X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Funkčnost fora

33 Posts
3 Users
1 Likes
3,572 Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Ahoj, nevím, kdo přesně má forum na starost, ale nešlo by ho nějak updatnout a opravit chyby? Např. šílenej delay při přidávání příspěvků, některé odkazy končí chybou apod. Případně mám návrh, aby se založila nějaká chat skupina... např. slack. Mám s tím velmi dobré zkušenosti, komunikace je pak výrazně rychlější. Mohu nabídnout hostovat doménu u nás případně mohu dát ruku k dílu. 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Forum mam na starosti ja, stejne tak blog.

Urcite nechci forum nikam presouvat. Buduju to spolu s blogem dost dlouho na to, abych to nekomu dal k presunu ;-).

Pokud jsou nekde vadne odkazy, reportuj odkazy, pousim se opravit. Co se tyka rychlosti, bezi to virtualizovane na Azuru, problem je, ze 1000lidi/denne se holt uz nekde pozna. Vetsinu casu bezi forum rychle, ale kdyz se do nej pustej roboti a dalsi bordel, holt to takto dopada. 

Castecne za to muze i wordpress, ale pri soucasnem rozsahu je mimo me moznosti to provozovat na cemkoli jinem.

Kazdy mamoznost prispet na chod webu, penize jsou pouzity na hosting a pluginy. Ackoli ma blog navstevnost 1000lidi/denne a cca 25000 unikatnich mesicne, stejne tak ackoli ma forum uz cca 1000uzivatelu, vybiram na provoz neuveritelncyh 15$ mesicne.

Jinymi slovy, kazdy chce konzumovat a nikdo prispivat (a velka cest vsem vyjimkam, kteri nejak blog/forum podporili!).

Tzn zaverem, pokud mas konkretni chyby, tak je urcite reportuj. Vetsinu resim myslim vcelku ihned. Ad rychlost, s tou bohuzel diky wordpresu a velke navstevnosti a omezenemu rozpoctu ted moc nezmuzu.

PS: Schvalne jsem stopoval rychlost pridani meho postu a 5s neni az tak hrozne (ale ano, neni to blezkove, bohuzel).

PS2: Uz je to dokonce jen 13$ mesicne. 

PS3: Pokud se nepletu, je slack spis chat nez forum, nedokazu si predstavit vse resit v omezenem poctu vlaken


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Na starost to má asi zakladatel = @L. Mně by zase pomohlo, kdyby v mailu příspěvku byl i název autora příspěvku.


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@kobra23: No, notifikace z fora jsou vecny problem. Uz ted jsou hacknuta, aby chodil aspon text. Bohuzel autora jsem nikde v kodu, ktery obsluhuje notifikace, nenasel. A uplne extra se mi to zas hackovat nechce, jelikoz to musim pri kazdem updatu vzdy znova upravovat.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Já tedy příspěvek přidávám i 50 vteřin a v tu chvíli mi nefunguje nic - otevření nového okna nepomůže. Nevím jak WP, ale u phpBB byl bug u notifikací, nejřív demon rozesílal notifikace a až je rozeslal, tak došlo k zveřejnění příspěvku. Nechci Ti nic brát, jestli chceš, můžeme to hostnout na virtuálu u nás, přístup k obsahu budeš mít stále jen ty. Nevím, kde to leží, jestli není problém třeba konektivita. Nevím, co Tě stojí provoz, ale já to nabízím zdarma.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Bohuzel funkcnost fora netusim, je to wordpress plugin, ktery je placeny a o ktery se pomerne staraj. Nic lepsiho sem nenasel a treba zminovany phpBB sem rozhodne provozovat nechtel.

Ad hosting, nechci to davat nikam, kde nad tim nemam absolutni kontrolu. Jakmile je to na cizim hostingu, muzou se s tim dit ruzne veci.

50vterin je sakra dlouho, nevim odkud se pripojujes, ale takto dlouho by to rozhodne trvat nemelo.

Zkusil jsem opet pridat, tentokrat cca 6sec. Zkus pohledat, jestli nemuze byt problem na tve strane.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Ad slack, forum je na pokec pomalé a když si pak nováček něco hledá, tak má co dělat. Šlo mi o nějaký rychlý kanál spíše na plácání jater. Následně bych zmoderoval obsah, aby obsahoval hlavně přínosné informace (např. skrytím nepřínosných postů a reakcí).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

No jenze to je ono, je to chat. ve kterem se pak nikdo nevyzna. Na "pokec" neco zalozit muzu, jenze vyhoda fora je v tom, ze je to strukturovane a i novacek muze prohledavat a najit dane tema.

Co se ted pohybuju v crypto-komunitach, tak vsechny telegramy, discordy a slacky jsou naprosto priserne. Clovek prijde po par dnech a musi precist vse aby zjistil co je dulezite a co ne.

Btw, od pokecu jsou hospody 😉

A ps: fakt si nedokazu predtavit v tomhle meritku moderovat obsah. Nevim jake mas zkusenosti s komunitou a necim vetsim, ale uz jen moderovani fora, kde jsou vsichni relativne zodpovedni si veme svuj cas. Moderovat chat, to by mi asi mrdlo.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

V tom případě můžu nabídnout i housing. Opravdu to neber tak, že bych Tě chtěl o něco připravit. Když si mluvil o příspěvku, tak já ho umím zrealizovat takto. Posílat peníze na něco, co dokážu zařídit zadarmo, mi nedává moc smysl.

To dlouhé trvání se týka topiců, kde je spousta listů. Předpokládám, právě kvůli těm notifikacím.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ok, ty to zas neber zle, ale proste ne. Nebudu presouvat blog se vsema datama kamkoli jinam, kde to nemam pod svou kontrolou. Zpusobu jak se takova vec da zneuzit je mnoho.

Na notifikace se podivam.

PS: Logika neprispivat, kdyz neco umim sam jinak, je trochu zvlastni ;-). 

PS2: musim bezet, odpovim kdyztak vecer


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Crypto komunity máme společné 🙂 Moderuji několik phpBB, zkušenosti jsou. No nic, prostě když něco bude, tak se ozvu. Jen jsem chtěl trochu pomoci.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

PS: Logika neprispivat, kdyz neco umim sam jinak, je trochu zvlastni 😉

Beru to tak, že když např. vařím pivo, tak ti nebudu dávat peníze, aby sis ho koupil jinde 🙂 Ale teď už chápu, že moje pivo Ti nechutná 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

:-). Nechutna. Protoze to moje se vyrabi spolu s dalsima ve velky varne piva a je nesmysl jen to jedno delat jinde.

Na azuru mam spoustu jinejch firemnich projektu, vse jako Docker containery s rozbehanou spravou, zalohovanim atd.

Je nesmysl prenaset jeden projekt. Navic by v tu chvili byly data jinde. Ty se daji modifikovat, da se injektovat reklama, daji se vybrat kontakty vsech diskutujicich, da se koukat do soukromych zprav. Zkratka, toto fakt nelze.

Kazdopadne vylet se nam trochu zkratil, takze se zkusim podivat na ty notifikace. Jestli to nekde trva 50s a jinde 5s, tak to musi byt jedien mailama. A na to mozna bude pro WP nejaky plugin.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@kobra23: Done. Dalsi hack, ale pobliz toho predchoziho, takze to zas tak neva


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Super. Tak to stačí 🙂


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: