Forum

Forum

Zavlažování zahrady
 
Notifications
Clear all

Zavlažování zahrady

7 Posts
5 Users
0 Likes
2,421 Views
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj

tak mě nyní čeká udělat zavlažování zahrady. Luděk psal, že plánuje něco objednat z Číny z Aliexpressu. Už si to zkoušel ? Jaká je kvalita ? Mám aktuálně natažené kabely z Loxone jak na 230V k čerpadlu tak 24V (nebo co bude potřeba) na vícecestné ventily. Čerpadlo plánuji ponorné. Děkuji za tip.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Cau, objednal jsem toho spoustu, ale moc sem se k tomu jeste nedostal. Jedine co jsem natahal jsou nadzemni trubicky s tryskama, co se daji dat jak na zahony, tak do kvetinacu

http://s.click.aliexpress.com/e/qFY72jY

Pak jsem objednal ruzne trysky a jine blbiny na trubky, ale to jsem nemel vubec cas zkusit. Co jsem ale zatim neobjevil jsou takove ty vystrelovaci trysky ze zemne, kde by se dal nastavit i uhel/vzdalenost strikani atd.

Celou zavlahu budu nejspis resit az pristi rok, protoze letos uz je zemne tak sucha a tvrda, ze bych na kopani poterboval bagr. Kdyz to necham na pristi rok, tak to pujde snad rucne.

Edit: A jeste jsem zkousel na Ali hledat nejaky ty ventily, a tam jsem taky moc nepochodil


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kluci zkuste tu závlahu řešit pomocí profi komponent. Spousta lidí řeší závlahy od Gardeny atd... protože si myslí že např Hunter je drahý. opak je ale pravdou. Já jsem si nechal zdarma udělat projekt od firmy Irimon a nakoupil od nich vše potřebné. Už neví kolik vše stálo, ale bylo to 35-40.000 kč. Zavlažuji 700m2 pomocí 6-ti sekcí z retenční nádrže 5-6000 litrů. Na svých stránkách jsem závlahu tuším nezveřejňoval ale mrkněte třeba tady : 

http://www.sorryman.cz/zavlahovy-system-svepomoci/

Ty drážky je nejlepší dělat strojově. Rýhovač jsem měl půjčený z půjčovny v Brně za 3500 Kč na víkend. 

Řízení jak jinak ne Loxone 🙂

 


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

Ahoj, mohol by si prosim poslat/prilozit config ako riesis zavlahu? 

Vdaka


   
ReplyQuote
 htd
(@htd)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

já vše řešil zde pro Brňáky:)  https://www.zahradnijezirka.net/eshop/zavlahove-systemy

spočítali, navrhli, a já si to vykopal, natahal a zapojil... nic složitého a vše skladem, takže když něco chybělo, jen sem se tam otočit:)

 

Snímek obrazovky 2017 08 08 v 23.36.50

 

program zatím jen zapnout/vypnout přes mobil co potřebuji nebo časovače na noc a ráno (ještě plánuji ventil a čidlo vlhkosti=když prší tak musím manuálně zavřít přívod nyní)

 

Snímek obrazovky 2017 08 08 v 23.39.33
Snímek obrazovky 2017 08 08 v 23.40.40

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Náhledy:

Screenshot 2017 08 09 10.24.11
Screenshot 2017 08 09 10.23.27
Screenshot 2017 08 09 10.21.27

   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj

Jo na tu stránku jsem už koukal. Hodně zajímavé a inspirativní...
V čem sis kreslil jaké dát zavlažovací ventily a kde umístit čidla aby to mělo správný dosah ?

Ty jo já jsem si natáhl k jednotce ventilů jen obyč kabel 3 linku a nyní koukám, že každý ventil je samostatné napájení, já jsem myslel že tam posílám jen impulsy do té jednotky a ty ventily se přepínají :-/


   
ReplyQuote
Share: