X
Forum

Forum

Upravy pred blowerd...
 
Notifications
Clear all

Upravy pred blowerdoot testem

24 Posts
9 Users
4 Likes
2,352 Views
(@honzab)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
Topic starter  

Dobry den panove, chtel jsem se zeptat, jestli jste delali nejake "docasne" upravy pred blowerdoor testem? Mam na mysli veci jako ucpat komin a nasavani krbu, nejak zalepit portaly, proste cokoli aby test vysel lepe?

 

dekuji moc

 

This topic was modified 3 years ago by HonzaB

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

To co zminujes je defakto podvod, nevim, zda se ti s tim tu nekdo bude sverovat ;-).

Mam pocit, ze jedine co se smelo utesnit byla rekuperace, pripadne pustit rekuperaci tak, aby vyvazovala ztratu. Vse ostatni muselo byt v takovem stavu, v jakem bude dum provozovan.

A zcela uprimne, ani mi moc nedava smysl v tomto podvadet, pokud mas v dome nejaky problem, mel by se vyresit a ne schovat.


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

Já dělal zatím jen BD nanečisto a akorát jsem zalepil žaluzie pro rekuperaci (fyzicky ještě nebyla) a obešel okna a nastavil excentry kování na trochu větší těsnost. Měl jsem hodnotu 0,2, takže při finálu se na to vyprdnu, když jsem už opravil ty vetší netěsnosti.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

taky mam jen predbezny test a jedinne co jsem delal bylo ucpani kanalizacnich trubek, otvoru pro rekuperaci a chranicek na kabely, protoze mi vedou pod dum a nejsou zasypany v hline. Ostatni jsme prave vyhledavali kde co bude delat problem, aby se pripadne odstanil. Vysledek 0,4. Trochu problem u bezramovych oken (sestavovaly se az na stavbe)

Neco jsme vyresili pri testu penou a nebo gumoasfaltem (prostupy trubek vody, odpadu a zemniho kolektoru) zbytek nechali. Treba stropy jsem nenatiral latexem. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@richard Mam ti psat, proc mas vic problemu s testnosti nez my, nebo tusis? ;-))). 

Jinak ale jak pises, chce to spis odladit nez zamaskovat. Ono az se tam bude v zime srazet vlhkost za bezneho provozu, tak uz se to bude ladit blbe.

S tou kanalizaci mas pravdu, to rikal taky, ze kdybychom nemeli jeste zachody, tak se to muze ucpat. Protoze v realnym provozu tam pak budou syfony co to ucpou (my je uz meli).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l proc? 🙂 myslis velke spary mezi prkynky? 🙂


   
ReplyQuote
(@honzab)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
Topic starter  

Diky panove moc, tohle jsem si tak nejak predstavoval. Zalepim reku, poresim syfony, plus tu mam taky jednu trubku na vodu,ktera jeste neni v zemi.

 

dekuji jeste jednou a jestli mate nejake dalsi typy, perte to sem dal 🙂 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@honzab zalezi jake mas svedomi, jak jsi to udelal. Pokud bude clovek co to bude merit ochotny s tebou dum projit a hledat, tak si priprav montazni penu, tesnici pasky, napriklad i ten gumoasfalt se mi hodil. Jen pro ilustraci mi na strop v technicke mistnosti prilepil igelit cca 80x80cm, uprostred udelal malou dirku a zkousel, kolik vzduchu pujde pres samotne OSB desky co jsou jako zaklop. Nekdo ma OSB natrene latexem aby to pojistil. 


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

Tak už mám za sebou i finální test: podtlak 0.16, přetlak 0.15. A kdybych, trubka, dodělal zatěsnění parapetních profilů, když mi došel silikon-akryl, mohlo to být ještě lepší.

Pro zajímavost jsem nechal změřit hodnoty s nezatěsněnými prostupy pro rekuperaci a to vycházelo na 0.56. Takže bych prošel i s tím 😀 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Dřevostavba nebo zděný?


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@kobra23 Je to betonový panelák, takže to zase tolik snažení nebylo.

IMG 20200504 091804
IMG 20200504 091658

 


   
Richard reacted
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

ahoj Potrebuju na ladeni pred finalnim testem orientacni (dalsi) test. Meli byste tip na nekoho z okoli Brna za dobry peniz? Klidne SZ. diky


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

https://www.ksstavebni.cz/


   
vita_k reacted
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

Dik. jeho doporucuji vsude 🙂 

poradte cim nejlip vzduchotesne zalepit u podlahy prostup na el podlahovku? Penou to samozrejme jde, ale ta taky neni uplne idealni. Pena pry trochu luftu proste propousti. 

image

   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@vita_k Všechny kabely jsem utěsňoval akrylátovým tmelem. Ale že by neseřízlá pěna profukovala, to slyším prvně.


   
vita_k reacted
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: