soutěž opravdu rád a jsme rádi, že jsme výhru získali, asi by bylo lepší soutěž propagovat jako “30m3 EPS nebo 40m3 Vaty” a nikoli “plný kamion izolace”. Protože to není tak úplně pravda. Plný kamion by znamenalo nejméně 100m3.

2016-07-04 07.20.23

Na stavbu nám dneska dorazila i slečna, co soutěž organizuje, a nafotila pár fotek. Tak jsem zvědavý, kde zase bude můj ksicht strašit ;-).

Zajímavá informace pro Vás by mohla být, že podle jejich slov je v soutěži stále nedostatek kvalitních domů, takže pokud stavíte a měli byste zájem také vyhrát, určitě se registrujte – http://isover50.cz/registrace/

2016-07-04 07.18.56

Vykládka samotná byla docela sranda. Nejprve nám tam řidič nechal vlek, jehož obsah byl celý náš. A když jsme ho po cca hodině vyložili, dorazil i s autem, ze kterého jsme vyskládali necelou třetinu zbývajících polystyrenů.

2016-07-04 08.28.27

S celou vykládkou mi pomáhala moje oblíbená parta hic z místní vesnice, takže to pěkně odsejpalo. Já byl na korbě a vyndaval polyš, oni nosili a skládali podél plotu.

2016-07-04 10.11.16

Na pozemku to teď vypadá jako ve skladě výroby Isoveru. Polystyren kam se podívate ;-).

Abychom polytsyren trochu ochránili, načmárali jsme přes něj vlnovku, takže uvidíme, pokud by něco zmizelo. Zároveň pak naše kamera, co doteď hlídala kotel, hlídá celou hromadu a se zapnutou detekcí pohybu posílá na mobil fotky, jakmile se tam něco mihne 😉 (aplikace je IP WebCam, hodně užitečná věc).

A na závěr tentokrát zase timelapse. Když už to byla taková akce, tak jsem vzal dva foťáky a pořádně to celé zdokumentoval (aby bylo vidět, že i já jsem makal, žejo 🙂 )

 

PS: A ještě jedna fotka. Moje stavební boty se pomalu odebíraly do botového ráje, a protože sem s nima byl spokojen, koupil sem si znova ty stejné. A takhle nějak vypadají vedle sebe 🙂

2016-07-04 06.35.58

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

3 thoughts on “Dodávka fasádního polystyrenu Isover

 1. Dobry den,

  chcem sa opytat kolko izolacie nakoniec budete davat, ak sa dobre pamatam povodne ste planovali 20cm polystyrenu. A preco ste zvolili biely a nie sedy.

  Dakujem.

  1. Dobry den,

   od zacatku jsme pocitali s 28cm bileho. Je takto pocitana uz zelena usporam a uz kdyz jsme dum zacinali projektovat, tak jsme se takto s projektantem domluvili.

   Co se tyka bily vs sedy, sedy je o cca 20-30% pri cca 20-30% lepsich parametrech. Z toho vypliva, ze je vlastne jedno, jeslti date bily/sedy.

   Pokud bychom se rozhodovali znovu na zacatku, asi bychom o sedem uvazovali, protoze lze mit o tech 20-30% uzsi izolaci a tim padem jeste vice mista uvnitr.

   Na druhou stranu nevyhoda sedeho je, ze se nesmi skladovat na slunci. To znamena po navozu polystyrenu vse dukladne prikryt (a kdyz se podivate na tu hromadu, tak je to tak 10.000kc za plachty), pak kdyz se dela fasada, tak se musi delat v leseni pod plachou, jelikoz na nej opet nesmi svitit slunce. Dalsi problem je, ze je pry vice “mastny” a hur drzi na lepidle (toto mi rikal nas fasadnik).

   Suma sumarum, ma to vyhody i nevyhody. A tim, ze jsme uz dum meli napocitany na 28cm bileho, nechali jsme bily. Ale take jsme o tom jeste pred objednavkou premysleli.

   1. Osobně si myslím, že šedý polystyren je blbost i po technické stránce. Jen si zkuste najít certifikát ze zkušebny, který byl proveden za stejných podmínek jako obyčejný bílý. Já jej nenašel. Možná že z rozdílu 20-30% (v tepeln7ch vlastnostech) bude nakonec ani ne 10%.
    Navýšení o 1m2 stavby jakýkoliv rozdíl v ceně polystyrenu hladce smaže. Plus ty negativa při montáži, skladování a další procesy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting