Záchranná kabelová mise

Záchranná kabelová mise

Postupně nám schne anhydrid a my nemáme pořádně do čeho píchnout. Takový zvláštní pocit ;-). Najednou nemáme tisíc věci k vyřešení, až jsme si říkali, jestli jsme třeba na něco nezapoměli.

2016-05-29 18.32.22

A tak děláme, co se zatím dá. Jedna z věcí je začišťování krabiček na zásuvky a vypínače. Ačkoli jsme krabičky čistili i během omítek, tak nám stejně dovnitř nastříkali pak finální fajnovou, takže je čištění docela opruz.

2016-05-31 18.04.07

Naštěstí kombinace vysavač, velký šroubovák a zlehka kango na vrtačce problém docela řeší ;-).

2016-05-31 18.04.19

Jako druhou akci jsme pak rozjeli finální přípravy na rozvaděč.

2016-05-31 13.01.46

Jako první jsem vyrobil uchycení hlavního svazku ke zdi, aby to později netlačilo na sádrokartonovnou konstrukci (povšimněte si polystyrenu pod štaflema, abychom byli k anhydridu co nejšetrnější 😉 ).

2016-05-31 14.10.06

 

Dál jsme se pustili do postupného rozvazování a rozmotávání kabelů a především, zjišťujeme škody na lístečkách na kabelech. Bohužel jsme kabely popsali jen pomocí samolepících papírků a tak nějak měli pocit, že to stačí. Bohužel kabely, co nebyly zachycené někde u stropu nebo za příčku, byly během omítek na zemi a docela ošklivě to odnesly.

2016-05-31 16.42.11

Takže I. dneska prováděla detektivní činnost a postupně odškrtávala a opravovala papírky u kabelů, u kterých to ještě nějak poznat šlo, a já sem holil a propípával ty kabely, kde to papírek vzdal a rozpadl se na padrť.

2016-05-31 13.59.13

Takhle pro příště doporučujeme krom popsání kabelů ještě papírky přelepit průhlednou izolepou. Dost by to pomohlo ;-).

2016-05-31 16.42.27

Naštěstí vylučovací metodou jsme zbývajících cca 12 kabelů identifikovali relativně snadno. Navíc 12 kabelů z 250 je ještě poměrně dobrý výkon :-). Zbývá nám jich projít asi 50, jak moc to odnesly zjistíme zítra.

Kromě reálné práce na baráku ještě řešíme a koordinujeme spoustu nastávajících prací. Docela se nám zadařilo, takže vodař nastupuje ve čtvrtek na pokračování rozvodů, sádrokartonáři nastoupí ve čtvrtek/pátek už chystat rošty a konstrukce, rekuperaci si nakonec necháme nainstalovat, protože jsme se s firmou Somatherm (ta co nám dodává i rekuperaci a materiál na vzduchotechniku) domluvili na úžasné ceně 25.000 kč za celou instalaci. Do toho jsme sladili termín dlaždičkáře, který nastoupí přesně po vyschnutí anhydridu (a to ho uháníme víc než půl roku, takže je to fakt zázrak, že to takhle klaplo), nejpozději do pátku dorazí místní elektrikář zprovoznit venkovní rozvaděč a přívést elektriku do domu, přístí týden pak přijdou chlapi od Loxonu připravovat už vnitřní chytrý rozvaděč, k tomu tepelné čerpadlo by také mělo být do cca 2 týdnů maximálně, pak vzápětí broušení anhydridu a instalace krbových kamen. A pak najednou tadá – hotovo 😉

Když to takhle vidím sepsané, tak jsem toho koukám zkoordinoval docela dost a pěkně všechno za sebou tak, aby to navazovalo (musím si to pochválit, žejo). Uvidíme, jestli někdo  nevypadne a všechno to nerozhodí :-). Jinak na stavbu domu fakt doporučuju neomezený tarif na volání. Já to všechno platit, tak mám každý měsíc tak 5000kč za telefon.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

17 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Guest
Milan
7 years ago

Koukám že už je vidět světlo na konci tunelu :o) dnes mám dotaz na Loxone. Původně jsme plánovali jen zabezpečovačku od Jablotronu a v rámci jejich systému ovládání topení a žaluzií ale čím se do toho hlouběji potápím tím se mi začínají víc líbit jiné systémy co se týče chytré domácnosti. Co vás vedlo k Loxone? (krom toho že má na webu určitě nejpůsobivější prezentaci). tento týden se mám sejít s člověkem který dělá KNX ale chtěl bych si poslechnout i někoho od Loxone. Počítám že firmu máte nějakou z Brna? Můžete někoho doporučit. A co se týče objemu tak budete postupně rozšiřovat nebo jdete hned do všeho a s toho vyplívá na kolik to reálně vyjde? Díky za odpovědi, čest práci :o)

Milan
Guest
Milan
7 years ago
Reply to  Milan

vyplývá :o)

Milan
Guest
Milan
7 years ago
Reply to  L

Vyčerpávající děkuji. Počkám co mi pánové řeknou a uvidím. Ale 200tis. je vážně ranec. To by byla zase pro změnu jedna z větších položek, kterých bohužel taky není málo.

Milan
Guest
Milan
7 years ago
Reply to  L

Určitě na tom něco bude. Bohužel nepracuji v IT takže možnost naprogramovat si něco sám u nás odpadá. Já budu odkázán na informace z internetu atd.
Loxone na mě dojem udělalo a apple zase tak nerad nemám. :o)
Díky za informace alespoň mám nad čím přemýšlet.

Petr Kolarik
Guest
7 years ago
Reply to  L

Dobrý den,
rád bych se také podělil s určitými zkušenostmi.
Také jsem se pustil do stavby pasivního domu. Samozřejmě založený na pěnoskle extra kvalitní okna, zateplení atd. atd.
Řešil jsem naprosto stejné problémy a stál před stejnou řadou důležitých rozhodnutí. Chtrou elektroinstalaci jsem si dělal sám a po všech alternativách jsem se rozhodl pro Loxone. Nelituji toho i přes méně příjemné události u Loxone (zrušení diskusního fóra). V době ještě když existovalo fórum, tak to vše opravdu vypadalo jako pohádka. Spousta lidí poradila. Dnes je “pouze” technická podpora od Loxone. Tím ale neříkám že zrušení byla špatná věc, bylo to celkem logické vyústění toho kam tato diskuse směřovala.
Momentálně systémem Loxone řídím osvětlení, podlahové topení a tepelné čerpadlo, vypínání zásuvek, alarm pomocí Parodoxu a RS232 modulu, Vzduchotechniku, závlahu zahrady, kompletní ovládání bazénu, kamery a multimédia. Prostě snažím se integrovat maximum funkcionalit za minimum peněz. Částku 200tis jsem ale překročil už dávno. Nejkrásnější na tom je to, že pokud se rozhodnu cokoli integrovat, není to žádný problém a vše je otázkou chvilky. Musím ale říct, že systém Loxone se zatím zdá být stabilní a podpora od firmy funguje na jedničku. Něco málo mám na blogu http://www.stavebni-denik.eu
Aktuálně se budeme do nového domu stěhovat.

Petr Kolarik
Guest
7 years ago
Reply to  L

Nové fórum pro nadšence Loxone je na http://www.loxforum.com
České vlákno tam ale už není. Momentálně se snažím zkombinovat ovládání garážových vrat přes KNX a našel jsem lidi, kteří mi s tím snad pomůžou 🙂

Václav
Guest
7 years ago
Reply to  Petr Kolarik

Zkusil jsem založit loxforum.cz, tedy prostor tu je a třeba by se tam podařilo shromáždit zkušenosti využitelné i pro ostatní..

petr
Guest
petr
7 years ago

Zdravím stavebníci,

chtěl bych se vás zeptat na vzduchotechniku a její instalaci.
Cena 25000 za rozvody a instalaci je super. To potrubí bude ze SPIRO? Bedete mít i více zónové větrání? Ta cena je běžná nebo ponížená o nějaký bárter 🙂 ?

petr
Guest
petr
7 years ago
Reply to  L

Děkuji za odpověď,

máte někde odkaz a cenu na ty škrtící klapky?
Brink dělá servo ventil, ale i v NL za něj chtějí 460E jen za ventil bez řídící jednotky a s řízením je to 650E, plus doprava.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x