X
Forum

Forum

Jak je fórum záloho...
 
Notifications
Clear all

Jak je fórum zálohováno anebo coby kdyby

1 Posts
1 Users
0 Likes
1,021 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
Topic starter  

uživatel msk měl velmi dobrý dotaz a myslím, že by bylo fajn, aby odpověd na něj byla viditelná i samostatně takto na fóru.

Mna napadla jedna vec - co s forom ked Ta to uz prestane bavit? Resp. co zalohovanie a tak? Pokial sa to tu rozrastie nad uroven loxforum.cz (co sa uz podla mna davno stalo), bude to slusna studnica know-how a bola by skoda o to proste casom prist.

Kde/na com to bezi? Je mozne z fora raz za cas spravit nejaky strojovo sprocesovatelny backup, alebo export, ktory by par ludi (hlasim sa) bolo ochotnych zalohovat/skladovat pre pripad crashu a v najhorsom pripade obnovit aspon ako staticky obsah?

 

Dobrý dotaz, dobrá připomínka. Moje odpověď zde:

Blog jako takový zachovám určite, i kdyby mne přestalo bavit psát (což se asi nestane), maximálně bych utlumil svou aktivitu, ale blog poběží. Jde to vidět i z jeho historie, kdy před samotnou stavbou domu byl blog hodně o Pokeru, předtím o naši podnikatelské cestě v Americe a ještě předtím pár blogpostů o všem možném (z roku 2008).

Co se týká zálohování a kde blog běží. Blog momentálně běží na Linuxové instanci v Azure cloudu spolu s dalšíma firemníma blogama co máme na naše produkty. V dohledné době pak plánujeme přesun služeb do Docker instancí a hostovat rovněž na Azuru v docker engine.

Zálohování je pak řešeno stejně jako zálohování všech našich firemních projektů. To znamená každý den ve 2:00 automatická záloha souborů i databází z Azuru k nám na firemní server. Tam se to pak z uložitě co je dostupné pro naše servery přesype na vyhrazeny zálohovací disk. Z něj pak ještě další den ráno na můj pracovní počítač, kde je další vyhrazený zálohovací disk. A ve finále se pak celý tento disk zálohuje vůči CrashPlan službě online.

Celý tento proces není tak úplně kvůl blogu, ale kvůli všem našem komerčním službám. No a když už to máme, tak proč to nevyužít i pro blog 🙂

Díky tomu se můžu vrátit k záloze ze kteréhokoli dne, kdyby se cokoli pokazilo, nebo třeba nedejbože někdo s Moderátorským účtem dostal chuť promazat fórum (což ale věřím, že se nestane, je to cobykdyby).


   
Quote
Share: