Tabulka pravděpodobností pro odds na flopu,turnu i riveru

Tabulka pravděpodobností pro odds na flopu,turnu i riveru

V předchozím článku jsem ukázal kompletní tabulku výpočtu pravděpodobností na turnu a riveru. Co mě ale ještě zajímalo bylo, jak je to s pravděpodobnostmi před flopem, a jak s kombinovanými pravděpodobnostmi flop+turn a flop+turn+river.

Proto vznikla následující tabulka. Pro jednoduchost je tentokrát jen do 20ti karet, řekl bych, že by to mělo stačit každému ;-).

Výpočet jednotlivých sloupečků

Nejprve bylo potřeba vypočítat pomocné pravděpodobnosti pro flop, river a turn. Ty vyjadřují doplňkový děj “v daném kole nepřijde žádná z očekávaných karet”. Důvod pro výpočet je zmíněn v článku “flush před flopem”. (Jen ve zkratce, namísto výpočtu pravděpodobnosti nebo počítáme doplněk k “a zároveň” negované pravděpodobnosti.).

Vzorečky pro tyto pravděpodobnosti jsou:


flop:
turn:
river:

Výpočet pro jednotlivé pravděpodobnosti je pak již jednoduchý. Vždy vynásobíme hodnoty vypočítané v pomocných sloupcích mezi sebou a výsledek odečteme od čísla jedna (doplněk pravděpodobnosti). Ukázka vzorečků:


flop:
flop+turn:
flop+turn+river:

Poslední část tabulky pak ukazuje podíl procent ku počtu karet. Jak jde vidět, u turnu a riveru jsou čísla koeficient 2.174. U flopu to bohužel už tak jednoduché není, tím pádem ani u kombinací s flopem (flop+turn, flop+turn+river). Výsledky si z toho vyvoďte každý sám dle potřeby 😉

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting