Koupelnový maraton

Koupelnový maraton

Když člověk začíná se stavbou domu, asi se většinou těší, až bude řešit už “jen” vnitřní vybavení, protože vše ostatní už bude hotovo a bude na to klid… Aspoň u nás to tak bylo. Těšili jsme se, až budem vybírat věci do koupelen, na to, že si je uděláme pěkné… Jenže pak to přijde ve skutečnosti a najednou už to taková paráda není. Ve skutečnosti slovo peklo dostane nový rozměr. Důvodů je hned několik.

Zaprvé, pokud člověk nemá vše rozmyšlené a ideálně po ruce přesné vizualizace, nastávají mu krušné časy. Rozhodnutí už se nedají odkládat na potom, je prostě potřeba finálně říct, co, jak a kde bude a jak přesně to bude vypadat. My vizualizace máme a přesto to s výběrem zařízení nebylo vůbec jednoduché.

Koupelna horni vizualizace

Zadruhé, pokud stavbu ženete dopředu jako my, tak do vylití podlah prostě na výběr zařízení není čas, ani energie. A když říkám, že není, tak prostě není. Pak si konečně vydechnete, že je vylito, teď se bude měsíc sušit a čas konečně je. Jenže přijde vodák a řekne, že je potřeba začít instalovat geberity, podomítková tělesa, odtokové žlaby do sprcháčů… A tak se ten poklidný měsíc scvrkne na pár dost hektických dní, protože je potřeba vše do detailu promyslet, vybrat a objednat, aby se mohlo začít montovat.

Zatřetí, opět se pouštíte do oblasti, o které nemáte ani páru. Snažíte se proto najít někoho, kdo by vám poradil, což jsou koupelná studia. Takže trávíte spoustu času se slečnama, které problematice koupelnových instalací tu více, tu méně rozumí, a musíte věřit, že vám radí dobře a ne jen ku svému prospěchu.

Tím se dostáváme k problému číslo čtyři, koupelnová studia si cenu zkrátka vždycky narazí a vždycky budou mlít o tom, že vám dali největší možnou slevu. Soupis prvků ale pro jistotu udělají často tak, abyste se v produktech co nejmíň vyznali a ceny si tudíž nemohli nějak moc ověřovat. A když už se do toho pustíte, než se v produktech zorientujete, máte chuť obrátit se na docenta Chocholouška. Když se ale konečně zorientujete, tak to vám pak teprve začnout lézt oči z důlků.

Nejen, že zjistíte, že v nabídce máte nakonec jiné předměty, než na kterých jste se dohodli, ale že vlastně ani ty ceny nejsou žádná hitparáda. A když budete jako my obzvlášť pečliví a každý prvek vypátráte na internetu a jeho cenu porovnáte s běžně dostupnými cenami, možná zjistíte, že to, co koupelnové studio nacenilo na 180 tisíc (a druhé dokonce 220 tisíc), jste schopni bez větších problémů sehnat za 130.

Koupelna spodni vizualizace

Chce to čas a pevné nervy, ale ty jsou potřeba i na následnou komunikaci s koupelnovými studii, kde jsou najednou po sdělení těchto faktů ochotni jít s cenou níž, ačkoli předtím tvrdili, že větší slevu poskytnout nemůžou. Jenže stejně je to s nimi na dlouhé lokte, protože ač se tváří, bůhvíjak se vám snaží vyjít vstříc, v upravené nabídce se vždycky najde nějaké ale. Kolem toho pak spousta keců a polopravd, ne-li přímo lží. Děkujeme, nechceme.

Tak jsme se na studia vykašlali a šli sice složitější, zato levnější cestou. Postupně jsme si našli všechny produkty i příslušenství, co budem potřebovat, a začali vyklikávat a porovnávat v jednotlivých eshopech.

Samozřejmě že nikde není všechno úplně nejlevnější, že všude nemají všechno a že všude nejsou schopni doručit vše hned. Když jsme si ale prošli těch pár velkých eshopů a vyrobili monstrózní tabulku, co ukazovala, který výrobek je v jakém eshopu, a je jakou variantou k jinému eshopu, vyšlo nám, že se vlastně téměř vše dá vzít z jednoho shopu.

A i když zprvu nebyl nejlevnější na všem, tak po výměně pár emailů jsme při objednávce nad 80.000 kč dostali další 3% slevu, díky čemuž se nejlevnějším stal 🙂

chrome_2016-06-03_23-12-22

A tak jsme se přesunuli od předražených studií k eshopu onlinekoupelny.cz. Až zpětně jsme zjistili, že krom eshopu mají i fakt pěký showroom, boužel v Litomyšli, což máme trochu z ruky. Mít víc času, tak jsme tam ale asi i tak jeli.

showroom-style-plus-litomysl-05 (1)

Každopádně co se týká objednávky, máme objednanou většinu věcí do koupelen až na pár atypických věcí, případně věcí, co necháváme na našem vodákovi. Objednávali jsme včera a první půlka by měla dorazit v pondělí, druhá pak cca do 2 týdnů.

Milým překvapením bylo, že po objednání nám volala slečna, že dvě podomítková tělesa nejsou kompatabilní s vybranými bateriemi a jestli tam chceme dát ty správná. Opravdu klobouk dolů. Mohli jen poslat to, co jsme objednali, ale oni ještě opravdu kontrolují, jestli dává objednávka smysl.

Suma sumárum, když se tomu dá čas a člověk se nedá oblbnout, tak nakonec opravdu může mít koupelny podle svých představ a za rozumnou cenu.

Rada na závěr ovšem je nenechávat to na poslední chvíli a řešit do podrobna vybavení koupelen třeba už od začátku stavby. Nedopadnete pak jak my, kteří teprve teď zjistili, že bezvaničkový sprchový kout do spodní koupelny o rozměrech 90x90x210 je o polovinu dražší než sprcháč 120x90x210 cm do naší luxusnější horní koupelny. Vědět to před vylitím podlah, volili bychom větší a levnější variantu i dolů 🙂 Ale možná to ještě nějak půjde…

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Guest
Milan
7 years ago

Zajímavé informace. My to zrovna do Litomyšle máme kousek takže tam asi zajedeme. Momentálně máme vizualizaci ze SIKA a i když v nabídce není všechno tak cena se mi zdá celkem dobrá.

L
Admin
L
7 years ago
Reply to  Milan

My jsme tuším Siko ani nezkoušeli. Byli jsme u nich na prodejně v Brně, ale nějak jsme tam nenašli úplně to co jsme hledali.

Popravdě, když jsme ten jejich showroom u nich na stránkách viděli, tak nám bylo fakt líto, že to je tak daleko ;-).

A co se týka cen, určitě si to zkuste nechat nacenit. Předpokládám, že v tom showroomu s Vámi i nabídku projdou, takže to bude celé rychlejší a snazší.

Jakub
Guest
Jakub
7 years ago

Super informace. Přes Litomyšl jezdím často a o této prodejně jsem nevěděl.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x